Wiadomości: Axel-in-Charge #69

Axel-in-Charge #69

2013-01-05 10:40:34 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Pierwsze wydanie autorskiej kolumny redaktora naczelnego Marvel Comics Axela Alonso to spojrzenie w przyszłość. Czego czytelnicy mogą oczekiwać po komiksach wydawanych w tym roku przez Dom Pomysłów?

Celem na rok 2012 było zrobienie z AvX i Marvel Now! hitu. W roku 2013 wydawca planuje przypomnieć czytelnikom, dlaczego fikcyjny świat nazywa się "uniwersum Marvela". Przepaść między wydarzeniami toczącymi się na Ziemi, a tymi w kosmosie, zostanie zasypana. Nowe serie Nova i Guardians of the Galaxy będą kształtować świat na równi z Avengers i X-Men. Alonso przestrzega przed wrzucaniem tych tytułów do "kosmicznego worka".

Nova vol. 5 #1 Nova vol. 5 #1 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #1
Okładki Nova #1 i Guardians of the Galaxy #1

Wydawnictwo odstąpi trochę od kładzenia nacisku na "flagowe" tytuły. W solowych seriach też będą dziać się naprawdę istotne wydarzenia. Do tego indywidualne tytuły mają czerpać z ewentualnych eventów to, co najlepsze, a nie być im podporządkowane.

Dbanie o spójność komiksowego uniwersum to organiczny proces. Plany i ewentualne powiązania omawia się nie tylko na redakcyjnych szczytach, ale nawet przy wspólnych wyjściach na lunch. Inicjatywa crossoverów między tytułami może wypływać zarówno od redaktorów, jak i od scenarzystów. Chodzi o to, by świat przedstawiony był spójny,a jednocześnie czytelnicy jednej serii nie czuli się przymuszani do czytania innych.

2 lata temu 50 rocznica powstania Fantastic Four była celebrowana historią "Three" Jonathana Hickmana. W ubiegłym roku, kiedy Spider-Manowi stuknęła 50-tka, Dan Slott przygotował epicki finał Amazing Spider-Man. W tym roku 50-te urodziny obchodzić będą X-Men i na tą okazję Marvel przygotowuje coś specjalnego.

Alonso zapewnił, że nowy wygląd Beasta (patrz: All-New X-Men #5) jest od teraz obowiązujący. Nie jest to tylko chwilowa zmiana.

All-New X-Men #6
Jubileuszowa okładka All-New X-Men #6

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.