Wiadomości: X-Position: James Asmus

X-Position: James Asmus

2011-10-21 07:38:50 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Serwis CBR, przy ogromnym udziale wielbicieli mutantów, przeprowadził wywiad z nowym scenarzystą Generation Hope, Jamesem Asmusem. Fani chcieli wiedzieć, czego mają się spodziewać po nowym autorze i jakie przygody czekają Hope i spółkę.

Nie będzie żadnej rywalizacji pomiędzy Five Lights a New X-Men lub innymi nastoletnimi mutantami z Westchester. Co nie oznacza, że w przyszłości nie będą ze sobą utrzymywać kontaktu, jak choćby Laurie z Idie.

Być może dowiemy się, co by się stało, gdyby Hope użyła swoich uzdrawiających mocy na mutantach, którzy utracili swoje zdolności w wyniku Decimation.

Rola Five Lights pozostanie taka sama, jak podczas runu Kierona Gillena - znalezienie i uratowanie nowego mutanta.

Obsada Generation Hope w dużej mierze będzie stykać się z mutantami z obozu Cyclopsa. Asmus na razie nie planuje żadnych interakcji z obozem Wolverine'a.

Jeden z fanów zadał dość intrygujące pytanie - czy Laurie, z powodu swojego wyglądu, nie jest w jakiś sposób powiązana z Archangelem lub Apocalypse'm? Scenarzysta odparł, że nigdy nie myślał o tej postaci w ten sposób, ale jeśli zdecyduje się na użycie tego wątku, to skradnie ten pomysł. Zasugerował też, aby pomysłodawca sam zajął się pisaniem scenariuszy komiksowych.

Asmus będzie starał się wniknąć w origin Hope Summers, odkryć kim byli jej rodzice, dlaczego jej moce uaktywniły się od momentu jej urodzenia, a nie - jak u innych - podczas okresu dojrzewania. A także, czy dziewczyna faktycznie jest kolejnym wcieleniem Phoenix.

Będą odniesienia do Avengers: X-Sanction i powrotu Cable'a na łamach Generation Hope, ale dopiero po zakończeniu tej miniserii.

Cyclops w dalszym ciągu będzie miał oko na Hope i jej gromadkę, jednak jego obecność w serii będzie ograniczona do minimum.

Pojawią się nowe romanse w drużynie Światełek.

Emma Frost bardzo boi się Hope. W przyszłości, gdy do ekipy zawita Sebastian Shaw, jej obawy tylko się spotęgują.

Asmus jest bardzo podekscytowany tym, że były Black King zawita do obsady serii. Pomysł na umieszczenie go w komiksie wyszedł po burzy mózgów przeprowadzonej wraz z Nickiem Lowe. Po tym, jak Emma Frost wymazała Shaw'owi pamięć, może się okazać, że jest on zupełnie nowym człowiekiem.

Five Lights nie będą mieli czasu nad zastanawianiem się czy rozpaczaniem nad tym, kto został na Utopii, a kto odszedł z Wolverinem. Będą oni zbyt zajęci komplikacjami, jakie się pojawią w najbliższej przyszłości.

W numerze 13 ponownie pojawi się Magneto. Będzie to, według autora, jedno z ciekawszych spotkań między nim, Hope, a Kenjim.

Ulubionym x-łotrem Asmusa jest Arcade, gdyż jest on jednym z pierwszych przeciwników, jaki wrył mu się w pamięć, gdy po raz pierwszy kupił komiks będąc dzieckiem. Poza tym, jest on dość wdzięczną postacią, jeśli chodzi o wymyślanie zwariowanych historii i szalenie niebezpiecznych przeszkód i pułapek, które mogą być dedykowane konkretnym superbohaterom. Scenarzysta zarzeka się jednak, że nie ma zamiaru używać Arcade'a na łamach Generation Hope.

Asmus najchętniej przeprowadziłby się do szkoły w Westchester, niż żył na Utopii, m.in. dlatego, że w uczniowie Logana mają lepsze warunki do życia niż ci, co zostali na wyspie.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.