Wiadomości: CCC '09: Mondo Marvel

CCC '09: Mondo Marvel

2009-08-09 13:19:37 - Hotaru - źródło: różne

Na panelu Mondo Marvel podczas Chicago Comic-Con pojawili się Mark Paniccia, Dan Slott, Lauren Sankovitch, Jason Aaron, Sean McKeever, Chris Yost oraz Craig Kyle. Funkcję moderatora dyskusji pełnił Jim McCann. Przedstawiamy informacje, jakie Dom Pomysłów zaprezentował podczas tego spotkania.

The Amazing Spider-Man #618-619 to historia "Mysterious" twórców Dana Slotta i Marcosa Martina. Obecnie Slott i pozostali scenarzyści tytułu pracują nad historią "The Gauntlet".

W grudniu zadebiutuje czteroczęściowa miniseria Spider-Man and the Secret Wars. Odpowiedzialni za nią są Paul Tobin i Pat Sherberger. Tytuł nie należy do linii "Adventures". Na jego łamach zobaczymy wydarzenia z perspektywy Spidera, te już znane czytelnikom, jak i te, które rozegrały się poza stronicami komiksów.

W listopadzie Jeff Parker przejmie po Andym Diggle tytuł Thunderbolts, którzy przechodzi do serii Daredevil. Możemy spodziewać się rozwiązania wielu zagadek, starcia Normana z Songbird i oryginalnymi Thunderbolts.

Również w listopadzie, ale tym razem w Incredible Hercules, rozpocznie się historia "Assault on New Olympus". Gościnnie pojawią się Agents of Atlas.

Grudniowy New Avengers Annual #3 Briana Bendisa i Mike'a Mayhew ma podtytuł "The Women Strike Back", a Dark Avengers Annual #1 Bendisa i Chrisa Bachalo przedstawi los Kapitana Marvela.

W Invincible Iron Man #20, po "World's Most Wanted", rozpocznie się historia "Stark Disassembled". Ma ona odmienić postać Tony'ego na zawsze. I nie ma to być jedynie chwyt marketingowy.

Zakończenie War of Kings prowadzi do Realm of Kings. Napisaniem tej historii, jak i tie-inów, zajmą się Dan Abnett i Andy Lanning. One-shota War of Kings: Who Will Rule? we wrześniu zilustruje Paul Pelletier, a okładkę wykona Brandon Peterson. Listopadowy one-shot Realm of Kings #1 zilustruje Leonardo Manco, okładkę dostarczy Clint Langley. Pięcio-częściowa miniseria Realm of Kings: Inhumans będzie miała rysunki Pablo Raimondiego i okładki Stjepana Sejica. Tyle samo odsłon będzie liczyć miniseria Realm of Kings: Imperial Guard, a zilustruje ją Kev Walker, okładki do niej wykona Brian Haberlain. Nova #31-35 i Guardians of the Galaxy #20-24 będą tie-inami.

Fabuła Realm of Kings to bezpośrednia konsekwencja War of Kings. Zobaczymy, jak imperia Shi'Ar i Kree radzą sobie z politycznymi konsekwencjami wojny... oraz geograficznymi skutkami wybuchu T-Bomb. Jak pamiętamy, rozdarła ona kontinuum czasoprzestrzenne, czego skutkiem jest pojawienie się na granicy terytoriów Shi'Ar i Kree zupełnie nowego imperium. Losy Vulcana i Black Bolta nie zostaną od razu wyjawnione, ale będą siłą napędową dla ich rodzin/byłych poddanych.

Jason Aaron mówiąc o Dark Reign: The List - Wolverine, zaznaczył, że mógłby napisać cały komiks tylko o dyskutujących Fantomeksie i Noh'Varrze. Nie ma się jednak czego obawiać, nie poddał się pokusie i zobaczymy trochę akcji.

10. strona Mighty Avengers #30 ma podzielić fanów. Niektórzy będą zachwyceni, inni ją znienawidzą. Slott uważa, że to najlepsza scena z Hankiem Pymem, jaką kiedykolwiek napisał.

X-Men Forever #5 ma przynieść szokującą niespodziankę dotyczącą mutantów. Najbliższe numery tytułu zilustrują Paul Smith i Terry Austin, potem wróci Tom Grummett. #10 to pogrzeb Wolverine'a, a #11 skupi się na Colosussie.

Podobno trwają rozmowy dotyczące postaci Silver Surfera.

Los Starjammers po War of Kings jest na razie utajniony.

Zasugerowano, że na łamach Mighty Avengers Thor wkroczy w Dark Reign.

W World War Hulks wszystkie Hulki będą ze sobą walczyć. Konsekwencje dotkną dwie lub trzy She-Hulk.

Na Marvel Digital Comics Unlimited zoabczymy kolejną odsłonę Tales of the Pet Avengers.

Emma Rios zilustruje Strange Marka Waida.

Na łamach X-Force pojawi się wiecej postaci z New X-Men, szczególnie w Necroshy. Zobaczymy też Deadpoola.

Po miniserii z X-Men i występie gościnnym w Incredible Hercules, seria Agents of Atlas zostanie zrestartowana.

Na podstawie:
Newsarama
Comic Book Resources
Comics Continuum
IGN

mondo01_resize.jpg mondo02_resize.jpg mondo03_resize.jpg

mondo04_resize.jpg mondo05_resize.jpg mondo06_resize.jpg mondo07_resize.jpg mondo08_resize.jpg

mondo09_resize.jpg mondo10_resize.jpg mondo11_resize.jpg mondo12_resize.jpg mondo13_resize.jpg

mondo14_resize.jpg mondo15_resize.jpg mondo16_resize.jpg mondo17_resize.jpg mondo18_resize.jpg

mondo19_resize.jpg mondo20_resize.jpg


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.