Wiadomości: X-Position: Christos Gage

X-Position: Christos Gage

2012-06-08 20:36:33 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Scenarzysta takich tytułów jak Avengers Academy i X-Men Legacy postanowił, za pośrednictwem serwisu ComicBookResources, odpowiedzieć na pytania fanów na temat swojej pracy i przyszłych losach swoich bohaterów. W większości dominowały pytania dotyczące jego przyszłego projektu - The First X-Men.

Po teaserze "No More Avengers" to właśnie ta drużyna będzie miała najcięższą przeprawę podczas AvX.

Z upublicznionych zapowiedzi można wysnuć wniosek, że Avengers Academy przestanie istnieć. Gage nie chciał odnieść się do tych rewelacji i zaznaczył jedynie, że placówka ta będzie działać w dość niezwykły sposób. Zachęcił też fanów do czytania nadchodzących numerów, aby wyjaśnić tę kwestię.

W The First X-Men nie będzie żadnych nie-mutancich bohaterów, jedynie postacie związane z mitologią X-Men jak Bolivar Trask, Fred Duncan, gdzieś przewinie się też Captain America.

Pomysł na fabułę The First X-Men pochodzi od Neala Adamsa. Wpadł na niego po lekturze wcześniejszych numerów Uncanny X-Men i uznał, że powinna powstać jakaś historia, która wypełni lukę z przeszłości X-Men.

Neal Adams wymyślił również, że to właśnie Wolverine będzie jednym z głównych bohaterów The First X-Men. Od dłuższego czasu chciał on stworzyć historię z Loganem. Gage jest zdania, że jego postać, pomijając fakt, że jego obecność w miniserii spowoduje wzrost sprzedaży tytułu, niesie za sobą to, iż fabuła będzie bardziej sensowna i ciekawsza, gdy umiejscowieni w niej są Wolverine i Sabretooth, niż gdyby w niej były w niej inne postacie.

Nigdzie nie było powiedziane, że Finesse faktycznie jest córką Taskmastera.

Mimic jest ulubioną postacią Gage'a, dlatego znalazł się w X-Men Legacy. W przyszłości będzie on próbował znaleźć sobie miejsce w życiu i przyjmie z otwwartymi ramionami to, co życie dla niego przyniesie.

The First X-Men rzuci nieco światła na Charlesa Xaviera, na to jakim był człowiekiem zanim stał się przywódcą i nauczycielem X-Men. Jak studiował w Oxfordzie, próbował ułożyć sobie życie ze swoją ukochaną Moirą MacTaggert wśród ludzi, gdyż jego mutacja nie jest widoczna na pierwszy rzut oka. I co spowodowało, że z człowieka unikającego konfrontacji z ludźmi stał się żarliwym propagatorem idei koegzystencji Homo Sapiens i Homo Superior?

Historia opowiedziana w The First X-Men ma szansę na to, by poruszone w niej wątki znalazły odzwierciedlenie w teraźniejszych historiach o X-Men. Gage nie wyklucza, że tak może się stać, wszystko zależy od scenarzystów poszczególnych serii. Może się też zdarzyć, że będzie to zamknięta historia, z początkiem i końcem, bez ciągu dalszego w innych mutancich komiksach.

Po tym jak Gage przejął X-Men Legacy po Mike'u Careyu, ton historii zmienił się z, jak to określił scenarzysta, militarystycznego i poważnego na bardziej lekki z uwagi na to, że akcja dzieje się w szkole, a młodzi mutanci są w niej nie żołnierzami, jak na Utopii, a uczniami, kształcącymi się i unikającymi konfliktów. Również seria jest zupełnie inna ze względu na inny styl pisania jego i Careya, co wiąże się z przystąpieniem jej bohaterów do Wolverine'a.

Wkrótce poznamy origin Frenzy, pojawi się też jej wspomniany w Age of X brat.

Gage jest wielbicielem kotów, dlatego też Tigra stała się jego ulubioną postacią. Również rysownicy z nim współpracujący lubią ją rysować.

Autor bardzo chciałby, aby Cannonball miał więcej czasu antenowego, ale na razie nic z tego. Może po AvX Gage będzie chciał położyć nacisk na jego przyjaźń z Rogue. Fani niech nie liczą jednak na romans tych dwojga, gdyż Anne Marie lubi niegrzecznych chłopców, a Sam jest grzecznym, uczynnym gentlemenem z południa Stanów Zjednoczonych, więc raczej do siebie nie pasują. Chociaż scenarzysta uważa, że byliby fajną parą. Co na to Gambit i Magneto?

Skoro mowa u Mistrzu Magnetyzmu, pojawi się on w życiu Rogue prędzej niż później. Co prawda oboje nie rozmawiali ze sobą od czasu X-Men Legacy #261 z uwagi na dystans między nimi i brak chęci z obu stron, aby podejmować ostateczne decyzje co do ich związku. Jednak jego pojawienie się może to zmienić.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.