Wiadomości: Axel-in-Charge #62

Axel-in-Charge #62

2012-11-17 14:42:24 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

W tym tygodniu Axel Alonso odniósł się do opóźnień, które trapią nową flagową serię Uncanny Avengers już od drugiego numeru. Opowiadał też o tym, jak Marvel podchodzi do wybierania artystów do poszczególnych projektów.

Uncanny Avengers miało stanowić otwierającą salwę Marvel Now! I tak się stało – pierwszy numer rozszedł się jak świeże bułeczki. Niestety, redakcja od początku wiedziała, że z początku bardzo trudno będzie dotrzymać harmonogramu wydawniczego, ze względu na to, że rysownik John Cassaday miał jeszcze inne niedomknięte projekty. Zapadła decyzja, by nie pospieszać rysownika, ale dać mu więcej czasu, by stworzył stronice godne jego talentu.

16_150.jpg
Uncanny Avengers #5 - John Cassaday

Marvel dąży do tego, by każda z serii miała spójny wygląd. Kiedy jednak kolejne zeszyty serii mają się ukazywać co miesiąc albo częściej, nie każdy rysownik podoła takiemu tempu bez spadku poziomu jego prac. Dlatego, kiedy "główny" artysta ustanowi już wizualną tożsamość projektu, na kilka numerów może zastąpić go inny, pod warunkiem, że jego styl nie będzie odbiegał od tego ustanowionego na starcie. Przykładem jest Uncanny Avengers, gdzie od #5 Cassadaya na kilka numerów zastąpi Olivier Coipel. W tym numerze do zespołu dołączą Wonder Man (jego doświadczenie aktorskie pomoże drużynie na froncie PR), Wasp (jako sponsor, bo zespół nie będzie miał rządowego finansowania) i Sunfire (ze względu na zakończenie pierwszej historii).

Young Avengers vol. 2 #1
Young Avengers #1 Variant - Brian Lee O'Malley

Okładka Bryana Lee O'Malleya do Young Avengers #1 wzbudziła ogromne zainteresowanie – nie często się zdarza, żeby ten artysta udzielał swojego talentu mainstreamowym komiksom. Wariantu z jego okładką jednak nie można nabyć tak po prostu – zamówić go mogą tylko sprzedawcy, którzy sprzedadzą tyle egzemplarzy podstawowej wersji, ile wcześniej AvX: Versus #6. Marvel zastosował ten zabieg po to, by jak najwięcej osób zainteresowało się Young Avengers. Pomoże to sprzedać pierwszy numer, a kiedy czytelnicy zobaczą, co przygotowali dla nich Kieron Gillen i Jamie McKelvie, na pewno zechcą wrócić po więcej.

 02_150.jpg 03_150.jpg 04_150.jpg 05_150.jpg
Iron Man #2 - Greg Land

Czytelnicy mieli okazję już przeczytać pierwsze numery serii Deadpool, Iron Man, Fantastic Four, X-Men: Legacy i All-New X-Men. Marvel bardzo uważnie śledzi ich opinie i jest usatysfakcjonowany głosami uznania. Co więcej, nie tylko "flagowe" serie zanotowały świetne wyniki sprzedaży, ale nawet Deadpool i X-Men: Legacy znalazły mnóstwo odbiorców. Alonso jest zdania, że Avengers Arena i Thunderbolts też szybko przekonają do siebie czytelników.

 06_150.jpg 07_150.jpg 08_150.jpg
Avengers Arena #2 - Kev Walker

Alternatywne okładki Skottiego Younga cieszą się bardzo dużą popularnością, podobnie jak one-shot A-Babies vs. X-Babies. Być może Marvel pójdzie za ciosem.

09_150.jpg 10_150.jpg 11_150.jpg
All-New X-Men #3 - Stuart immonen

Nie ma planów na solowe serie Herculesa lub kogokolwiek z greckiego panteonu. Black Widow występować będzie w Avengers, Avengers Assemble i Secret Avengers, na razie nie dostanie własnego tytułu.

12_150.jpg 13_150.jpg 14_150.jpg 15_150.jpg
Thunderbolts #1 - Steve Dillon

Alonso zapewnił, że żadna z serii nie zostanie siłą dołączona do jakiegoś eventu. Stwierdził jednak, że głosy o przesyceniu eventami i crossoverami nie oddają rzeczywistości – takie komiksy sprzedają się dobrze, bo jest na nie zapotrzebowanie. Liczby nie kłamią.

Uncanny Avengers to nie jedyne miejsce styku światów Avengers i X-Men.

01_150.jpg
Cable and X-Force #2 Variant - Mark Bagley

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.