Wiadomości: Polish Zone

Polish Zone

2006-11-06 01:00:00 - Spence - źródło: Mandragora

Mandragora ujawniła swoje (bardzo) wstępne plany na przyszły rok.Jakie umowy udało się podpisać wydawnictwu na niedawnych Targach Książki we Frankfurcie?

Większość komiksów ukaże się w trade'ach, co może wskazywać na chęć wykorzystania przez wydawcę dobrej sprzedaży takich wydań.

Tak też, teoretycznie:

W pierwszym kwartale roku powróci seria Ultimate X-Men. Publikowana będzie w cyklu miesięcznym w cenie 5 zł za 24-stronicowy zeszyt. Będzie ona kontynuowana od momentu przerwania przez Dobry Komiks, a więc od numeru #20.

W marcu pojawi się pierwszy TPB New X-Men czyli klasyczne "E is for Extinction". Tom zbierający pierwsze numery runu Granta Morrisona: 114-117. Miejmy nadzieję, że tym razem, po polsku, w końcu ukaże się pominięty przez DK "New X-Men Annual 2001". Kolejny tom: "Imperial" trafić ma do sprzedaży we wrześniu. Amerykańskie wydanie obejmuje zeszyty 118 –126, czyli 4 numery wydane już wcześniej i dokończenie historii.

Ukaże się także - aczkolwiek nie podano żadnej, nawet przybliżonej daty - "Gifted" - pierwszy trade Astonishing X-Men autorstwa Jossa Whedona i Johna Cassadaya.

Trade’y wydawane będą w miękkiej oprawie - przewidywalna cena poszczególnych albumów to prawdopodobnie 39,90 zł. Możemy spokojnie założyć, że cena dotyczy albumów "sześciozeszytowych" i będzie odpowiednio wyższa w zależności od objętości komiksu.

Nic nie wiadomo o "zapowiadanych": runie Millara w "Wolverine", "Wolverine: Origins", ani o "Civil War".

7 pażdziernika na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi premierę miał drugi tom "Essential Wolverine". Album zawiera numery #24-47 drugiej serii "Wolverine'a" autorstwa Jo Duffy'ego, i Larry'ego Hamy zilustrowane przez Marca Silvestriego. 544 strony czarno - białego komiksu w twardej oprawie wyceniono, jak zresztą wszystkie Essentiale, na 79,90 zł. Znakomitą okładkę polskiego wydania wykonał Marek Oleksicki.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.