Wiadomości: All-New, All-Different X-Men

All-New, All-Different X-Men

2006-02-21 01:00:00 - Cyclop83 - źródło: Wizard

"Sabretooth?” czy JQ naprawdę wymienił Sabretootha jako członka X-Men?? Tak, nowy scenarzysta X-Men planuje wykorzystać tą postać w nowym składzie naszych ulubionych mutantów i nie jest to jedyna niespodzianka.Jak zostało ogłoszone w "Wizardzie" #173, tego lata (a dokładnie w lipcowym numerze X-Men #188 wraz z zakończeniem historii "Blood of Apocalypse") scenarzysta Mike Carey razem z Chrisem Bachalo przejmą X-Men. Będzie to pierwszy tytuł Carey'a jakim zajmie się w normalnym univerum Marvela. Jeśli chodzi o skład to Carey potwierdza, iż "pierwotny" zespół będzie składał się z: Rogue, Icemana, Cable'a, Cannonballa, Mystique i Sabretootha, natomiast póĽniej wraz z rozwojem sytuacji skład będzie ulegał zmianie i przebudowie.

Z różnych powodów wraz z końcem “Blood of Apocalypse“ skład X-Men ulegnie "rozpadowi". Wielu z obecnych członków - których nie ma w składzie Careya – odejdzie w poszukiwaniu swojego "przeznaczenia" co będzie głównym wątkiem innych serii. Zostaje nam jedynie "zdemoralizowana" para - czyli Rogue i Iceman - i pierwsze pytanie na jakie muszą sobie odpowiedzieć to co zrobić ze sobą dalej.

A oto co Carey powiedział o członkach "wyjściowego" składu :

Rogue - nie miałem wątpliwości iż ona musi zostać, jest fascynującą postacią, a jej moce należą do moich ulubionych.

Iceman - kolejny weteran, który jest na tyle młody aby trochę rozweselić innych w trakcie nadciągających trudnych i mrocznych czasów...

Mystique - w ostatnim czasie "lawirowała" na krawędzi tego zespołu i chcę ją wprowadzić do środka wydarzeń z powodu jej powiązań z Rogue. Tak jak Sabretooth jest niebezpiecznym wrogiem X-Men, który przez lata "ranił" zarówno członków X-Men jak i ich przyjaciół. Większość z tych ran jest nieodwracalna. Rogue z wiadomych powodów nie chciała, aby Mystique znalazła się w składzie, ale została przegłosowana. Teraz będzie musiała z nią współpracować, blisko, i w pewnych sytuacjach nawet nauczyć się jej ufać - w ograniczonym i specjalnym znaczeniu słowa "zaufanie". Będzie to bardzo fascynujące do pisania...

Cable - nie był ostatnio zbytnio eksploatowany poza świetną serią Cable & Deadpool i wydaje mi się iż nadszedł czas aby znowu jego postać zabłysnęła... Poza tym chciałem w składzie mieć potężnego telepatę, a jako że Psylocke odeszła uznałem iż on będzie odpowiedni.

Cannonball - będzie służył jako "zapasowa para rąk" aby ustabilizować grupę, z powodu jego doświadczenia jako dowódcy i dojrzałości emocjonalnej. To jednak nie będzie przebiegało tak jak miało co w konsekwencji doprowadzi do przemiany tej postaci.

Sabretooth - mówimy tu o bezwzględnym mordercy, który ma na sumieniu ponad milion grzechów z tym, że on w ogóle nie posiada sumienia. Nie zamierzam "uczłowieczać" tego bezwzględnego mordercy tak aby czytelnicy go polubli... to by było chore..

Pytany o dowódcę zespołu Carey apeluje, aby być cierpliwym i czekać... W odniesieniu do statutu tegoż zespołu i współdziałania z innymi X-zespołami oraz Instytutem Xaviera odpowiada, iż to jest bardzo interesujące pytanie i że z początku zespół ten będzie działał na podobnych zasadach jak inne X-składy. "Sytuacja ulegnie zmianie po dwóch pierwszych historiach które stworzyłem..."

Historie tworzone przez Mike'a Caryeya nie będą bezpośrednio nawiązywały do Civil War. Skupią się raczej na konfrontacji z nowym zagrożeniem które w pewnym sensie powstało z wydarzeń "M-Day " acz to nie będzie jedyny problem z którym zmierzą się mutanci... Zagrożenie to nie pochodzi ani ze strony mutantów ani ze strony ludzi... W historii tej zaprezentujemy kilka nowych postaci, które w póĽniejszym czasie nam się przydadzą i je wykorzystamy... PóĽniej będzie miała miejsce historia, która połączy ze sobą X-grupy, ale nie chcę zbyt wiele zdradzać gdyż dopracowujemy szczegóły.

A potem szybko zmierzamy do 200 numeru X-Men, gdzie mamy historię, która jeśli dobrze ją opowiemy - powinna "zmoczyć spodnie" czytelnika. Bardzo straszny i potężny łotr oraz budowany powoli wątek , który coraz szybciej będzie się rozbudowywał doprowadzi do sytuacji gdy "wszystko będzie na szali" i nic nigdy potem nie będzie takie samo...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.