Wiadomości: SDCC 2010: Mondo Marvel

SDCC 2010: Mondo Marvel

2010-07-24 14:58:27 - Hotaru - źródło: różne

Pierwszego dnia konwentu San Diego Comic Con International 2010 odbył się panel Mondo Marvel. Dom Pomysłów wysłał liczną drużynę pracowników, by go reprezentowała. Stawili się C.B. Cebulski, Arune Singh, Jeph Loeb, Brian Michael Bendis, Jim McCann, Dan Abnett, Andy Lanning, Mark Paniccia, Tom Brennan i Michael Horwitz.

Panel rozpoczęła informacja o nowych tytułach, które w przyszłości wyda Marvel. Poza zapowiedzianym wcześniej Loki (Roberto Aguirre-Sacasa i Sebastian Fiumara - październik), będzie to m.in. Captain America and the Korvac Saga. Czteroodcinkową miniserię napisze Ben McCool. Będzie to nowa wersja historii "Korvac Saga", przeniesiona do współczesności i zmieniona do tego stopnia, że praktycznie jedynym łącznikiem z oryginałem pozostał Korvac... no i Avengers. Siłą rzeczy, miniseria będzie bardziej zwarta od oryginału.

Captain America: Hail Hydra to startująca w styczniu pięcioodcinkowa miniseria, której każdy numer będzie ilustrowany przez innego artystę: Sergio Cariello, Tom Sciola, Phil Winslade i Kyle Hotz. Scenarzystą jest Jonathan Maberry. Fabuła rozegra się na przestrzeni dekad pomiędzy Drugą Wojną Światową a współczesnością, jej osią będzie relacja Steve Rogers-Hydra i projekt Łazarz. Maberry zamierza sportretować Hydrę jako potężną organizację, stojącą ponad polityką i podziałami kulturowymi. Ostatnie rewelacje z Secret Warriors będą jedynie wspomniane. Pojawi się za to baron Wolfgang von Strucker.

Captain America: Fighting Avenger to nowa seria odświeżająca pochodzenie Kapitana, bez ograniczeń wiekowych.

Kolejny nowy projekt, Captain America: Man Out of Time, to powrót Marka Waida do postaci Kapitana. Będzie to pięcioodcinkowa miniseria zilustrowana przez Jorge Molinę. Na jej łamach poznamy, jak Steve Rogers odbierał współczesny nam świat po przebudzeniu z lodowego snu. Steve będzie musiał nadrobić zaległości z takimi tematami, jak równouprawnienie kolorowych, epatowanie seksualnością czy też eskalacja przemocy. Na drugim planie zobaczymy oryginalnych Avengers, Ricka Jonesa, prawdopodobnie Bena Grimma i Reeda Richardsa.

Uniwersum Ultimate doczeka się zaś tytułów Ultimate Comics Thor (Druga wojna światowa, Naziści, samoloty rozbijające się w Asgardzie, twórcami są Jonathan Hickman i Carlos Pacheco - październik), oraz Ultimate Comics Doom (trzecia część trylogii Ultimate Comics Enemy, scenarzysta to Brian Michael Bendis).

W listopadzie tego roku wystartuje Iron Man/Thor Dana Abnetta i Andy'ego Lanninga, we współpracy ze Scotem Eatonem. Czteroodcinkowa miniseria, chociaż będzie rozgrywała się na Ziemi, będzie miała iście kosmiczną skalę. Magia i technologia to ciekawa kombinacja i na tym kontraście postanowili skupić się scenarzyści, próbując jednocześnie pokazać, że obie koncepcje nie są wcale od siebie aż tak różne, jak mogłoby się wydawać. Antagonistą w tytule będzie High Evolutionary, który powróci, by pokierować rozwojem ludzkości... wbrew jej woli. DnA podoba się, że antagonisty nie da się jednoznacznie przyporządkować jako "tego złego" - High Evolutionary ma moralność bardzo różną od ludzkiej. Będzie chciał pozbyć się też starych bogów, dotychczasowe panteony, i zastąpić ich nowymi, godnymi jego wersji ludzkości. Co więcej, tytułowi bohaterowie nadal nie są w najlepszych stosunkach, co dodaje ich relacji dodatkowej dynamiki.

Poza tym na rok 2011 zaplanowano Strange Tales II. Tym razem w projekcie wezmą udział m.in. Alex Robinson, Dash Shaw, David Heatley, Dean Haspiel, Edu Medeiros, Farel Dalrymple, Frank Santoro, Gene Yang, Gilbert Hernandez, Harvey Pekar, Jaime Hernandez, Jeff Lemire, Jeffrey Brown, Jhonen Vasquez, Jillian Tamaki, Jon Vermilyea, Kate Beaton, Nick Gurewitch, Paul Hornschemeier, Paul Maybury, Rafael Grampa, Shannon Wheeler, Terry Moore, Tim Hamilton i Tony Millionaire.

W styczniu wystartuje pięcioodcinkowa miniseria Power Man and Iron Fist (twórcami są Fred Van Lente i Wellinton Alves), z nowym Power Manem, nastoletnim Viciem Alvarezem, w roli tytułowej. Scenarzysta planuje wprowadzić nowych złoczyńców i nowe problemy do rozwiązania. Możemy spodziewać się dużo akcji i dużo humoru. W historii "Men of Mystery" będziemy śledzić pierwszą wspólną sprawę Danny'ego Randa i Vica - będą chcieli oczyścić z zarzutów o morderstwo starego znajomego, Ela Aguila. W drugoplanowych rolach wystąpią też Black Tiger, Misty Knight, Jenny Royce, Jeryn Hogarth i Professor Gamble. I oczywiście Luke Cage - Danny i Vic będą potrzebowali jego pomocy, bo śledztwo zaprowadzi ich do Penance Corporation, firmy, która przejęła Seagate Penitentiary, miejsce, w którym Luke dostał swe supermoce. Relacje między Viciem a Dannym będą trochę przypominały te między Herculesem a Amadeusem Cho.

Ostatnim zapowiedzianym na panelu nowym tytułem jest Rocket Raccoon and Groot, który napiszą DnA, a który zilustruje Tim Green. Okładkę narysował sam Mike Mignola. Nie powiedziano na temat fabuły nic więcej, by nie zdradzić też zakończenia Thanos Imperative. Za to scenarzyści obiecali, że historia będzie jak najbardziej poważna, ale nie zabraknie poczucia humoru charakterystycznego dla obu postaci.

Obecna historia z Secret Avengers i Thanos Imperative rozgrywają się równolegle - Nova dużo podróżuje.

Bendis nie planuje wskrzeszenia Sentry'ego.

Przy pierwszej dobrej okazji DnA napiszą o pochodzeniu Knowhere.

Guardians of the Galaxy robią sobie przerwę po Thanos Imperative. Czy postacie w ogóle pojawią się w innych tytułach nie powiedziano, by nie psuć zakończenia kosmicznego eventu.

Shadowland i Power Man and Iron Fist wyznaczą wyraźny kierunek, w jakim podąży Iron Fist.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by Warren Ellis powrócił do Nextwave.

Po Spider-Girl: The End czytelnicy będą mieli szansę trochę odpocząć od May Parker.

Opóźnienie The Twelve zostało przypisane tylko i wyłączenie J.M. Straczynskiemu.

Zainteresowani związkiem Petera i Mary Jane powinni czytać "One Moment in Time".

Space Knight pojawi się w tytule o Avengers.

Nie ma planów współpracy z Joem Madureirą, ale kiedy tylko pojawi się okazja, wydawca z niej skorzysta.

Illuminati pojawią się w Avengers #7. Opinia publiczna się o nich dowie po tym, jak zrobią coś jeszcze gorszego niż wysłanie Hulka w kosmos.

Trwają rozmowy w sprawie Cloaka i Dagger.

Satana pojawi się w cyfrowej miniserii Women of Marvel.

Captain America: White powinien ukazać się w sklepach, zanim na ekrany trafi film o Kapitanie.

01_res.jpg 02_res.jpg 03_res.jpg 04_res.jpg


05_res.jpg 06_res.jpg 07_res.jpg 08_res.jpg


09_res.jpg 10_res.jpg 11_res.jpg 12_res.jpg


13_res.jpg 14_res.jpg 15_res.jpg 16_res.jpg


17_res.jpg 18_res.jpg 19_res.jpgNa podstawie:
ComicsContinuum: 1
ComicBookResources: 1, 2, 3, 4, 5
Newsarama: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.