Wiadomości: SDCC 2010: X-Men Panel

SDCC 2010: X-Men Panel

2010-07-25 15:12:25 - Szczepi - źródło: Marvel.com, ComicBookResources

Drugi dzień imprezy San Diego Comic Con poświęcony był m.in. wesołym mutantom Marvela. Wzięli w nim udział Arune Singh, Axel Alonso, Nick Lowe, Rick Remender, Kieron Gillen, Matt Fraction, Marjorie Liu, Daniel Way, Peter David, Victor Gischler, Chris Yost i Craig Kyle.

W seriach Uncanny X-Men oraz X-Men będzie można zobaczyć, w jaki sposób Heroic Age wpływa na mutantów. Można się spodziewać dużej interakcji pomiędzy X-Men a resztą uniwersum Marvela.

Na początku Heroic Age mutanci będą mieli trochę problemów z krwiopijcami w ramach historii "Curse of the Mutants".

Daniel Way opowiedział o tytułach związanych z Rosomakiem – Wolverine, X-23 i Daken: Dark Wolverine. Będą one tworzyć coś w rodzaju Wolverine-verse, w którym działania w jednej serii będą miały wpływ na to, co będzie się działo w pozostałych. Gdy Wolverine trafi do Piekła, odczują to jego "dzieci" w swoich tytułach.

W grudniu wystartuje Wolverine: The Best There Is autorstwa Charliego Hustona z rysunkami Juana Jose Rypa. Seria będzie skupiać się bardziej na przyszłości Logana niż jego przeszłości, która była opisywana wielokrotnie w innych seriach.

W październiku zaś na rynku ukaże się Uncanny X-Force ze scenariuszem Ricka Remendera. Nowy skład X-Force będzie musiał tym razem zmierzyć się ze zmartwychwstałym Apocalypsem. Grupa będzie jeszcze bardziej zakonspirowana niż przedtem, nawet Cyclops nie będzie miał o niej pojęcia. Pomimo tego, że została ona "rozwiązana" przez Scotta, Wolverine i Archangel czują, że pomoc drużyny może jeszcze się przydać. Na łamach serii powróci także watek miłosny pomiędzy Psylocke i Angelem/Archangelem.

Wprost z serii Uncanny X-Men, a dokładniej z historii "Five Lights", w listopadzie rozpocznie się nowa, zatytułowana "Generation of Hope". Będzie ona opowiadać o przyszłości zarówno Hope Summers, jak i o pięciu nowych mutantach, którzy zostali wykryci przez Cerebro pod koniec Second Coming. Są oni postrzegani jako wybawiciele rasy mutantów, jednak oni czują się źle w tej roli. Za serię odpowiadać będzie Kieron Gillen.

Od stycznia mutanci będą bardziej aktywni w regularnym Marvelu. Na łamach X-Men będą współpracować z pozostałymi bohaterami uniwersum i wreszcie na nowo staną się bohaterami.

Arune Singh pokazała nowy teaser z hasłem "Who is the new Man without Fear?" ukazującym postać Gambita.

Marko Djurdjevic narysował serię okładek dla poszczególnych serii o X-Men, które po złożeniu utworzą plakat, zupełnie tak samo jak w przypadku serii o Avengers i Heroic Age.

Podczas spotkania padły pytania o śmierć podczas Second Coming i kto był odpowiedzialny za wybór postaci, które mają zginąć. Axel Alonso odpowiedział, że Nightcrawler był odpowiednim kandydatem, gdyż wynikało to ze struktury opowiadanej historii. To samo tyczy się Cable'a, gdyż potrzebna była ofiara, aby cały event miał sens.

Na pytanie, czy Havok powróci z kosmosu Nick Lowe odpowiedział, że tak i żartobliwie dodał, że od razu zostanie zabity.

Teraz trochę podsumowania:
- o losach Sabretootha można będzie się dowiedzieć z pierwszego numeru serii Wolverine vol. 4;
- Ruby Summers nie pojawi się w X-Factor, chyba, że historia będzie się rozgrywać w przyszłości;
- Peter David bardzo cieszy się z tego, że będzie pisał Longshota w Las Vegas, a także z powrotu Wolfsbane do X-Factor i jaki to będzie miało wpływ na relację Rictor-Shatterstar;
- New Mutants będzie bardziej brutalną serią;
- Children of the Vault pojawią się w X-Men Legacy;
- Rogue być może zwiąże się z kimś innym niż Gambit;
- Craig Kyle i Chris Yost opuszczą szeregi twórców x-tytułów po X-Force: Sex and Violence – jeden z nich odpowiada za powstanie filmu o Thorze, drugi za animację.

sdcc2010_xmen_res.jpg

sdcc_wolverine_RTH_final_cover_small.jpg sdcc_uxf_interior1_small.jpg sdcc_uxf_interior2_small.jpg sdcc_uxf_interior3_small.jpg sdcc_uxf_interior4_small.jpg sdcc_wolv_tbti_1_small.jpg sdcc_wolv_tbti_2_small.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.