Wiadomości: Axel-in-Charge #72

Axel-in-Charge #72

2013-01-26 12:48:21 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

W tym tygodniu do Axela Alonso dołączył Jeph Loeb. Panowie opowiadali o startującej w drugiej połowie lutego serii Nova. Przedstawiono też projekty nowych postaci ze świata Ultimate.

Prace nad serią Nova rozpoczęły się zaraz po tym, jak Dan Abnett i Andy Lanning skończyli swoją pracę nad kosmicznym zakątkiem Marvela. Swoimi epickimi historiami DnA zdobyli glośne, ale dość małe grono fanów. Marvel jest zdania, że problemem było to, że czytelnicy nie postrzegali tych historii jako istotnych, bo nie miały wyraźnego wpływu na serie rozgrywające się na Ziemi. Dlatego pierwszą wytyczną przy pracy nad nową serią Nova było to, by bardziej zintegrować ją ze światem ziemskich herosów.

Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg
Nova #1

Loeb długo pracował nad swoim spinem dla Sama Alexandra. Po wielu redakcyjnych dyskusjach wreszcie osiągnięto optimum. W międzyczasie Loeb zaczął pracować przy kreskówce "Ultimate Spider-Man", więc następnie trzeba było znaleźć termin, w którym mógłby zabrać się do roboty. Nie było łatwo, tym bardziej, że artystą musiał być Ed McGuinness, który też miał napakowany terminarz. Wreszcie kiedy Marvel Studios ogłosiło film "Guardians of the Galaxy", profil kosmicznych postaci wzrósł na tyle, by projekt pchnąć dalej. Po gościnnych występach w "Avengers vs. X-Men", inicjatywa Marvel Now! dostarczyła do tego platformy.

Nova vol. 5 #2

04_150.jpg 05_150.jpg 06_150.jpg
Nova #2

Alonso postrzega głównego bohatera serii, Sama, jako krzyżówkę między Peterem Parkerem a Lukiem Skywalkerem.

Przygotowując się do pisania serii, Loeb przeczytał nie tylko wszystkie historie DnA, ale wrócił też do kosmicznej klasyki, tworzonej przez Johna Buscema i Stana Lee.

Nova vol. 5 #3 Nova vol. 5 #3

07_150.jpg 08_150.jpg
Nova #3

Kiedy Brian Bendis zaczął pracować nad nową serią Guardians of the Galaxy, panowie zaczęli nie tyle koordynować, co informować się o swoich planach wobec własnych serii. Okazało się, że istnieją między nimi podobieństwa, np. pochodzenie Sama Alexandra i Petera Quilla. Loeb i Bendis zdecydowali wtedy, że nie będą na siłę wprowadzać różnic - widać tak być musiało. Alonso zaznaczył, że podobieństwa dotyczą pojedynczych scen, a nie opowiadanych historii.

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1

01_150.jpg 02_150.jpg
Guardians of the Galaxy #1

Priorytetem pierwszych historii jest przedstawienie nowym czytelnikom, kim są bohaterowie.

Thanos Rising, Nova i Guardians of the Galaxy to projekty, które powinno się czytać, jeśli chce się czerpać pełnie frajdy z tego, co Marvel zaplanował na lato. Za 2 tygodnie pojawi się teaser, który da wskazówkę, w jaki sposób wspomniane tytuły i Avengers Jonathana Hickmana będą tworzyć przyszłość uniwersum Marvela.

03_150.jpg 04_150.jpg
America Chavez i Zapta Brothers

Następnie Alonso zaczął odpowiadać na pytania fanów. Monkey King nie pojawi się w najbliższych komiksach. Nie ma planów co do występów White Tiger i Power Mana. Ale o innych latynoskich bohaterach można poczytać w Young Avengers (America Chavez), X-Factor (Rictor), Avengers (Sunspot), Wolverine & the X-Men (Shark Girl), Ultimate Comics Spider-Man (Miles Morales) i Superior Spider-Man (Zapta Brothers).

Na zarzut, że za mało bohaterów mieszka na zachodnim wybrzeżu USA, Alonso odpowiedział wskazując na nowych West Coast Ultimates w Ultimate Comics Ultimates.

05_150.jpg 06_150.jpg 07_150.jpg 08_150.jpg
West Coast Ultimates

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.