Wiadomości: Nowa seria o przygodach Multiple Mana

Nowa seria o przygodach Multiple Mana

2018-02-26 22:45:40 - Łukasz Świniarski - źródło: ComicBook

Jamie Madrox powróci na łamach nowej solowej serii. Jej twórcami zostali scenarzysta Matthew Rosenberg oraz rysownik Andy MacDonald. Okładki tworzyć ma Marcos Martin. Szczegóły serii oraz okładkę pierwszego numeru znajdziecie w treści newsa.


Ogłoszenie przez Marvel nowej serii o Multiple Manie może być dla fanów komiksów Marvela lekkim zaskoczeniem, ponieważ śmierć wspomnianej postaci mogli oni zobaczyć na łamach miniserii Death of X z 2016 roku. Jak widać, było tylko kwestią czasu, aż Jamie Madrox w jakiś sposób powróci. Wspominał o tym ostatnio scenarzysta Peter David.

Pomysł na to, by postać Multiple Mana jednak w jakiś sposób przeżyła przedstawił na jednym z niedawnych spotkań redaktorskich scenarzysta Matthew Rosenberg. Zadał on wtedy pytanie: "Co by się stało, gdyby nie umarł?", a szefostwo Marvela uznało ten pomysł za dobry i poprosiło go o to by się zastanowił, jak ma to wyglądać. Tak wlaśnie Rosenberg został scenarzystą tego tytułu. 

Zapytany o rodzaje zagrożeń, z jakimi miałby zmierzyć się Madrox, zwrócił on uwagę na niefortunny śmiertelny koniec tej postaci w Death of X. Zdaniem Rosenberga śmierć jest tylko jednym z wielu największych, ale nie jedynych zagrożeń. Istnieć ma tajemniczy nowy zespół, który tworzą postaci mające poważne zamiary w stosunku do Multiple Mana. Pojawią się w pierwszym numerze, a to kim są, dlaczego istnieją przekonamy się w dalszej części serii. Wszystko to sprawi, że na ich drodze pojawi się właśnie Madrox, który spróbuje im w tym przeszkodzić. Do pomocy będzie miał on kilku swoich przyjaciół, na których może polegać.

Czy w serii Multiple Man zobaczymy Layle Miller, żonę Jamiego? Na razie nie ma jej w planach Rosenberga, ale mamy być świadkami występów gościnnych innych mutantów z grupy X-Factor. Część z nich wystąpi również w miniserii New Mutants tworzonej przez tego scenarzystę. Pierwszy numer serii Multiple Man pojawić ma się już w lipcu.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.