Wiadomości: Talk to the Hat #47

Talk to the Hat #47

2011-08-01 17:35:24 - viq - źródło: CBR

W kolejnej odsłonie TttH redaktor Marvel Comics - Tom Breevort - powiedział kilka słów m.in. o powieściach graficznych "Season One" i reperkusjach "Fear Itself".

Jednym z celów projektu "Season One", czyli nadchodzących powieści graficznych z bohaterami Marvela w rolach głównych, ma być przyciągnięcie nowych czytelników. Brevoort stwierdził np., że rozmawia ostatnio z ludźmi, którym spodobały się filmy kinowe ("Thor", "X-Men: First Class", "Captain America") i chcieliby zacząć też czytać komiksy, ale gubią się w zalewie wydawanych serii i nie wiedzą, po co sięgnąć. "Season One" ma być dla nich idealną propozycją - swoistą bramą, która wprowadzi ich w uniwersum Marvela. Do projektu zaangażowano zdolnych artystów, którzy mają już pewne doświadczenie w pracy nad powieściami graficznymi, ale jednocześnie (z wyjątkiem Roberto Saccasy) nie stworzyli póki co zbyt wiele dla Marvel Comics. Akcja w poszczególnych SO ma mniej więcej odpowiadać pierwszym pięciu numerom przygód danych bohaterów, przy czym nie będą to po prostu kolejny raz przedstawione genezy postaci, a raczej historie z okresu, gdy superbohaterowie Marvela stawiali swoje pierwsze kroki. Wszystkie opowieści mają jednocześnie być uwspółcześnione i rozgrywać się w świecie, jaki znamy obecnie.

Z reguły w Marvelu reperkusje dużych historii planowane są jeszcze przed ich (historii, nie reperkusji) startem i niejednokrotnie twórcy oraz redaktorzy są bardziej podekscytowani, w jakim stanie uniwersum jest po zakończeniu eventów niż w trakcie ich trwania. Tak też było w przypadku "Fear Itself", które będzie miało istotne konsekwencje dla wielu postaci: w ich solowych seriach zobaczymy, jak Steve Rogers poradzi sobie z powrotem do roli Kapitana Ameryki oraz jaki wpływ na Tony'ego Starka wywrze fakt, iż zdecydował się ponownie skosztować alkoholu.

Po zakończeniu reaktywowani zostaną Defenders, co jest przykładem na to, że wydawnictwu łatwiej jest powracać do, może nieco zapomnianych, projektów i grup, gdy towarzyszy to dużym, przyciągającym uwagę czytelników, wydarzeniom. Brevoort jest przekonany, że udało się znaleźć odpowiednich twórców (duet Matt Fraction/Terry Dodson) i pomysł na Defenders oraz że ich nowy tytuł może tym razem zagościć na dłużej i stać się solidną pozycją w katalogu wydawniczym Marvela.

W listopadzie wydany zostanie one-shot Point One, który będzie pierwszym zwiastunem kolejnego wielkiego eventu czekającego nas w 2012 roku. Brevoort porównał go do rozpiski nadchodzących wydarzeń, jaką mogliśmy zobaczyć w jaskini Tony'ego Starka (Avengers #5), przy czym zamiast suchego wykresu otrzymamy gruby komiks zawierający historie stworzone przez różnych scenarzystów. Wszystkie mają być całkowicie nowe i stworzone wyłącznie na potrzeby one-shota. Brevoort zdradził, że jedna z nich będzie swoistym pomostem między "Fear Itself", a Defenders autorstwa Fractiona i Dodsona.

Nim ogłoszono "Cable Reborn" Jepha Loeba i Eda McGuinnessa twórcy ci pracowali nad tajemniczym "Avengers Three". Projekt ten został odłożony do szuflady, gdyż część pomysłów, które miały się w nim znaleźć, zostały wykorzystane w "Fear Itself". Okazuje się również, że "Cable Reborn" nie jest właściwym tytułem nadchodzącej serii, a jedynie "czubkiem góry lodowej, nad którą pracują Loeb i McGuinness". Brevoort zapowiedział, że historia w Point One stworzona przez ww. duet artystów rzuci więcej światła na to, co dla nas szykują...

Jeden z czytelników zapytał o obecny status Donalda Blake'a i jego zniknięcie z komiksów. Scenarzysta Mighty Thora oraz Fear Itself - Matt Fraction - wyjaśnił, że w ostatnim czasie po prostu nie widział dla niego miejsca w swoich historiach. Zaznaczył jednocześnie, że brak Blake'a w filmie kinowym nie miał tu nic do rzeczy, czego dowodem jest fakt, iż występująca w nim Jane Foster na kartach komiksów również się ostatnio nie pojawia. Oboje jednak dostaną niebawem co nieco "czasu antenowego" - Foster zobaczymy w Shattered Heroes: Thor, a Mighty Thor #8 zawierać będzie scenę z Jane i Donaldem, do których w kolejnych numerach miesięcznika dojdzie również Erik Selvig.

01s.jpg  02s.jpg  03s.jpg  04s.jpg
Okładki "Season One"

05s.jpg  06s.jpg  07s.jpg  08s.jpg
Stronice z ekskluzywnego komiksu o Kapitanie przeznaczonego dla amerykańskiej armii

09s.jpg  10s.jpg  11s.jpg
Spider-Man and the Avengers (rys. Williams Sonoma)

12s.jpg  13s.jpg
"Battle Scars" promo oraz teaser Point One

14s.jpg  15s.jpg  16s.jpg  17s.jpg  18s.jpg
Mighty Thor #5 (rys. Olivier Coipel)

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.