Wiadomości: X-Position: Sam Humphries

X-Position: Sam Humphries

2013-01-13 10:12:23 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Nowy scenarzysta Uncanny X-Force Sam Humphries postanowił odpowiedzieć na pytania fanów, jakie od nich otrzymał za pośrednictwem kolumny X-Position. Większość z nich dotyczyła tego, o czym faktycznie będzie nowa seria.

Humphries nie będzie kontynuował historii w runie Ricka Remendera, choć niektóre wątki tam rozpoczęte pojawią się i w tej serii. Sam autor określił ją jako "mutant ninja noir", czyli zupełnie nowa wersja grupy X-Force, która w dalszym ciągu porusza się na krawędzi dobra i zła.

Scenarzysta jest bardzo zadowolony z pracy z rysownikiem Ronem Garneyem. Wcześniej, w serii Wolverine szkicował on mroczne postacie, z kolei na potrzeby Uncanny X-Force nadał bohater(k)om gładszego, bardziej seksownego wyglądu. Do tego głównym wątkiem będzie wyżej wspomniany "mutant ninja noir", do którego Garney dopasował swój styl. Jednak największe podziękowania należą się Nickowi Lowe, któremu udało się zorganizowąc grupę twórców, czyli Humphriesa, Garneya, inkera Danny'ego Miki oraz kolorystę Marte Gracia, bez których ta seria by nie powstała.

Jednym z wątków poruszanych w pierwszym numerze będzie relacja pomiędzy Psylocke i Fantomexem. Akcja tego numeru będzie się rozgrywać sześć miesięcy po wydarzeniach z ostatniego numeru runu Remendera.

Zły, czarny Fantomex pojawi się w serii. Tak samo jak EVA, choc niekoniecznie w swojej humanoidalnej formie. Nie ma za to planów odnośnie pojawienia się Mojo, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Co do postaci, jakie przewijać się będą w serii oprócz znanego składu X-Force obecni będą - trio Fantomexów (Cluster, oryginalny Fantomex oraz zły Jean-Phillipe) oraz jedna postać, której pojawienie się jeszcze nie zostało ogłoszone. Humphries chciał dodać jeszcze do składu grupy Jubilee, ale jeden ze scenarzystów miał co do niej inne plany i będzie ona pojawiać się w jego tytule.

Niebawem X-Force spotkają się z groźnym złoczyńcą pochodzącym wprost z przeszłości X-Men. Humphries jest zagorzałym wielbicielem mutantów, więc każda interakcja z innymi bohaterami Marvela, tak gęsto zaludniającymi to uniwersum, to dla niego frajda. Scenarzysta będzie próbował przeforsować pomysł, by Spiral uwiodła Captaina America, ale nie wie, czy wydawcy mu na to pozwolą.

Brotherhood of Evil Mutants nie pojawi się na kartach serii, Mystique zaś będzie w komiksie o mutantach, tyle, że nie będzie to Uncanny X-Force.

Prawdopodobnie fani będą świadkami, jak spotkanie Angela z przeszłości wpłynie na Psylocke.

Autor nie wypowiedział się, czy Betsy i oryginalny Jean Phillpe dalej będą ze sobą. Wszystkiego czytelnicy dowiedzą się z komiksu. Wyjaśnił też, dlaczego Psylocke nie pojawiła się u boku Scotta lub Logana. Uważa ona, że nie warto wiązać się z żadną ze stron i postanowiła iść swoją drogą.

Pomimo ich wspólnej historii naznaczonej cierpieniem i torturami, w której to ona była m.in. sprawcą tych cierpień, Spiral widzi w Psylocke obecnie coś więcej - swoje lustrzane odbicie.

Co prawda ta inkarnacja X-Force nie będzie działać w sekrecie, mimo to przynależność Storm do tej grupy będzie kolidowała z jej obowiązkami w Jean Grey School. Ponadto, Humphries wyjaśnił, że życie Ororo to nieustanne wahadło - jednego dnia jest ona boginią i królową Wakandy, drugiego zaś kieszonkowcem, sierotą lub przywódczynią mutantów mieszkających w kanałach. Te drugie dni niebawem pojawią się w jej życiu.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.