Wiadomości: Kieron Gillen o S.W.O.R.D.

Kieron Gillen o S.W.O.R.D.

2009-11-11 20:24:38 - Hotaru - źródło: Comic Book Resources

Agencję S.W.O.R.D. i dyrektorującą nią agentkę Abigail Brand powołał do życia Joss Whedon na łamach Astonishing X-Men. Od tego czasu zielonowłosa pół-kosmitka zdobyła sobie futrzanego faceta i grono wiernych fanów. Marvel nie mógł tego zignorować, dlatego panna Brand - poza gościnnymi występami w tytule o mutantach - dostała własną serię. Jej scenarzystą jest Kieron Gillen, a rysownikiem Steven Sanders.

S.W.O.R.D., czyli "Sentient World Observation and Response Department" ("Wydział Obserwacji Światów Zamieszkanych przez rozumne rasy i Reagowania"), nie popisał się podczas Secret Invasion. Podczas gdy ówczesna agencja S.H.I.E.L.D. miała za zadanie trzymać rękę na pulsie spraw na powierzchni planety, podwładni agentki Brand zajmować się mieli wszystkim, co działo się poza atmosferą. Flotę inwazyjną Skrullów wykryli jednak, kiedy ta zaatakowała Peak, stację orbitalną służącą im za kwaterę główną.

Choć od czasu debiutu Abigail w Astonishing X-Men #3 poznaliśmy ją trochę lepiej, to nadal w większości spowita jest mgiełką tajemnicy. W tym tytule dowiemy się, co ją napędza i dlaczego zachowuje się, jakby miała permanentny zespół napięcia przedmiesiączkowego. Spowodowało to pewne wydarzenie z jej przeszłości, które spowodowało, że Brand nie ufa teraz ludziom. Gillen twierdzi, że to dlatego tak układa jej się w związku z McCoyem - przeciwieństwa się przyciągają.

Beast nie tylko jest puchatą maskotką, którą Brand często widziałaby na swej poduszce - dostał też ofertę pracy w S.W.O.R.D. jako doradca. McCoy już wcześniej dużo działał poza X-Men, wiec nie jest to dla niego żadna nowość. A przynajmniej on nie spodziewa się niczego nowego na początku serii.

Związek Brand i McCoya będzie emocjonalnym jądrem serii. Gillen nie wyklucza, że po jakimś czasie obecni kochankowie się rozejdą, ale do tej pory stanowić będą parę prywatnie i w pracy. Będziemy śledzić etapy tej znajomości, ich stopniowe poznawanie się.

Inną postacią, którą często będziemy widywać na kartach komiksu, jest Lockheed. Przez dekady smok i przyjaciel Kitty Pryde służył jako maskotka. Joss Whedon ujawnił, że malec jest o wiele bardziej inteligentny, niż można było do tej pory sądzić. Teraz jest pełnoprawnym agentem S.W.O.R.D. Zobaczymy, jak radzi sobie z utratą Kitty. A nie radzi sobie najlepiej. Furia, jaka wybuchła po stracie przyjaciółki sprawi, że Lockheed będzie w serii odpowiednikiem Wolverine'a. Serio.

Kolejnym starym znajomym jest Henry Peter Gyrich, który z polecenia Osborna jest teraz wespół-dowodzącym S.W.O.R.D., jednocześnie służąc za wtykę Normana. Nie trzeba chyba wspominać, że Brand nie jest zachwycona nowym kolegą. Gillen nie ma zamiaru uczynić z Gyricha "tego złego". Często będzie pełnił rolę antagonisty, ale nie z powodu jakichś szczególnych złych intencji, lecz dogłębnego niezrozumienia agencji, jaką ma teraz kierować.

Powróci też obcy telepata, Sydren, którego poznaliśmy na łamach Astonishing. Będzie służył za personifikację wszystkich pozostałych agentów. Pod wieloma względami - pomimo swej rasy - będzie najbardziej ludzkim członkiem obsady.

Ostatnim elementem stałej załogi będzie Unit, robot, którego Gillen opisuje jako skrzyżowanie C3PO z Hannibalem Lecterem. Jego wiedza jest nie do przecenienia, chociaż terminy takie jak "empatia" i "współczucie" raczej nie mają wpływu na jego algorytmy rozumowania. W numerze trzecim poznamy jego pochodzenie - dlaczego jest taki niebezpieczny, dlaczego trzymany jest w odosobnieniu, skąd czerpie informacje, skoro jest całkowicie odizolowany.

Pierwsza historia "No Room to Breathe" to plan Gyricha, by eksmitować z ziemi wszystkich obcych. Brand dowie się o tych machinacjach z pewnym opóźnieniem i z racji tego, że sama jest pół-kosmitką, potraktuje go jako próbę naruszenia jej dóbr osobistych. Ponieważ wiele z marvelowych bohaterów jest kosmitami, możemy spodziewać się występów gościnnych, wśród nich Marvel Boya i Warlocka. Powróci też Death's Head I, robot i łowca nagród ścigać będzie przyrodniego brata Brand.

Na przyszłość Gillen planuje, by S.W.O.R.D. stało się łącznikiem między kosmiczną i ziemską częścią uniwersum Marvela. Ma nadzieję na mały crossover z takimi tytułami, jak Nova czy Guardians of the Galaxy.
 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.