Wiadomości: Kieron Gillen na zakręcie

Kieron Gillen na zakręcie

2012-09-05 18:10:12 - Hotaru - źródło: Newsarama

W październiku Kieron Gillen zakończy przygodę z obiema pisanymi przez siebie seriami - Uncanny X-Men i Journey into Mystery. Pierwsza z nich zostanie zastąpiona przez All-New X-Men, a w drugiej Lokiego w roli protagonisty zastąpi Lady Sif. Gillen będzie miał jednak szansę zamknąć kilka wątków - na łamach miniserii AvX: Consequences.

Chociaż Gillen lubi akcję, to AvX: Consequences będzie tytułem bardziej refleksyjnym. Pisząc Uncanny X-Men i skupiając się na kolejnych misjach Extinction Team, Gillen nie miał okazji (może poza jedną sceną rozmowy Magneto, Storm i Psylocke w #13), by "wgryźć się" w dusze swoich bohaterów. Postanowił więc skorzystać z szansy, by zrobić to na łamach Consequences - zajrzeć wgłąb kilkorga bohaterów, mutantów i Mścicieli. Nadal będzie to jednak fabuła, nie należy spodziewać się czegoś na kształt Regensis.

Kiedy Gillen zaczynał pisać scenariusze do Consequences, nie wiedział jeszcze, kto będzie je ilustrował. Gdy odpowiednie decyzje już zapadły, wrócił do skryptów i podrasowywał je na potrzeby konkretnego artysty. Kiedy Gillen nie ma doświadczenia w pracy z jakimś rysownikiem, dodaje wtedy dużo uwag do tekstu, by mieć pewność, że nic istotnego nie zostanie pominięte, a jednocześnie by nie więzić artysty swoją wizją.

Część z bohaterów za sprawą tej miniserii zostanie "przemieszczona" z punktu A do punktu B tak, by znajdowali się w odpowiednim miejscu na start Marvel Now. Jest to jednak skutek uboczny fabuły, a nie cel sam w sobie.

Niektórzy mają uczucie, że Uncanny X-Men kończy się za szybko, że Gillen powinien dłużej rozwijać wprowadzone przez siebie wątki. Ten jednak jest zdania, że - uwzględniając Generation Hope i S.W.O.R.D. - już dość dużo czasu spędził nad mutantami, pomimo tego, że mógłby opowiedzieć jeszcze kilka historii.

Gillen pisał Uncanny X-Men z myślą o Avengers vs. X-Men, nierozważnym by było nie uwzględnić tego w swoich planach. Był jednak trochę ograniczony z racji tego, że nie współtworzył głównej serii, przez co część wątków musiał prowadzić inaczej, niż by to zrobił, gdyby miał pełnię kontroli. Nawet mając to na uwadze jednak, scenarzysta jest zdania, że ostatnie numery Uncanny są najlepszymi, jakie kiedykolwiek napisał: #18-19 zagłębimy się w serca Phoenix Five, w tym ten drugi ma być hołdem dla Chrisa Claremonta, a #20 to zejście ze sceny w akompaniamencie oklasków.

Iron Man nie będzie jedyną serią, jaką Gillen będzie pisał w ramach Marvel Now. Ta druga seria ma być dla Iron Mana tym, czym Journey into Mystery było dla Uncanny X-Men. Będzie nawet istniało pewne powiązanie między nią, a JiM. Nad tym drugim projektem Gillen bardzo blisko współpracuje z rysownikiem.

consequences01_150.jpg consequences02_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.