Wiadomości: X-Position: Sam Humphries

X-Position: Sam Humphries

2013-10-28 19:36:46 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

W dzisiejszym wydaniu Sam Humphries, scenarzysta Uncanny X-Force vol. 2, opowie o crossoverze z Cable And X-Force, o Cassandrze Nova jako głównym antagoniście serii, a także o szykowanych odrębnych historiach poszczególnych członków grupy.

Humphries rozpoczął od opisu nadchodzącego crossovera pt. "Vendetta". Przedstawił pierwszą, bardziej żartobliwą wersję o tym, jak obie grupy spotykają się w domu Domino, pakują się do vana i ruszają do Disneylandu. Kłopot polega na tym, że ktoś zostawił bilety do wesołego miasteczka, czym naraża się na gniewu obu X-Force. Druga wersja wydarzeń dotyczy spotkania Hope i Cable'a z Bishopem i jak to spotkanie prowadzi do krwawej jatki. Bishop stanowił zagrożenie dla Hope od momentu jej narodzin, a Nate próbował ją ochronić podróżując przez przyszłość. Zemsta, jaką pałają ojciec i córka nie może być powstrzymana nawet przez obie grupy X-Force.

Najlepszą sceną związaną z crossem według Humphriesa jest ponowne spotkanie Forge'a i Storm. Jest jak legendarna już historia "Lifedeath" z cyfrą 3.

Cassandra Nova od stuleci planowała swój największy projekt - inwazję psychicznych upiorów. Uncanny X-Force będą musieli stawić czoła miliardom tych stworów. Philippe Briones odpowiada za rysunki do tej historii, które scenarzysta opisał jako niesamowite i świadczące o rowoju tego artysty.

Autor ma w głowie historię Pucka opowiedzianą z perspektywy jego trzech byłych żon.

Spiral miała już swoje pięć minut, a że komiks opowiada o grupie, zatem na razie historia nie skupi się na niej. Chociaż Humphries chciałby jeszcze wspólnie z Adrianem Alphoną napisać coś ze Spiral w roli głównej.

Scenarzysta stara się, aby dialogi między jego bohaterami brzmiały autentycznie. W tym celu Humphries próbuje dogłębnie poznać postacie, które pisze i pozwolić im się od serca wypowiedzieć, co nie oznacza, że mówią prawdę. Bohaterowie mówią tylko to, co im pasuje w danej sytuacji. Taka właśnie była rozmowa między Storm i Bishopem. Więcej interakcji między nimi będzie w historii "Vendetta".

Humphries bardzo chciał wspólnie opowiedziec historię z Hope, Cablem i Bishopem, zanim jeszcze zapowiedziano tytuły, nad którymi obaj scenarzyści pracują. Zdaniem scenarzysty panna Summers jest dzieckiem dwóch ojców - jeden (Cable) nie jest idealny, ale dbający o córkę, drugi zaś (Bishop) jest upiorem, który straszy dziewczynę od początku jej istnienia. Który z nich ma większy wpływ na Hope?

Ulubioną erą Humphriesa w historii X-Force jest ta pisana przez Petera Milligana i Mike'a Allreda.

H_1 H_2 H_3 H_4 H_5

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.