Wiadomości: SDCC 2007: Cup O'Joe

SDCC 2007: Cup O'Joe

2007-07-28 00:31:30 - Spence - źródło: www.newsarama.com

SDCC 2007: Cup O'Joe

Panel z Joe Quesadą miał być jednym z ciekawszych na całym konwencie. Jak wyszło? Zobaczcie sami...

Rozpoczęto informacją o kolejnym ekskluzywnym kontrakcie w wydawnictwie - tym razem z Philem Jimenezem (rysownikiem większości "Infinity Crisis").

[Poza panelem poinformowano, że exclusive z wydawnictwem zawarł także Marc Guggenheim znany z runu w "Wolverine" - dop. Spence]

Marvel poszerzył swoją umowę z imprintem Image - Top Cow.

Po zakończeniu runu Jossa Whedona, obowiązki scenarzysty w Runaways przejmie znany z gigantycznej, zaplanowanej na 90 numerów serii niezależnej "Strangers in Paradise": Terry Moore. Dołączy do niego rysownik Humberto Ramos.

Scenarzyści Daniel i Charlie Knauf (obecnie "Iron Man") zajmą się tworzeniem ongoing z Eternals w roli głównej. [Po sukcesie marketingowym miniserii Gaimana/Romity "dziwnym nie jest" - Spence]

Po tych informacjach nadszedł czas na pytania z sali.

Jeden z fanów nazwał rynek nieprzyjaznym dla nowych postaci i pomysłów - za przykład podał The Irredeemable Ant-Man i Nextwave. Joe Q nie był takiego samego zdania: wydawanie Nextwave zostało zakończone, ponieważ Stuart Immonen odszedł do "Ultimate Spider-Man".

[Warto pokusić się o komentarz w tej sprawie: Warren Ellis, scenarzysta "Nextwave", jeszcze w zeszłym roku poinformował na swojej liście mailingowej, Bad Signal, że Marvel z radością zgodziłby się na kontynuację, lecz zażądano zmiany rysownika z powodu zbyt dużych pieniędzy, które musieli płacić Immonenowi. Ellis nie chciał się na to zgodzić, więc seria zakończyła się na 12 numerze. Na pocieszenie dodam, że teoretycznie możliwe jest kontynuacja historii w postaci miniserii.]

Kontynuacja "Ultimate Wolverine/Hulk" i druga seria "Ultimate Iron Man" ukażą się wtedy, gdy scenarzyści ukończą swoją pracę [czyt."nigdy"?]

"World War Hulk" jest elementem trzyczęściowej historii, która rozpoczęła się w "Planet Hulk".

Pomimo bardzo ambitnych zapowiedzi na panelu nie podano żadnych informacji na temat teamu kontynuującego "Astonishing X-Men".

Skoro już jesteśmy przy AXM, Marvel udostępnił serwisowi Comic Book Resources obie wersje okładek numeru 22, który ukaże się w tę środę.

I o ile pierwsza, normalna, jest świetna (zwróćcie uwagę na miejsce, w którym autor umieścił swój podpis)...

axm22


O tyle druga, reprezentująca ukochany przez wszystkich nurt "B&W variant coverów" już raczej niekoniecznie... Zresztą sprawdźcie sami.

axm22b

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.