Wiadomości: NYCC'09: Marvel Digital

NYCC'09: Marvel Digital

2009-02-08 23:14:58 - Hotaru - źródło: ComicBookResources, Newsarama, Marvel.com

Na panelu dotyczącym szerokopojetego cyfrowego komiksu Marvela pojawiło się mnóstwo osób: John Dokes, John Cerilli, Christos Gage, Jim McCann, Ivan Brandon, Jay Faerber, Frank Tieri, Ryan Penagos, Dan Buckley, Joe Quesada, Brian Michael Bendis, i Alex Maleev. Świadczy to o tym, że Dom Pomysłów bardzo poważnie traktuje nowy kanał dystrybucji, jakim jest Internet. W dobie kryzysu może stać się on jeszcze ważniejszy. Wydawca na pewno tak uważa, bo poczynił pewne kosztowne i ekscytujące kroki.

Na wstępie przypomniano, jak obecnie wygląda obecnośc Marvela w Sieci: Marvel.com z filmikami i grami, MarvelKids.com, oraz Marvel Digital Comics Unlimited z eksluzywnymi projektami "Astonishing Tales," "American Eagle: Monsters, Myths, and Marvels," oraz "Secret Invasion: Home Invasion". Przypomniano też ogłoszony dzień wcześniej War of Kings: Warriors, gdzie bohaterami są Gladiator, Crystal, Blastaar i Lilandra.

digital1_resize.jpg digital2_resize.jpg digital3_resize.jpg digital4_resize.jpg

Zapowiedziano kolejny cyfrowy komiks Dark Reign: Made Men. Bedzie to 5-odcinkowa miniseria napsiana przez Franka Tieriego. Pojawią się w niej Attuma, Gamma Corps, The Enforcer, Spymaster, i Jack O'Lantern. Zaznaczono, że w przypadku cyfrowych komiksów nie ma wcale ograniczenia 22 stron na zeszyt.

W najbliższym czasie na MDCU nadal królować będzie technologia Flash. Dystrybucja strumieniowa pozwala wydawcy uniknąć kontrowersyjnego tematu DRM (Digital Rights Management).

Marvel nie chce pozostawać w tyle za najnowszymi trendami, daltego będzie inwestował w nowe technologie. Wydawca nie chce jednak zrezygnować z tradycyjnych kanałów dystrybucji i pracuje nad tym, by sprzedawcy detaliczni nie czuli się pokrzywdzeni, a wręcz by im też coś udało się wyciągnąć z cyfrowego tortu.

Astonishing X-Men #1-10 zostanie zaadaptowane do formatu Motion Comic, czyli formy przejściowej miedzy komiksem, a animacją. Artysta John Cassaday podejmie się reżyserii.

Spider-Woman będzie pierwszym ruchomym komiksem Marvela osadzonym w głównym uniwersum i ukazującym się najpierw w formie Motion Comic, a dopiero potem jako zwyczajny zeszyt. Serię od kwietnia będzie można pobierać z Marvel.com i iTunes, chociaż rozważa się też kanał YouTube Marvela, DVD, i wersję na komórki. Reżyserią zajmie się artysta Alex Maleev, który ma już pewne doświadczenie w tej materii, bo pracował nad "N" Stephena Kinga. Zatrudniono już aktorów, ale ich nazwisk nie podano do publicznej wiadomości.

Seria rozpocznie się dzień po Secret Invasion, kiedy Jessica Drew dostanie ofertę od Abigail Brand, by być pierwszą agentką S.W.O.R.D. na powierzchni planety, tropiącą obcych ukrywających się wśród ludzi, w tym Skrullów. Będą też odniesienia do przeszłości bohaterki. Pojawią się Avengers, Hydra i inni bohaterowie Marvela. Bendis ukończył scenariusze do pierwszych 10 odcinków.

Wersja Motion Comic będzie zawierała więcej, niż papierowy odpowiednik. Maleev najpierw tworzy wersję ruchomą, a potem przycina ją do wersji statycznej. Bendis pisząc scenariusz miał na uwadze film animowany, pojawiają się tylko gdzieniegdzie uwagi dotyczące wersji papierowej.

digital5_resize.jpg


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.