Wiadomości: Axel-in-Charge #40

Axel-in-Charge #40

2012-06-09 16:40:58 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Po szokujących wydarzeniach z Avengers vs. X-Men #5 Axel Alonso nie mógł nie odnieść się do fabuły tego eventu. Nie omieszkał jednak odpowiedzieć też na kilka pytań od fanów.

Ostrzegamy przed spoilerami Avengers vs. X-Men #5.

Phoenix Five to Cyclops, Emma Frost, Namor, Colossus i Magik. Jeszcze nie wiemy, czy któreś z nich, czy wszyscy razem, są dość silni, by kontrolować Phoenix Force. Kosmiczna moc odpowiada za destrukcję i odrodzenie, ci mutanci więc będą chcieli się za to z miejsca zabrać.

Wydawnictwo bardzo ostrożnie wybrało, kto wejdzie do Phoenix Five. Postaci zostały wybrane ze względy na ich zdolności, charakter, i relacje z resztą uniwersum. To ostatnie jest ważne szczególnie w kontekście Namora.

avx6_0_150.jpg avx6_1_150.jpg avx6_2_150.jpg
Avengers vs. X-Men #6

Do tej pory Avengers uważali, że Phoenix Force przybywa na Ziemie niszczyć, a X-Men by budować. Alonso stwierdził, że w tym sporze rację mogą mieć... obie strony.

Fakt, że Phoenix Force wybrała za nosicieli piątkę X-Men, nie znaczy wyraźnego zarysowania stron: Avengers = dobrzy, X-Men = źli. Alonso obiecuje, że w drugim akcie wieku czytelników, którzy kibicowali do tej pory Avengers, zmieni zdanie by trzymać kciuki za mutantów.

Niedawny artykuł z "Wall Street Journal" zarzucił branży komiksowej w USA, że nawet przy wsparciu filmami kinowymi nie potrafi przekonać ludzi do kupowania komiksów. Obecnie czytuje je o wiele mniej ludzi, niż w latach 90-tych. Alonso jest jednak zdania, że Marvel radzi sobie dobrze, nie wkłada wszystkich jaj do jednego koszyka. Sukces filmu da się odczuć w branży wydawniczej, np. po epilogu "The Avengers" wystrzeliła sprzedaż przedruków i wydań zbiorczych z Thanosem.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg
Avengers Assemble #5 - Mark Bagley

W przyszłym tygodniu do Spider-Men #1 w wersji cyfrowej dołączony będzie kupon o wartości $5 na zakup papierowych wersji komiksów. To trzeci raz, kiedy Marvel wychodzi z taką inicjatywą. Jej celem nie jest jednak zdobycie nowych czytelników, ale namówienie ludzi do wycieczki do sklepów komiksowych.

Statystyki wskazują na to, że 33% klientów kupujących cyfrowe wersje komiksów płaci za zeszyty z przygodami bohaterów, których normalnie nie śledzą. A to znaczy, że ta platforma pomaga poszerzać ich horyzonty.

Marjorie Liu, scenarzystka Astonishing X-Men, nie zapomniała o Karmie. Niedługo ta postać znajdzie się na pierwszym planie.

Po skończeniu pracy przy AvX, Olivier Coipel ma w planach inny duży projekt.

Young Avengers nie ma w AvX.

Alonso nie zdziwi się, jeśli z uwagi na występ zbroi Iron Patriot w "Iron Man 3", w przyszłym roku w komiksach pojawi się jakaś postać, która ją przybierze.

04_150.jpg 05_150.jpg 06_150.jpg 07_150.jpg
Ultimate Comics Spider-Man #12 - David Marquez

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.