Wiadomości: X-Position: Brian Wood

X-Position: Brian Wood

2013-07-14 18:43:33 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Scenarzysta serii X-Men, w której dominuje płeć piękna oraz przygód mutantów w świecie Ultimate, Brian Wood, odpowiedział na pytania fanów w ramach cotygodniowej kolumny X-Position.

W przyszłych numerach serii X-Men Jubilee będzie brała udział w misjach wraz z pozostałymi członkiniami zespołu. Wood nie zapomniał, że jest ona wampirzycą, o co został posądzony przez fanów, zatem wkrótce ujrzą, jak panna Lee będzie korzystała ze swoich wampirzych zdolności. Scenarzysta jeszcze raz podkreślił, że pisze on Jubilee jako mutanta z wampirycznymi mocami, a nie jako wampira. Również dziecko, które ze sobą zabrała do szkoły, Shogo, będzie miał znaczącą rolę do odegrania, zwłaszcza podczas zbliżającego się "Battle Of The Atom".

Rachel Grey raczej nie spotka się z Blaquesmithem, który pojawił się w Cable and X-Force. Potrzeba by na to oddzielnej miniserii, zważywszy na fakt, że Rachel będzie zajęta.

W serii nie będą ukazane retrospekcje związane z przebywaniem Jubilee z Forgiven.

W #3 wyjaśnione zostanie jak Arkea opanowała Shogo.

Omega Sentinel będzie długo obecna w tytule.

Wszystko, co tyczy się Motervine/Psylocke zostało juz powiedziane na łamach Ultimate Comics X-Men. Postać ta była też częścią miniserii Ultimate Comics Wolverine. Nie wiadomo, czy wydawcy zdecydują się na dalsze rozwinięcie tego wątku. Na razie Wood kończy historię "World War X".

Gdyby to było możliwe, Wood ponownie wziąłby się do pracy nad serią Generation X.

Scenarzysta nie zastanawiał się nad różnicami pomiędzy Kitty Pryde z Marvela 616, a ze świata Ultimate. Ultimate Kitty jest z pewnością silniejsza ze względu na ciężar, jaki spoczywa na jej barkach oraz wpływu, jaki ma na resztę świata. Z kolei jej pierwozór, Kitty z regularnego uniwersum, jest bardziej dojrzała i doświadczona. Wszystko zależy od punktu widzenia fanów.

Być może komiks o Ultimate X-Men nie opowiada o nich jak o drużynie, a o całej populacji mutantów, ale to było zamierzeniem samego autora. Wszelkie pojedyńcze historie, jakie stworzył są składowymi całości historii i zostawiają furtkę dla następnych twórców do opowiedzenia dalszych historii ze świata Ultimate dotyczących ludzi z genem x.  

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.