Wiadomości: NYCC 2011: Marvel Television

NYCC 2011: Marvel Television

2011-10-21 19:49:44 - ats - źródło: ComicBookResources

Wracamy jeszcze do New York Comic Con. Jeph Loeb, szef Marvel Television, podczas panelu dedykowanego jego wydziałowi podzielił się informacjami o obecnych i nadchodzących projektach osadzonych w serialowym uniwersum Marvela.

Loeb zaczął od "A.K.A. Jessica Jones", który zostanie wyemitowany na kanale ABC. Serial bazuje na serii Alias o byłej superbohaterce, która zostaje prywatnym detektywem. Twórcami oryginału są Brian Michael Bendis i Michael Gaydos. Loeb oznajmił, że nie mogą serialu nazwać "Alias" ze względu na J.J.[Abramsa!] ("Alias" to tytuł jego serialu z Jennifer Garner w roli głównej - przyp. Red.)

Nie licząc Jessiki, "A.K.A." będzie się skupiać na dwojgu bohaterów: Carol Danvers i Luke'u Cage, lepiej znanych jako Ms. Marvel i Power Man. Loeb nie skomentował, czy rola Luke'a Cage będzie wpływać na możliwość realizacji jego solowego filmu.

Następny w kolejności był serial "Hulk". Loeb potwierdził, że scenarzystą/producentem będzie Guillermo del Toro. W serialu będzie ten sam Hulk, którego fani widzieli w zwiastunie "The Avengers", ale prawdopodobnie grafika będzie gorszej jakości, aby zmieściła się w budżecie telewizyjnym.

Loeb zapowiedział, że nadchodzący serial aktorski "Cloak & Dagger", którego emisją zajmie się ABC Family, będzie kręcony w Nowym Orleanie po przejściu huraganu Katrina. W komiksowym pierwowzorze akcja w dużej mierze rozgrywała się w Nowy Jorku.

W innym nadchodzącym aktorskim serialu "Mockingbird", który emitowany będzie na ABC Family, bohaterką będzie długoletnia członkini Avengers i żona Hawkeye'a. Na potrzeby serialu będzie ona studentką pierwszego roku college'u w północnej Kalifornii, z którą skontaktował się S.H.I.E.L.D. Koncepcją stojącą za serialem jest zmiksowanie razem "Felicity" i "Alias", które zostały stworzone przez J.J. Abramsa.

Następnie rozmowa zeszła na Marvelowskie projekty animowane. Marvel Knights Animation, dział tworzący Marvel's motion comics, weźmie się teraz za drugą połowę "Astonishing X-Men" Joss Whedona. Kompletny zestaw zostanie wydany na 5 płytach DVD 22 listopada, łącznie z "Iron Man: Extremis", "Thor/Loki: Blood Brothers", "Black Panther", "Astonishing X-Men" i "Spider-Woman".

Zbliżający się serial Disney XD "Ultimate Spider-Man" został zaprezentowany tłumowi, podkreślając nowe techniki opowiadania historii z uniwersum Spider-Mana. Pilot "Ultimate Spider-Man" został napisany przez Paula Dini.

Clark Gregg powtórzy filmową rolę Agenta Coulsona w serialu, Nick Fury będzie mówić głosem Chi McBride'a, a JK Simmons - znany z trylogii filmowej "Spider-Man" - podłoży głos J. Jonah Jamesonowi. Loeb ogłosił, że Stan Lee będzie miał stałą rolę jako Woźny Stan. Ogłoszenie nazwiska JK Simmonsa i Stana Lee podniosło ogromne okrzyki zadowolenia w wypełnionej sali.

Clark Gregg, który grał Agent Coulsona w "Iron Man", "Thor" i wszystkich innych produkcjach Marvel Studios, w tym w nadchodzącym filmie "The Avengers", pojawił się z tyłu sceny, podczas gdy Loeb omawiał prezentacje. Tłum wstał i dał Greggowi owację na stojąco.

Podczas prezentacji awarii uległ dźwięk. Gregg wykorzystał sytuacje i porozmawiał z fanami. Po naprawieniu dźwięku prezentacja ruszyła dalej.

Loeb zakomunikował, że "Hulk and the Agents of S.M.A.S.H." zostanie wyemitowany na początku 2013 roku, a gwiazdami serialu będą Hulk, Red Hulk, She-Hulk, Skaar i Abomination. Jako zaspół będą walczyć z największymi zagrożeniami ze Świata Marvela.

Serial "The Super Hero Squad Show" powróci z nowymi odcinkami.

Kreskówka "The Avengers", przekazana przez Loeba nowemu scenarzyście Chrisowi Yostowi, okazała się dużym sukcesem. Na zakończenie panelu Loeb zaprezentował zwiastun sezonu drugiego tej serii.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.