Wiadomości: "AvX: Versus" tie-inem do eventu roku

"AvX: Versus" tie-inem do eventu roku

2012-01-07 10:30:22 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Właśnie ogłoszono tie-in do eventu "Avengers vs. X-Men", którego istnienie zasygnalizowano miesiąc temu. Teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące tego projektu, nazwanego AvX: Versus.

Marvel podtrzymał stanowisko, że istotne tie-iny do 12-odcinkowej głównej miniserii ograniczą się do flagowych tytułów o Mścicielach i mutantach. Fabularnie, Versus będzie najmniej ważną historią. Ale też najprawdopodobniej najlepiej się sprzedającą, bo na jej łamach zobaczymy pojedynki pomiędzy członkami Avengers a X-Men.

Każdy z 6 odcinków debiutującego w kwietniu tie-ina będzie poświęcony innym dwóm pojedynkom, każdy będzie tworzony przez dwa zespoły scenarzystów i rysowników.

W AvX: Versus #1 zobaczymy starcia Magneto vs. Iron Man (autorstwa Jasona Aarona i Adama Kuberta) oraz Namor vs. Thing (autorstwa Katherine i Stuarta Immonenów). Nick Lowe już zaciera ręce na myśl o walkach, w których jedną stronę stanowiły będą Storm albo Jessica Jones.

Tom Brevoort zdradził, że podział między stronami nie będzie stały. W trakcie historii niektóre postaci będą zmieniały swoje stanowisko i przechodziły na drugą stronę konfliktu.

Chociaż AvX: Versus można pominąć i nie stracić nic na historii, to fani postaci na pewno odnajdą na łamach tie-ina dużo frajdy. W AvX #2 będzie pierwsze duże starcie między 40 postaciami, na które w tamtym komiksie poświęci się zaledwie dwie stronice. Szczegóły tej walki zobaczymy właśnie na łamach Versus.

Wytyczną dla tego komiksu jest "Zero fabuły. Zero kontekstu" i Brevoort ocenia, że uda się to zrealizować w 99%.

Redaktorzy i twórcy nie będą uchylać się od najbardziej oczekiwanych przez fanów walk, takich jak Squirrel Girl vs. Pixie, czy Rogue vs. Ms. Marvel.

Większość walk będzie 1 na 1, chociaż możliwe będą okazjonalne asysty.

Redaktorzy najbardziej chcieliby zobaczyć starcie Thora ze Storm i sposoby, w jakie Magneto może wykorzystać otoczenie, by dać sobie każdą możliwą przewagę.

avx_versus_res.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.