Wiadomości: SDCC 2013: X-Men: Days of Future Past

SDCC 2013: X-Men: Days of Future Past

2013-07-21 08:59:05 - Hotaru - źródło: Różne

Podczas będącego "niespodzianką" panelu poświęconemu "X-Men: Days of Future Past" zaprezentowano pierwszy materiał filmowy z tej produkcji. Podczas tego jednego spotkania, na scenie znalazło się też chyba najwięcej aktorów w historii całego konwentu w San Diego.

Na panelu w San Diego stawiła się praktycznie cała obsada "X-Men: Days of Future Past": Omar Sy (Bishop), Ellen Page (Kitty Pryde), Shawn Ashmore (Iceman), Anna Paquin (Rogue), Halle Berry (Storm), Ian McKellen (Magneto Sr), Patrick Stewart (Xavier Sr), Hugh Jackman (Wolverine), James McAvoy (Xavier Jr), Michael Fassbender (Magneto Jr), Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Peter Dinklage (Trask), Evan Peters (Quicksilver). Nie zabrakło też reżysera Bryana Singera, producentki Lauren Shuller Donner i scenarzysty Simona Kinberga.

Opis zaprezentowanego w 3D klipu:
Przebitki bohaterów, Wolverine (Hugh Jackman), Storm (Halle Berry), Iceman (Shawn Ashmore), Rogue (Anna Paquin), Kitty (Ellen Page), Magneto (Michael Fassbender) strzelający z pistoletu w Białym Domu, a także Bishop (Omar Sy), Warpath (Boo Boo Stewart) i wyciągnięta rodem z kart komiksu Blink (Bingbing Fan) walcząca na tle płomieni. Głos Profesora X (Patrick Stewart) "będziesz musiał dla mnie zrobić to, co ja kiedyś zrobiłem dla ciebie", a Magneto dodaje "ramię w ramię, by zakończyć tę wojnę zanim się rozpocznie". Wolverine zostaje wysłany do swojego młodszego ciała przez Kitty, Xaviera i Magneto. Xavier mówi "Byłem wtedy bardzo inny. Poprowadź mnie, bądź cierpliwy". Logan odpiera: "Cierpliwość to (nie jest?) mój znak rozpoznawczy". Następnie jest wiele ujęć akcji, m.in. Mystique (Jennifer Lawrence), która w pewnym momencie walczy nawet z Magneto (Michael Fassbender). "Nie chcę twojego cierpienia. Nie chcę takiej przyszłości", wykrzykuje młody Xavier (James McAvoy). "Musisz odzyskać nadzieję", odpiera jego starsza wersja.

Tytuł wyświetlony w klipie to "Days of Future Past", bez przedrostka "X-Men".

Evan Peters to Quicksilver z lat 70-tych. Ma super-szybkość, mówi też bardzo szybko i jest bardzo niecierpliwy, jakby ciągle stał ostatni w kolejce do bankomatu. Singer zapewnił, że Pietro był częścią historii od początku i jego obecność nie ma nic wspólnego z "Avengers 2".

Jennifer Lawrence zapowiedziała, że Raven coraz bardziej będzie przechodzić na stronę złoczyńców.

Bryan Singer nie mógł nachwalić swej obsady. Powiedział, że praca z nimi to czysta przyjemność i że praktycznie koniec każdej sceny oznacza przejście do kolejnej, jeszcze lepszej.

Hugh Jackman przede wszystkim podziękował Singerowi za to, że dzięki niemu ma karierę w filmach. Określił "X-Men: Days of Future Past" jako "dwa świetne filmy w jednym". Wyznał, że chodził po terenie konwentu w pełnym kostiumie Wolverine'a i nikt go nie zaczepił - wtopił się w tłum. Dostał tylko jeden komplement: "fajny kostium, ale na Logana jesteś za wysoki".

Halle Berry powiedziała, że podoba jej się, że Storm jest taka spokojna, ma kontakt z naturą i trzyma swe emocje na wodzy. Ale też była ciekawa, dlaczego w życiu uczuciowym Storm panuje taka posucha. Powiedziała również, iż bardzo się cieszy, że może znów pracować z Singerem.

Anna Paquin przypomniała, że rolę Rogue dostała w wieku 17 lat i że czuje się niesamowicie wcielając się w tą bohaterkę ponownie.

Patrick Stewart przyznał, że obsada x-filmów jest mu najbliższa, może z pominięciem aktorów z serialu "Stark Trek: Następne pokolenie".

Ian McKellen powiedział, że od kiedy zniesiono w Kalifornii zakaz zawierania małżeństw homoseksualnych, czuje się tu bezpiecznie. Kokieteryjnie stwierdził, że szuka teraz męża, po czym znacząco spojrzał na... Fassbendera i rzucił "Jak miło cię poznać, Michael".

Ellen Page stwierdziła, że "X-Men: Ostatni Bastion" był dla niej pierwszą hollywoodzką megaprodukcją. Nie spodziewała się, że kiedyś wróci do roli Kitty.

Shawn Ashmore zapewnił, że wiele z bohaterów będzie miało sceny, których fani domagali się od lat.

Bishop Omara Sy, jak łatwo się domyślić, to bohater z przyszłości. Jego zajęcie to walka o przetrwanie.

Peterowie Dinklage'owi bardzo podoba się wąs, jaki Trask z dumą nosi na swej twarzy.

Singer powiedział, że jest możliwy występ Deadpoola w przyszłych x-filmach, ale w "Days of Future Past" go nie zobaczymy.

Kitty Pryde jest tą, która odeśle Wolverine'a w przeszłość. A raczej jego świadomość trafi do przeszłego ciała, które - ze względu na jego zdolności regeneracji - nie zmieniło się zbytnio przez te dekady.

Jackman bardzo chętnie skopałby Iron Manowi tyłek jako Wolverine. Ale decyzja o ewentualnym filmowym crossover nie zależy od niego.

Od strony produkcyjnej, pozostał jeszcze miesiąc zdjęć. Żadne z efektów specjalnych nie są jeszcze gotowe.

Singer nie wyklucza związku Rogue i Gambita.

Aktorzy zostali zapytani, w kogo innego spośród mutantów chcieliby się wcielić. Lawrence stwierdziła, że jako Mystique może być kimkolwiek zechce. Ulubionym X-Manem McAvoya jest... Gambit. Uwielbia jego akcent. Jackman bardzo lubi Deadpoola. Patrick Stewart chciałby zagrać jakąś x-kobietę, bo wtedy miałby szansę na Oscara. Peters: Wolverine Dinklage: Mystique, Hoult: Magneto. Lawrence: Storm, Fassbender: Mystique, Singer: Professor X (bo tak jak on lubi się rządzić), McKellen: Angel, Berry: Mystique, Paquin: Wolverine (chyba że Rogue nauczy się latać), Ashmore: Nightcrawler, Page: Bishop, Sy: Professor X, Kinberg: Mystique, Schuler-Donner: Jean Grey.


01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

Na podstawie:
ComicBookMovie: 1, 2
Superherohype: 1
Newsarama: 1

xmdofp_banner.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.