Wiadomości: Marvel Legacy: All-New Wolverine, Jean Grey, X-Men Blue i Gold

Marvel Legacy: All-New Wolverine, Jean Grey, X-Men Blue i Gold

2017-07-12 23:01:58 - Rodzyn - źródło: różne

W ostatnich dniach zostały ujawnione szczegóły kilku serii związanych z mutantami. 


W dwudziestym piątym numerze swojej serii, Wolverine uda się w poszukiwanie Dakena, który zniknął w dziwnych okolicznościach. Historia zatytułowana Orphans of X zawierać będzie powrót Laury do miejsca, w którym powstała, gdzie była turturowana i zamieniona w chodzącą broń. Całość pozwoli podkreślić relację między nią a Dakenem, przypominając przy tym jej mroczną przeszłość.

W niedawno opublikowanej na łamach tej serii historii Immune mogliśmy zobaczyć, że Daken i Laura są ze sobą dość blisko, choć kiedyś próbowali się nawzajem zabić. Dziewczyna jest teraz jedną z najbliższych dla niego osób i stają się dla siebie prawdziwym rodzeństwem. Taylor podkreśla, że mimo iż łączą ich wspólne geny, to bardzo różne postaci. Daken jest pewny siebie, porywczy i gotowy zabić w każdej chwili. Laura ma bardziej precyzyjne i skalkuklowane ruchy, ma w sobie też więcej empatii.
Serie X-Men Blue i X-Men Gold spotkają się w crossoverze. W historii Mojo Worldwide tytułowy złoczyńca pojawi się na Manhattanie, gdyż oglądalność jego programu w jego świecie spada. Mojo wielokrotnie już stawał na drodze X-Men. To postać, która zadebiutowała w roku 1985 w serii Longshot, jest jednym z władców w Mojoverse, wymiarze zamieszkałym przez osoby uzależnione od telewizyjnych walk.

Cullen Bunn przyznał, że gdy opracowywał historię z Markiem Guggenheimem wiedzieli, że czytelnicy mogą nie odebrać zagrożenia ze strony Mojo zbyt poważnie, gdyż wszystkie wcześniejsze historie z nim związane rogrywały się w innej rzeczywistości. Dlatego też tym razem wszystko rozegra się w "naszym" świecie. W ramach tej historii, Mojo zagłębi się w przeszłość X-Men i zmierzy ich ponownie z wieloma zagrożeniami. Zobaczymy ponownie sceny z Days of Future Past czy Asgardian Wars, część z nich zajmie więcej miejsca, a część będzie krótkim mrugnięciem oka do czytelnika.

Twórcą poniższych okładek jest Art Adams, współtwórca postaci Mojo. Mojo Worldwide rozpocznie się w trzynastym numerze X-Men Blue z rysunkami Jorge Moliny, a kontynuowane będzie w trzynastym numerze X-Men Gold z jeszcze nie ogłoszonym artystą.Seria o przygodach Jean Grey pozostanie w rękach Dennisa Hopelessa i Victora Ibaneza. Z racji tego, iż  dołącza do grona tytułów z Marvel Legacy, będzie ona związana z przeszłością tej postaci, a przynajmniej będzie czerpać inspiracje z tego, co przydarzyło się Jean z tej rzeczywistości. 

W historii zatytułowanej Psych War dziewczyna spotka się z Emmą Frost, która podobnie jak wcześniejsze postaci w serii, które znalazły się na drodze Jean, będzie próbowała jej pomóc w walce z Phoenixem. Dla White Queen znalezienie się w umyśle dziewczyny będzie jak próba wdarcia się do sejfu w banku.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.