Wiadomości: X-Position: Nick Lowe

X-Position: Nick Lowe

2011-02-09 11:54:54 - Szczepi - źródło: ComicBookResources

Nowo mianowany starszy wydawca wszystkich tytułów ze świata X-Men zagościł w naszym x-cyklu. Zapraszamy do lektury.

Zmiana na stanowisku oznacza dla Lowe'a zwiększenie ilości podwładnych. Teraz ma on pod sobą nie dwóch a pięciu wydawców, na szczęście są to jedni z najlepszych ludzi pracujących w Marvelu, jakich on zna. Poza tym, nowa posada oznacza więcej spotkań oraz przebywanie częściej w jednym pomieszczeniu z Stevem Wackerem, czego (jak twierdzi) nikt nie chce. Do tego dochodzi odrębna praca z każdym ze scenarzystów i wydawców danego tytułu.

Obecnie nikt nie chce wydawać historii o utopijnych światach, gdzie mutanci żyją sobie w spokoju. Przeciwnie, fani chcą historii pokroju Age of X, gdzie homo superiors są ścigani i prześladowani. Jedynym wyjątkiem jest House of M, gdzie ludzie, którzy urodzili się z supermocami żyli w relatywnie spokojnym środowisku.

X-Men nie będą odbudowywać szkoły Xaviera w Nowym Jorku. Ich domem jest teraz San Francisco. Jest tam miło, przytulnie i zimy są łagodniejsze niż w Wielkim Jabłku.

Profesor X będzie miał znaczącą rolę w nadchodzących przygodach mutantów.

"Fear Itself" odciśnie swoje piętno na X-Men, wydarzenie to pojawi się zarówno w wydawanych co miesiąc tytułach jak i w oddzielnych miniseriach.

Mutanci nie będą podzieleni, tak jak było to w poprzednich latach, wszyscy homo superior będą w dalszym ciągu żyć pod opiekuńczymi skrzydłami X-Men. Lowe'owi bardzo spodobał się pomysł "razem przetrwamy, oddzielnie zginiemy", który został wyłożony na kartach X-Men Legacy dla Acolytes. Ta zmiana, gdzie mutanci nie walczą ze sobą, bardzo podoba się wydawcy i nie zamierza tego zmieniać.

Lowe był załamany, że Zeb Wells kończy swój run w New Mutants, jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nowy scenarzysta Nowych Mutantów co prawda zacznie wszystko od początku, ale niektóre wątki pozostawione przez Wellsa zostana poruszone.

Jeden z fanów poruszył kwestię dotyczącą Hope Summers i jej rzekomych związków z Jean Grey. Stwierdził on, że ciągłe teasery i hinty co do prawdziwości tych powiązań z Phoenix mogą w końcu znużyć wielbicieli mutantów. Nick Lowe stwierdził, że podobne zajawki, jak choćby z trzecim bratem Summersem, trwały znacznie dłużej i były ciągle interesujące. Co do, nomen omen, panny Summers koła ruszyły w ruch i w nieokreślonej przyszłości wszystko się wyjaśni.

Daken nie pojawia się w komiksach X-Men, gdyż w ich sprawy zaangażowany jest jego ojciec. Jednak młody Wolverine zajmie się nimi w przyszłości.

Lowe zachęcił fanów, aby śledzili losy kilku mutantów w nowym, 2011 roku. A jest ich spora gromadka: Cyclops, Emma Frost, Wolverine, Archangel, Magneto, X-Man, Wolfsbane, Kenji, Colossus oraz Dani Moonstar, która stała się jego ulubiona postacią.

Na razie nie ma planów co do solowej serii z udziałem Gambita, gdyż ilość pracy włożona w stworzenie tego typu wydawnictwa nie przekładała się w jej sukces. Niektóre postacie lepiej sprawdzają się w rolach pobocznych. Nie oznacza to, że Remy będzie stał z boku. Będzie miał znaczącą rolę w 2011 roku, chocby w Age of X.

Age of X Astonishing X-Men Daken Generation Hope
Uncanny X-Men Wolverine & Jubilee Wolverine X-Men TSAP

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.