Wiadomości: "G" FOR VENDETTA: GUGGENHEIM o "WOLVERINE"

"G" FOR VENDETTA: GUGGENHEIM o "WOLVERINE"

2006-03-10 01:00:00 - Cyclop83 - źródło: ComicBookResources

W maju ogromna tragedia wciągnie Marvel Universe w "Civil War." Osoby odpowiedzialne za tę tragedie nie będą miały jednak zbyt dużo czasu na "fetowanie" swojego czynu, gdyż zwrócili na siebie uwagę bohatera, "który jest najlepszy w tym co robi", a jak wiedzą fani Wolverine'a to co on robi nie jest "przyjemne" dla wrogów...Tak wygląda zapowiedĽ wydarzeń z historii "Vendetta", 6-częściowej opowieści, która zaczyna się w Wolverine #42. Oto co twórca przygód Logana ma do powiedzenia odnośnie tego bohatera. Guggenheim postrzega kodeks honorowy Logana z jednej strony jako jego ogromną zaletę, a z drugiej strony jest to też jego słabość. Jego postrzeganie świata sprowadza się własnego definiowania, co jest dobre a co jest złe. Jasność widzenia jest wspaniałą sprawą, ale nie jeśli to jest równocześnie "kanałowy punkt widzenia". Jego "dzika" strona może być uznawana za handicap - to jest jego kryptonit - ale jest również Ľródłem jego siły, gdyż zdaniem Guggenheima, zasila jego kodeks honorowy. On wie, że ma potencjał do "poślizgu" i gdy już się "poślizgnie" to wtedy to już jest szybki upadek prosto na dno.

Logan sądzi, iż to właśnie jego unikalne postrzeganie, co jest dobre a co złe doprowadziło do zaproszenia go do New Avengers. W zasadzie Logan myśli, iż Tony Stark zaprosił go do składu, ponieważ Stark wie o tym, że na świecie jest dużo "gównianych sytuacji". I nikt inny poza Loganem nie chciałby sobie brudzić rąk w tych sytuacjach. X-Men są dla Logana rodziną, czasami dysfunkcjonalną, ale jedyną, jaką posiada, natomiast Avengers są pracą. Guggenheim twierdzi, iż Wolverine przyjął członkostwo w New Avengers nie ze względu na dumę czy poczucie odpowiedzialności ale z pobudek cynicznych. Wedle jego teorii Logan tak myśli: "Hmm, nie ufam tym gościom całkowicie, więc jest to dobry sposób dla mnie, by mieć na nich oko".

Główny wątek "Vendetty" wiąże się bezpośrednio z wydarzeniami otwierającymi "Civil War" #1, która rozpoczyna się wielką tragedią i Logan wyrusza, aby odpowiedzialnych sprowadzić przed oblicze sprawiedliwości. Oczywiście Logan będzie działał zgodnie ze swoim specyficznym podejściem do sprawiedliwości. PodpowiedĽ: wiąże się to z dużą ilością 'Snikt' w scenariuszu tej opowieści. Jeśli sam fakt tropienia przez Logana nie jest wystarczająco groĽny, to przestępcy dali również Loganowi osobiste powody do polowania na nich. Wedle Guggenheima silna reakcja Logana będzie ekstremalnie osobista, lecz nie ma on żadnych związków ze swoją zwierzyną. Jednym z przeciwników będzie pewien mutant, z którym Logan jeszcze się nie bił. Wolverine będzie się również potykał z innymi przeciwnikami: w niedawnej historii "Origins and Endings" działania Logana doprowadziły do paniki wśród rządów i wywiadów wielu krajów. Pytany o możliwe reperkusje Guggenheim odpowiada krytycznie "Mmmm... stay tuned.". Szlak zemsty Wolverine'a będzie długi. W pierwszych dwóch numerach historii będziemy w minimum 7 różnych lokalizacjach. "Vendetta" jest opowieścią o zemście, ale ton tej opowieści nie jest kompletnie mroczny. Guggenheim stwierdził: "temat jest mroczny i Logan jest mroczną postacią, jednak uważam, iż aby zaprezentować pełnię mroku trzeba wrzucić również do tej historii elementy "światła"". Skoro "Vendetta" jest częścią "Civil War", Logan spotka podczas tej historii wielu bohaterów: zarówno z X-Men, jak i New Avengers (np. z Iron Manem i Lukem Cagem).

W tej opowieści jest mnóstwo akcji, więc Guggenheim napisał kilka "spokojnych" scen, które umożliwią zrównoważenie "rzezi" jaka będzie się przetaczać. W pierwszym numerze "Vendetty" ciekawą sprawą, wedle Guggenheima, będzie zaprezentowanie dwóch scen z 'Civil War' #1 z punktu widzenia Logana.

Guggenheim ma wiele pomysłów dla Wolverine'a, które mógłby opowiedzieć po zakończeniu swojej pierwszej historii. Stworzy siódmy numer, który może, ale nie musi być powiązany z 'Vendettą'. Ma parę pomysłów nawiązujących do tej historii, jak również kilka niezwiązanych z nią.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.