Wiadomości: Humphries i jego zabójcy

Humphries i jego zabójcy

2012-09-21 07:48:16 - Szczepi - źródło: Marvel

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o serii z Cable'em i X-Force w rolach głównych, a tu okazuje się, że będzie jeszcze jeden tytuł traktujący o drużynie o tej samej nazwie - Uncanny X-Force. Jego autorem będzie Sam Humphries, a ekipą dowodzić będzie Psylocke. Ale to nie koniec zmian personalnych.

Zmiana scenarzysty nie oznacza, że od razu zmieni się też klimat serii. W dalszym ciągu będzie brudny, mroczny, moralnie dwuznaczny, krwawy i sexy. Czyli taki, w którym nowy scenarzysta, wedle jego słów, czuje się najlepiej.

Uncanny X-Force była ulubioną serią Humphriesa zanim ten trafił do Marvela. Dlatego bardzo on szanuje dotychczasową pracę Ricka Remendera nad tym komiksem. Ten zdradził nowemu scenarzyście zakończenie swojego runu. Humphries mógł tylko powiedzieć, że wszelkie pytania, czy kwestie zawarte w runie Remendera zostają zamknięte. Porównał on to do opuszczenia sceny po występie wieńczącym cały dorobek artysty. Wszystko, co do tej pory było związane z tytułem jest zakończone, a nowy scenarzysta zaczyna od początku, z nową drużyną i nową misją.

Akcja pierwszego numeru rozgrywać się będzie sześć miesięcy po zamknięciu runu Remendera. Nowymi członkami drużyny będą Psylocke, Storm, Puck i Spiral, a także kilka innych postaci, które bedą stopniowo do niej dołączać. Niektóre z nich będą miały krew na rękach, wszystkie zaś będą kryły mroczne tajemnice, które będą sukcesywnie się ujawniać w dość nieoczekiwanych sytuacjach. W pierwszym numerze pewna postać zostaje wyrzucona z Jean Grey School for Gifted Youngsters i to uruchamia lawinę wydarzeń prowadzącą do powstania nowego Uncanny X-Force.

Psylocke będzie przywódcą, a także moralnym centrum dla drużyny i nie tylko. Jest ona kobietą pełną sprzeczności, która nie boi się mroku. Jest ona ulubioną postacią Humphriesa, który planuje dać jej pięć minut chwały.

Storm wydaje się najmniej odpowiednią postacią, która mogłaby działać u boku X-Force. Humphries jest jednak zdania, że Ororo jest jedną z najbardziej nieobliczalnych bohaterek w X-Men i przytoczył jej niespodziewaną przemianę - noszenie skórzanych strojów i zmianę fryzury na irokeza. Po AvX pomiędzy nią a Betsy utworzy się pewna więź. Stąd jej obecność w X-Force. Zresztą, nie jest powiedziane, że wszyscy w oddziale zgodzą się na zabijanie bez mrugnięcia okiem. Wśród jego członków będzie mnóstwo silnych osobowości, którzy albo pozostaną przy swoich wartościach, albo zmienią swoje nastawienie w miarę rozwoju akcji.

Dla Humphriesa Puck jest kanadyjską wersją Indiany Jonesa. Był on najemnikiem, ma demoniczne pochodzenie i - jako że jest karłem - pokonywał przeciwności, o których nam się nie śniło. Nie powstrzymuje go to jednak od przezwyciężania swojego osobistego mroku oraz skopania tyłków z charakterystycznym dla niego ironicznym poczuciem humoru.

Na pytanie odnośnie obecności Spiral w drużynie, Humphries tajemniczo odparł, że tylko Psylocke jest w stanie zapewnić jej bezpieczeństwo.

Złoczyńcą w pierwszej historii będzie Bishop. Będzie to trudne spotkanie, zarówno dla niego jak i dla Storm, z którą wiele go łączyło. Jak pamiętamy, został on porzucony w 6300 roku. Od tamtego czasu starał się on powrócić do teraźniejszości, co odbiło się na nim samym. Psylocke nie będzie chciała go ratować, wprost przeciwnie - ona i jej drużyna będą starali się unikać jego kul.
   
Rysownikiem, z którym Humphries będzie pracował nad seria jest Ron Garney. Obaj panowie bardzo się ze soba zgrali podczas ich pierwszej, krótkiej współpracy przy Ultimate Comics Ultimates. Scenarzysta jest zachwycony jego pracami w Wolverine i Ultimate Comics Captain America. Planuje on wykorzystać jego talent do przedstawienia pokręconych historii. W jego zarysie seria ta będzie czymś w rodzaju przygód Jamesa Bonda wyreżyserowanych przez Davida Lyncha. Jednak scenarzysta będzie unikał bardzo drastycznych scen, w końcu nie jest to wydawnictwo z linii MAX.

Humphries nie uniknął porównania do innej serii z X-Force w tytule autorstwa Dennisa Hopelessa i Salvadora Larroca. Scenarzysta uznał, że w obu tytułach położony jest nacisk na zupełnie coś innego - Uncanny X-Force to opowieść o łowcach, Cable and X-Force zaś to historia o zwierzynie, na którą jest zorganizowane polowanie. W jednym komiksie mamy Cable'a jako przywódcę, w drugim zaś Bishopa jako głównego złego. Z tych różnic mogą powstać potężne historie, które będą w stanie przyciągnąć do każdej z tych serii rzesze czytelników.

Na koniec Humphries, starając się uniknąć spoilerów powiedział, że chce przedstawić historie, w których są mutanci nieobecni w innych tytułach spod znaku "x". Scenarzysta chwalił się, że po pierwszej historii nawet pozostali X-Men uznają, że ekipa z X-Force będzie bardzo, bardzo niesamowita.  

  

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.