Wiadomości: MyCup o' Joe #49

MyCup o' Joe #49

2009-03-22 12:16:55 - Hotaru - źródło: MySpace.com/ComicBooks

Potwierdziła się informacja, że Andy Diggle będzie następnym po Edzie Brubakerze scenarzystą serii Daredevil. Co jeszcze naczelny Marvela, Joe Quesada, zdradził w tym tygodniu?


Zaprezentowano okładkę do Marko Djurdjevica Daredevil #500. Tak, oznacza to, że Daredevil - podobnie jak Thor - powróci do oryginalnej numeracji, zliczającej wszystkie komiksy traktujące o Człowieku Bez Strachu. Będzie to ostatni numer pisany przez Brubakera.

Daredevil500_resize.jpg

Diggle nie tylko przejmie tytuł, podpisał też z Domem Pomysłów kontrakt na wyłączność. Nie był to pierwszy raz, kiedy Marvel zaproponował scenarzyście taką formę współpracy, ale wcześniej Diggle był zaangażowany w kilka projektów dla DC i nie chciał z nich rezygnować. Kiedy tym razem redaktorzy ponowili propozycję, Diggle się zgodził.

Zaprezentowano zwiastun Daredevil #117.

daredevil117_0_resize.jpg daredevil117_1_resize.jpg daredevil117_2_resize.jpg daredevil117_3_resize.jpg

daredevil117_4_resize.jpg daredevil117_5_resize.jpg daredevil117_6_resize.jpg daredevil117_7_resize.jpg

Dark Reign potrwa do końca tego roku. Potem będzie trochę spokojniej, przynajmniej jeśli chodzi o Avengers. Jeśli będą jakieś eventy, to nie pokroju Civil War czy Secret Invasion, ale raczej Planet Hulk, i nie będą powiązane raczej z Mścicielami. Andy Diggle jest zaangażowany w jeden z tych eventów.

Kryzys dotarł do branży komiksowej i niektórzy twórcy zaczynają się niepokoić, czy będą mieli pracę. Quesada stara się uspokoić nastroje, wyjaśniając, że przemysłem komiksowym rządzą kilkuletnie cykle, i chociaż teraz branża jest w dołku, to należy to przeczekać, bo dobre czasy na pewno powrócą.

Christopher Yost i James Asmus napiszą Runaways #10, każdy po jednej krótszej historii. Na stałe tytuł przejmą inni twórcy, ale na ogłoszenie, kto to będzie, czas jeszcze nie nadszedł.

Runaways10_resize.jpg

Padł zarzut o częste opóźnienia niektórych tytułów. Quesada stwierdził, że fani są wobec nich lojalni bez względu na obsuwy, ale pomimo tego Dom Pomysłów stara się, by było takowych jak najmniej.

X-Men Forever Chrisa Claremonta i Toma Grummetta nie należy do kanonu, to alternatywna historia, rozszczepiająca się z oficjalną w pewnym momencie. Dzięki temu twórcy mogą pozwolić sobie na więcej. Np. Claremont uśmierci jedną ze swych ulubionych postaci.

X-Men_Forever1_resize.jpg

Podobnie jak Daredevil, do oryginalnej numeracji powróci niedługo Captain America. Spodziewajcie się 600. numeru.

Fani Gambita doczekają się one-shota skupiającego się na Cajunie już w lipcu.

Gambit1_resize.jpg

W najbliższych miesiącach w x-tytułach powróci pierwszoligowy złoczyńca.

Jon Favreau ma tyle pracy nad sequelem filmu "Iron Man", że nie jest teraz w stanie dokończyć pisania miniserii Iron Man: Viva Las Vegas. Na pozostałe dwie odsłony będzie trzeba dłuższy czas poczekać.

Venom nie tylko jest częścią Dark Avengers, ale tez bohaterem miniserii The Sinister Spider-Man. Ponadto, przed zimą powrócą Anti-Venom i Carnage.

the_sinister_spider-man1_resize.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.