Wiadomości: NYCC 2011: X-Men Regenesis

NYCC 2011: X-Men Regenesis

2011-10-20 07:48:58 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Na panelu poświęconemu X-Men Regenesis podczas konwentu w Nowym Jorku pojawili się główni scenarzyści serii Uncanny X-Men oraz Wolverine & the X-Men, a także wszyscy ci związani z mutantami Marvela. Oto co mieli do powiedzenia.

Kieron Gillen na łamach Uncanny X-Men będzie starał się uczynić z drużyny Cyclopsa jedną z najlepszych organizacji utrzymujących pokój na świecie. X-Men będą działać na niespotykaną dotąd skalę.

Dan Abnett i Andy Lanning w dalszym ciągu będą kłaść nacisk na misję, jaką Cyclops powierzył Dani Moonstar i jej New Mutants. Drużyna będzie sprzątać resztki, jakie X-Men pozostawili za sobą podczas swoich misji. Cytując Abnetta, New Mutants będzie nie tylko o grupie sprzątającej, ale też o integracji.

Pojawienie się Sebastiana Shaw w Generation Hope autorstwa Jamesa Asmusa związane jest z jego ostatnim występem w Uncanny X-Men. Ekipa Hope, po wykryciu niezarejestrowanego mutanta, czyli Shawa, rusza mu na spotkanie. Od tego momentu życie nastoletnich mutantów zacznie przebiegać w sposób bardziej zwariowany niż przedtem.

Victor Gischler będzie domykał swoją historię o wampirach na łamach X-Men, rozwijając jednocześnie rolę Jubilee w drużynie.

Co prawda nie mógł za wiele powiedzieć na temat swojej pracy przy Astonishing X-Men, choćby rysunku całujących się Storm i Cyclopsa, ale Greg Pak wyznał, że bardzo lubi te postacie. Zdradził też, że jego bohaterowie będą spotykać się w dość nieoczekiwanych okolicznościach. Pokazano też rysunek, na którym widać tajemniczą postać ze złotymi szponami.

Później panel został poświęcony drugiej stronie, czyli Wolverine'owi i jego X-Men. Flagowy tytuł Jasona Aarona skupi się na powstaniu Jean Grey School for Higher Learning i Loganie jako jej dyrektorze, zupełnie innym niż Profesor X. Będzie zupełnie nowy Danger Room, w innny sposób będą prowadzone zajęcia dla młodych mutantów. To wszystko i o wiele więcej będzie można znaleźć w komiksie, gdzie Logan chodzi w garniturze.

Brian Wood powraca do komiksowego biznesu pięcioczęściową miniserią Wolverine and the X-Men: Alpha and Omega. W niej zetrą się Wolverine i Quentin Quire. Wiadomo, że obaj panowie nie darzą się ciepłymi uczuciami. Będzie to walka jakiej jeszcze nikt nie widział, na zasadach z góry ustalonych przez Kida Omegę. Wood zdradził, że Armor będzie jedną z ofiar ich pojedynku.

Z kolei w X-Men Legacy Christos Gage zastępuje na stołku scenarzysty Mike'a Careya. Redaktor Daniel Ketchum poinformował publiczność, że seria będzie kontynuowała historię Rogue i jej lojalność wobec Wolverine'a, jednocześnie rozwijając wątek miłosnego trójkąta między nią, Magneto a Gambitem.

W sprawie X-Factor głos zabrał Peter David. Scenarzysta wyraził swoją radość, że Havok i Polaris wracają do X-Factor Investigations, zwłaszcza, gdy grupa będzie przeżywać tragedię w swoich szeregach. Jego zdaniem nie ma to jak podniesienie morale drużyny poprzez ponowne wprowadzenie dawnych przywódców. Ich pojawienie się zapewni serii nową dynamikę i da szansę na zmiany, jakie mają nadejść. Jednak nie wszystkim członkom agencji detektywistycznej ta zmiana może się podobać.

Stery w Uncanny X-Force w dalszym ciągu będzie dzierżył Rick Remender, pomimo tego, że będzie pracował także nad Secret Avengers. Ogłoszono także start nowej serii - Age of Apocalypse, autorstwa Davida Laphama i Roberto De La Torre, która będzie ściśle powiązana z "Dark Angel Saga". Nadchodzący numer Point One rzuci nieco światła na tę serię.

Wkrótce ukaże się także 300 numer serii Wolverine, do którego rysunki stworzy Adam Kubert. Co do samej fabuły numeru Jason Aaron stwierdził, że jest to największa solowa historia Wolverine'a, jaką on napisał. Wszystko to, co do tej pory spotkało Logana będzie prowadzić do tej historii. Z kolei w przyszłym roku na łamach serii Jeph Loeb i Simone Bianchi wskrzeszą Sabretootha.

Publika oszalała, gdy przyszła kolei na Marjorie Liu i X-23. Po historii "Chaos Theory" Laura będzie musiała poradzić sobie z powrotem Helliona na Wschodnie Wybrzeże, a także będzie musiała przypilnować dzieci należące do FF, co skończy się bardzo źle. Z kolei w Daken: Dark Wolverine pojawią się Runaways, którzy nie będą w stanie sprostać brutalnej sile syna Wolverine'a. Z kolei Daken, cytując wydawcę Jeanine Schaefer, nie doceni zdolności młodych bohaterów.

Deadpool #50 i historia "Dead" - czyli Wade Wilson w końcu znajduje sposób na popełnienie samobójstwa i znalezienie się w zimnych ramionach swojej ukochanej Śmierci. Naczelny Marvela Axel Alonso dodał, że w wydawnictwie dominuje polityka nie uśmiercania bohaterów, co spotkało się z gromkim śmiechem widowni.

Pod koniec panelu pojawił się teaser przedstawiający Phoenix. Arune Singh oznajmił, że wszystko ma się wyjaśnić w najbliższym Point One.                 

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg 04_150.jpg  05_150.jpg

06_150.jpg 07_150.jpg 08_150.jpg 09_150.jpg  10_150.jpg

11_150.jpg 12_150.jpg 13_150.jpg 14_150.jpg 15_150.jpg

16_150.jpg 17_150.jpg 18_150.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.