Wiadomości: Fraction o Defenders

Fraction o Defenders

2011-10-25 20:22:26 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

Matt Fraction, któremu zawdzięczamy marvelowe wydarzenie roku - Fear Itself - nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. A właściwie, to dopiero się rozkręca. W grudniu startuje jego nowa seria - Defenders.

Propozycja pisania owej serii wypłynęła od Axela Alonso i Toma Brevoorta. Wierzyli, że Defenders mogą być równie wielcy, co Avengers. Fraction nie znał jednak tej marki, dlatego się wahał. Przekonał go Alonso, mówiąc, że to seria o bohaterach, o których zawsze chciał pisać, a którzy na razie nie pociągną solowych komiksów.

Fraction więc pisze teraz serię o Silver Surferze. I Doctorze Strange. She-Hulk. Namorze. Iron Fiście. A to dopiero początek.

Zapoznając się z materiałem, Fraction zaczął od numerów napisanych przez Steve'a Gerbera. Potem pochłonął całą resztę.

Wyobcowanie to coś, co połączy zespół, o którym pisze Fraction. Pewna tajemnica uniemożliwi im zdradzenie komukolwiek, czym się zajmują, więc nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc.

Chociaż start serii zbiega się z końcem "Fear Itself" i nawet podejmuje pewien wątek z tego eventu, nie jest to spin-off.

Zakończenie pierwszej historii zatytułowanej "Breaker of Worlds" nie pozostawi wątpliwości, dlaczego właśnie ci bohaterowie zostali Defenders.

To Doctor Strange zbierze drużynę. Każdy jest ekspertem w swoim polu.

Historie w tej serii mają być krótkie i kompletne. Fraction chce zaskakiwać na każdym kroku. Będą zmieniały się punkty widzenia, w różnych numerach różne postaci będą wysuwały się pierwszy plan.

Antagonista będzie... epicki. Kiedy historia dobiegnie końca, czytelnik będzie wiedział, dlaczego wszystko w uniwersum Marvela potoczyło się tak, a nie inaczej - dlaczego ukąszenie radioaktywnego pająka dało moce Peterowi Parkerowi, dlaczego promieniowanie kosmiczne odmieniło Fantastic Four, dlaczego istnieją mutanci, dlaczego to Steve Rogers stał się super-żołnierzem.

Fraction podejmuje wątek zainspirowany historią "Surtur Saga" Walta Simonsona, który pojawił się w Mighty Thor.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.