Wiadomości: NYCC'09: Dark Reign

NYCC'09: Dark Reign

2009-02-07 11:01:31 - Hotaru - źródło: ComicBookResources, Newsarama, Marvel.com

Konwent w Nowym Jorku zgromadził mnóstwo twórców i fanów komiksów. Wydaje się, że większość trafiła na panel dotyczący Dark Reign, bo frekwencja budziła respekt. Na pytania czytelników odpowiadali Frank Tieri, Andy Diggle, Greg Pak, Joe Quesada, Jim McCann, Tom Brevoort, Rick Remender, Brian Michael Bendis, Matt Fraction, Jonathan Hickman, Dan Slott, Paul Cornell, Jeff Parker i Warren Simons. Mogłoby się wydawać, że tak zacne grono sypnie nowinkami.

Nic bardziej mylnego. Nowości było stosunkowo mało i większą część panelu twórcy powtarzali to, co było już wiadome od dłuższego czasu. Wyłuskaliśmy jednak garść świeżych nowinek.

Po tym, jak Mark Millar i Bryan Hitch skończą swój run w Fantastic Four, tytuł we wrześniu przejmą Jonathan Hickman i Dale Eaglesham. Kanadyjczyk podpisał z Marvelem kontrakt na wyłączność.

dark_reign_panel01_resize.jpg dark_reign_panel02_resize.jpg

Zapowiedziano wydanie pięcioodcinkowej Dark Reign: Young Avengers, które napisze Paul Cornell, a zilustruje Mark Brooks, oraz Dark Reign: The Hood autorstwa Jeffa Parkera i Kyle'a Hotza. Frank Tieri napisze kolejny tie-in zatytułowany Lethal Legion. Pokażą się też miniserie o Anti-Venomie, Mr. Negative i Zodiac.

Dark Reign: The Hood rozpocznie się w maju. Miniseria podejmie wątki z New Avengers. Swoją rolę do odegrania będzie też miał Dormammu.

dark_reign_panel03_resize.jpg dark_reign_panel04_resize.jpg dark_reign_panel05_resize.jpg

W Dark Reign: Young Avengers drużyna Patriota będzie miała uzasadnione obawy co do Normana Osborna. Ale kiedy spotkają się z inną drużyną Young Avengers, stanowiącą pokręconą, mroczniejszą wersję naszych bohaterów, w grę wejdą prawa autorskie do nazwy. Skład Dark Young Avengers to The Melter (przywódca, bardzo niepewny siebie, może rozpuszczać rzeczy samym gestem), The Enchantress (jego dziewczyna, twierdzi, że jest z Asgardu, ale nie zna tamtejszego języka i jej moce magiczne często wymyykają sie spod kontroli), The Executioner (mógłby być młodszym bratem Punishera), Big Zero (biała skinheadka, która może zmieniać swój rozmiar), Coat of Arms (artystka z dziwnym płaszczem, która często wpada na genialne pomysły w stylu "napadnijmy na bank" albo "skopmy tyłki tamtym herosom"), oraz Egghead (pokręcony android, który chce poznać istotę człowieczeństwa z każdej możliwej strony, np. z wątrobą w ręku, a na dodatek dzieli posłanie z Big Zero). Miniseria debiutuje w maju.

dark_reign_panel06_resize.jpg dark_reign_panel07_resize.jpg

Pierwszy numer Dark Reign: Hawkeye dotyczy problemów Osborna z panowaniem nad Bullseyem. Sama postać pojawi się też w Dark Reign: Elektra.

dark_reign_panel08_resize.jpg

Magneto pojawi się niedługo w Uncanny X-Men. Możliwe, że Omega Flight również.

Shadow Initiative ma problem, bo w trakcie wykonywania przez nich misji dla S.H.I.E.L.D., agencja przestala istnieć.

Osborn nadal ma obsesję na punkcie Spider-Mana.

Black Knight odzyska prawdziwy Ebony Blade w przyszłym numerze Captain Britain and MI:13.

Podobno Remender ma wielkie plany co do postaci Punishera.

Status Scarlet Witch wyjaśni się w Mighty Avengers #23.

Wydarzenia z Dark Avengers #2 odbiją się głośnym echem w innych tytułach Marvela.

Reakcję Harry'ego Osborna na nową pozycję jego ojca, Normana, zobaczymy w Amazing Spider-Man #595-599.

Thor pojawi się w tytule powiązanym z Dark Reign.

W New Avengers #51-55 odbędą się poszukiwania nowego Sorcerer Supreme. I nie chodzi o Strange'a.

dark_reign_panel09_resize.jpg dark_reign_panel10_resize.jpg dark_reign_panel11_resize.jpg dark_reign_panel12_resize.jpg dark_reign_panel13_resize.jpg dark_reign_panel14_resize.jpg

dark_reign_panel15_resize.jpg dark_reign_panel16_resize.jpg dark_reign_panel17_resize.jpg dark_reign_panel18_resize.jpg dark_reign_panel19_resize.jpg dark_reign_panel20_resize.jpg

dark_reign_panel21_resize.jpg dark_reign_panel22_resize.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.