Wiadomości: X-Position: Peter David

X-Position: Peter David

2011-08-13 14:33:23 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Po dłuższej przerwie urlopowej wraca X-Position. A w nim scenarzysta przygód agencji detektywistycznej X-Factor zdradzi co nieco na temat tego, co przygotował dla pisanych przez siebie bohaterów. Oraz o wydarzeniu znanym jako Schism.

Jeden z fanów trwórczości Davida zauważył, że zarówno Longshot jak i Shatterstar mówią i zachowują się w podobny sposób. Autor stwierdził, że faktycznie, jego intencją było, aby obaj panowie wysławiali się i reagowali w ten sam sposób. Jest ku temu istotny powód, który zostanie wyjawiony w najbliższej przszłości, a który nie będzie szczególnym zaskoczeniem dla bacznie śledzących losy X-Factor.

W dzieciństwie PAD bardzo lubił mitologię. Gdy inne dzieciaki zastanawiały się, jakby wyglądała walka pomiędzy Supermanem i Thorem lub Batmanem i Spider-Manem, on był ciekaw, co by było, gdyby bogowie z różnych mitologii starli się ze sobą. Jego ulubionym komiksem był ten, w którym Hercules walczył z Thorem. Stąd też pomysł, aby w X-Factor pojawiły się mityczne stworzenia chcące dorwać Rahne z powodu jej dziecka, które zostało poczęte przez bóstwo. Jest to dla Davida swoiste spełnienie dziecięcych marzeń.

Na łamach X-Factor przewinęło się wiele postaci niezwiązanych bezpośrednio z mutantami, jak Dr. Doom, J. Jonah Jameson, Black Cat czy Spider-Man. Wszystko po to, aby drużyna była bardziej zintegrowana z resztą uniwersum Marvela. PAD uważa, że skoro oba światy - mutantów i regularnego Marvela - mają tak wiele do zaoferowania, to dlaczego by z tego nie skorzystać.

Rictor z przywróconymi mocami pojawi się w X-Factor #225. David celowo opóźnił powrót jego tektonicznych zdolności, gdyż był świadom, że powrócą one na łamach Avengers: The Children's Crusade i nie chciał za bardzo wychodzić przed szereg. Po tym wydarzeniu Ric będzie w dalszym ciągu przydatny dla drużyny, np. jeśli chodzi o jego zdolności szukania i analizowania danych, zupełnie jak wtedy, gdy był pozbawiony mocy. W końcu Reed Richards, zanim zaczął się rozciągać, był geniuszem. Z kolei Shatterstar zacznie się zastanawiać, czy teraz, kiedy jego ukochany nabył z powrotem swoje moce, będzie w dalszym ciągu zainteresowany ich związkiem.

Wolfsbane będzie miała istotną rolę w życiu Rictora i Shatterstara, jednak nie z własnej woli. Rahne wolałaby nie mieszać się w ich sprawy, jednak sytuacja wymusi jej udział w ich życiu. Scenarzysta przypomniał, że obiecał, iż ani Shatterstar, ani Rictor nie zginą, ale nie znaczy to, że w ich związku, tak jak u innych, nie pojawią się problemy.

Co prawda nie ma planów, aby X-Factor zetknęli się z Dakenem, jednak David już myśli nad taką historią. Jeśli wymyśli fabułę, w której takie spotkanie miałoby sens, to być może do niego dojdzie.

X-Factor na swojej drodze będą spotykać się również z paranormalnymi zjawiskami. Dlatego też Layla Miller, jako że przez rok uczyła się pod okiem Dr. Dooma, co jakiś czas będzie korzystać z nabytej w Latverii wiedzy tajemnej.

"Schism" odciśnie swoje piętno na X-Factor. W 230 numerze do drzwi agencji zapuka jedna z prominentnych postaci związanych z eventem i zaprezentuje drużynie bardzo ciekawe decyzje.

Praca nad różnymi postaciami, osobowościami posiadającymi różny zestaw mocy, nie zawsze jest dla Davida łatwa. Na szczęście, autor pracuje nad różnorodną, lecz niezbyt liczną obsadą bohaterów, których przygody pisze mu się w sposób naturalny, przynajmniej w przypadku niektórych z nich. Dzięki temu, pisane przez niego opowieści są interesujące dla czytelnika.

Dla Davida nie stanowi problemu, że pisane przez niego postacie przedstawiają swoje/autora poglądy polityczne. Jeśli dana postać ma w ciekawy sposób zabrać głos w danej sprawie, scenarzysta im to umożliwia. Problemem są dla niego głosy krytyki, jakie pojawiły się po przemówieniu J. Jonaha Jamesona na temat terroryzmu i muzułmanów. Niektórzy fani uznali bowiem, że jego mowa nie pasuje do postaci. Bardzo to zdenerwowało autora, gdyż JJJ w końcu jest burmistrzem Nowego Yorku i byłym naczelnym Daily Bugle więc dlaczego nie miałby zabrać głosu w tej sprawie. A że jego przeszłe działania przeczą jego słowom, cóż, Jameson jest hipokrytą.

PAD_1 PAD_2PAD_3 PAD_4 PAD_5 PAD_6

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.