Wiadomości: Axel-in-Charge #6

Axel-in-Charge #6

2011-09-24 14:50:13 - Hotaru - źródło: ComicBookResources

W tym tygodniu Axel Alonso opowiedział trochę o przyszłości Cyclopsa i jak planuje się w Domu Pomysłów ścieżki postaci. Nie zapomniał też wspomnieć o Avengers, cenach i Androidzie.

W Schism #4 widzimy wreszcie moment, w którym doszło do schizmy między Cyclopsem i Wolverinem. Bardzo szybko zeszło też do kłótni o Jean, ale oczywiście mutanci nie walczą o nią, ale o przyszłość X-Men. Jean to tylko personalny atak, cios poniżej pasa, który został zadany w chwili wielkiego emocjonalnego wzburzenia.

Kiedy planowano Messiah CompleX i zdecydowano, że to Cyclops poprowadzi mutantów, wiedziano już, że Scott podąży bardzo mroczną ścieżką, która będzie miała dla niego istotne konsekwencje. Nie znano ich jeszcze wtedy, wyklarowały się dopiero podczas prac nad Schism, ale były nieuniknione. Tacy scenarzyści, jak Ed Brubaker, Craig Kyle, Chris Yost, Mike Carey i Peter David wprawili tą historię w ruch, a z czasem zastąpili ich Matt Fraction, Zeb Wells i Kieron Gillen. Wreszcie Jason Aaron zaprezentował najbardziej klarowną wizję przyszłości Cyclopsa. To on wpadł na pomysł podjęcia wątku Jean.

Fear Itself, Schism i Avengers: The Children's Crusade będą miały olbrzymi wpływ na przyszłość Mścicieli i mutantów. Ten pierwszy event najbardziej namiesza u Capa, Thora, Iron Mana i Hulka.

Fear Itself: The Fearless posłuży trochę za mapę zmienionego po eventach krajobrazu uniwersum. Dzięki temu łatwiej będzie zobaczyć zwiastuny tego, co ma nadejść w przyszłym roku.

Ponownie wróciła sprawa cen komiksów i różnej liczby stron na zeszyt. Alonso powtarza, że satysfakcja z lektury nie wynika z tego, czy komiks miał 21 czy 23 strony, ale z tego, jak dobry był scenariusz i rysunki. Różna liczba stron może wynikać z potrzeb fabuły, ale także z chęci nadgonienia harmonogramu. Komiksy muszą na siebie zarabiać. Ale gdyby Marvel rzeczywiście był bezduszną korporacją, o co niektórzy firmę oskarżają, trzymał by się bezpiecznych tytułów - flagowych serii o X-Men i Avengers. Nie inwestował by w mniejsze projekty, takie jak rewitalizacja CrossGen czy DeadpoolMAX. Cały czas, to czytelnicy są najważniejsi, ale trzeba pogodzić ich potrzeby i oczekiwania z obecną koniunkturą.

Marvelowa aplikacja na system iOS radzi sobie świetnie. Marvel nie jest jednak głuchy na głosy fanów, którzy domagają się aplikacji na system Android.

Nie ma planów na kolejne projekty typu Marvel/Index.

Chamber nie będzie na razie odgrywał roli w Regenesis.

Postaci z New X-Men, takie jak Hellion, Surge, Dust, Mercury, Rockslide, Prodigy i Anole, będą pojawiać się na łamach różnych x-tytułów po Schism.

01_150.jpg 02_150.jpg 03_150.jpg 04_150.jpg  05_150.jpg
X-Men: Schism #5

06_150.jpg 07_150.jpg
Fear Itself #7.1

08_150.jpg 09_150.jpg
Fear Itself #7.2

10_150.jpg 11_150.jpg
Fear Itself #7.3

12_150.jpg 13_150.jpg 14_150.jpg
Fear Itself #7

15_150.jpg  16_150.jpg 17_150.jpg 18_150.jpg
Fear Itself: The Fearless

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.