Wiadomości: Jonathan Hickman o Secret Wars

Jonathan Hickman o Secret Wars

2015-02-01 12:58:48 - Dominik Nowicki - źródło: Entertainment Weekly

Jonathan Hickman powiedział co nieco o zbliżającym się evencie "Secret Wars".

Secret Wars będzie kulminacją wszystkiego co Hickman pisał dla Marvela.

"Secret Wars jest z pewnością samowystarczalną rzeczą. Mówiąc to, mam na myśli, że czytając Secret Wars nie czytasz tylko Avengers, ale Fantastic Four, S.H.I.E.L.D. czy inne rzeczy które robiłem, jest tu więc bardzo dużo rzeczy, które wyjdą na wierzch, więc jeśli czytałeś te komiksy będzie to trochę przerażające. To zdecydowanie kulminacja wszystkiego co zrobiłem dla Marvela."

Głównym kluczem według którego Hickman starał się prowadzić Avengers vol. 5 i New Avengers vol. 3 do "Secret Wars" było pytanie - "Co robią bohaterowie, kiedy nie mogą wygrać?". To sprawia, że Hickman pisze niektórych bohaterów stających się swego rodzaju złoczyńcami, kiedy inni na nowo odkrywają kim tak naprawdę są.

"Secret Wars jest komiksem o Marvel Universe, które jest niezwykle różnorodnym i fascynującym miejscem, nawet kiedy pozostał popiół po jego zniszczeniu, a jego miejsce zajęła inna rzecz. Wiecie, jak wtedy kiedy ważni ludzie umierają i stawia się im pomniki. Secret Wars jest wielkim pomnikiem Uniwersum Marvela, a wokół tego będzie się kręcić dużo rzeczy. To okropna analogia, ale to wszystko co mogę dziś powiedzieć."

Scenarzysta powiedział też o swoim odpoczynku od Marvela.

"Jestem pozytywnie nastawiony do dalszej pracy dla Marvela, po prostu nie zrobię nic dla niego przez sześc miesięcy po Secret Wars. Nie mam komiksu nad którym będę pracował, nie czekam przy biórku edytora. Po prostu staram się o tym teraz nie myśleć."

Na deser okładka do Secret Wars #3, gdzie widzimy Mr. Fantastica w wersji 616 i Ultimate.

secretwars003.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.