Avalon » Archiwum » Grudzień 2018

Archiwum wiadomości: Grudzień 2018

Naleśnikomania (vol. 2) #2: Coś Nowego tu Nadchodzi

2018-12-30 17:56:45 - Redakcja

Demogorgon pojawia się z drugą odsłoną odświeżonej kolumny, powracając do tematu młodych superbohaterów. W tekście m.in. o Andrei "Manii" Benton, Riri "Ironheart" Williams, innych nastoletnich herosach, legacy heroes i Comicsgate.

Katalog postaci - S część 4

2018-12-30 11:24:52 - Avalon

Ostatnia w tym roku, nowa porcja katalogu. I myślę, że oficjalnie mogę ogłosić, iż dotrzymałem słowa danego jakiś czas temu i do końca roku, regularnie przekazywałem wam czasem mniejsze, a czasem większe porcje postaci. W ten ostatni weekend starego roku, zapraszam do zapoznania się z min. niedoszłym szwagrem Iron Fista, Sorcererem Supreme z wymiaru Strange Matte, złymi czarodziejkami z innego wymiaru, kosmicznym kopaczem, zreformowanym ojcem młodego Power Mana, magikiem-rekinem, kapłanem Neptuna z Atlantydy oraz wieloma członkami rodziny Shaw. Co przyniesie przyszłość? Cóż na pewno z mojej strony, możecie spodziewać się, dokończenia postaci do literki Z.... a potem...... cóż, zobaczymy co przyniesie nam przyszłość, ale liczę na to, iż będzie ona zawierać, przynajmniej w większości dobre rzeczy. Szczęśliwego Nowego Roku.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nadciąga 2020 rok

2018-12-30 08:28:19 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

Jeszcze nie zaczął się 2019 rok, a Marvel już zapowiada, co wydarzy się w 2020. Nie jest to data przypadkowa, gdyż to z tego roku pochodzi Arno Stark, Iron Man 2020. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Fantastic Four (2018) #5

2018-12-29 18:23:39 - Redakcja

Pod koniec marca tego roku Marvel zapowiedział powrót Fantastycznej Czwórki. Seria z przygodami całego zespołu nie wychodziła od czasów Tajnych Wojen z 2015 roku. Mało kto mógł więc przypuszczać, że 2018 zakończy się w dodatku tak dużym wydarzeniem w życiu Fantastycznej Czwórki jak ślub Bena i Alicii. Ponieważ w tym roku dwa komiksowe śluby nie doszły do skutku (jeden u Marvela, drugi u DC), bardzo wyraźnie podkreślano, że Benowi i Alicii na pewno się to uda. O przygotowaniach do niego i o samym ślubie można przeczytać w wydanym właśnie Fantastic Four #5.

Komiksowe Legendy: Johnny Storm i jego #metoo

2018-12-28 20:52:33 - Redakcja

Jutro zrecenzujemy dla Was na naszej stronie piąty numer aktualnych przygód Fantastycznej Czwórki, gdzie na ślubnym kobiercu stają Ben Grimm i Alicia Masters. Nie jest to pierwszy tak ważny ślub w historii Pierwszej Rodziny Marvela, bo wymienić można aż dwa inne, w których udział brali członkowie Fantastycznej Czwórki. Tak, przed Benem związek małżeński zawarł Johnny i to z... Alicią Masters. A raczej z podszywającym się pod nią skrullem. Po więcej informacji zapraszamy do najnowszej odsłony Komiksowych Legend i tekstu "Johnny Storm i jego #metoo - kłamstwa, catfishing i wykorzystanie przez szpieginię skrulli".

"Wtorki" Wychodzące - 26.12.2018

2018-12-26 04:08:19 - S_O

Wesołych Świąt. W tej spóźnionej edycji Wtorków Wychodzących aż połowa nowo wydanych komiksów to numery pierwsze. Kwestia jest taka, że nowo wydanych komiksów jest dokładnie cztery.

Za to na swojej platformie cyfrowej Marvel udostępnił wczesne przygody naszego ulubionego świniaka, Petera Porkera.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - S część 3

2018-12-23 10:53:18

W dzisiejszej przedświątecznej części trzeciej, zapraszamy do zapoznania się z min. członkami kartelu przestępczego Zodiac, dalekim przodkiem Moon Knighta(rzekomo), Skrullem przewodzącym jednej z frakcji HYDRY, jednym z doradców Odina, zapomnianym asystentem Milesa Warrena, odmłodzonym klonem, służącym za dawcę organów(to ciekawy pomysły), innym Seekerem z Inhumans, oszalałym bratem Madisona Jeffriesa, niedoszłą dziewczyną Ka-Zara, a także jednym z jaszczuroludzi, którzy po masakrze swoich rodaków, poprzysiągł zemstę kosmicznej rasie. Ech, takich komiksów już nie robią. I wybaczcie ubogi wstęp, ale ostanie przygotowania do Wigilii muszę jeszcze uczynić. Wesołych Świąt.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Uncanny X-Men: Historie małe i All-New X-Men: Utopianie

2018-12-21 18:01:51 - Redakcja

Niedawno na polskim rynku pojawiły się ostatnie tomy dwóch serii o mutantach pisanych przez Briana Michaela Bendisa. Czy oba tytuły doczekały się satysfakcjonujących zakończeń? Po którą z serii warto sięgnąć?

Kraven zaatakuje Spider-Mana w marcu

2018-12-19 16:04:27 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

Otrzymaliśmy teaser nadchodzącej nowej historii na łamach Amazing Spider-Man od Nicka Spencera i Humberto Ramosa. W Hunted powróci Kraven Łowca, który w serii miał już swój mały występ.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nowa miniseria Marvel Rising

2018-12-19 16:04:24 - Rodzyn - źródło: Newsarama

Już w marcu Ms. Marvel i Squirrel Girl znów połączą swoje siły, tym razem na łamach miniserii Marvel Rising. Tytuł promujący film animowany o tym samym tytule nie jest pierwszym, w ostatnich miesiącach pojawiło się aż pięć one-shotów z tą parą bohaterek. Tym razem nie będą jednak działały same.

Komentarze:

czytaj dalej...

Wtorki Wychodzące - 18.12.2018

2018-12-18 18:40:38 - S_O

Tydzień przed Świętami to najwyraźniej czas zakończeń - kończy się Defenders: The Best Defense, kończy się Spider-Geddon, kończy się Infinity Wars - choć czekamy jeszcze na epilog - kończy się Extermination - choć tutaj akurat epilogu już się doczekaliśmy - kończy się Old Man Hawkeye, kończy się run Soule'a i Camuncoliego w Darth Vader, kończy się Life of Captain Marvel... Ciężko uwierzyć, że coś w ogóle zostało.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja DVD: "Riverdale" sezon 2 (AvalonPlus)

2018-12-17 15:49:10 - Rodzyn

Niedawno recenzowaliśmy na łamach Avalonu pierwszy sezon Riverdale, a niewiele później w Polsce na DVD pojawiła się druga odsłona serii. Choć większość wątków tamtej serii została domknięta, zostawili nas ze sporym cliffhangarem, którego konsekwencje będą wywierać wpływ na całe miasto przez cały drugi sezon.

Marvel świętuje 25. rocznicę wydania Marvels

2018-12-17 10:38:40 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

W ramach świętowania 80-lecia istnienia wydawnictwa, Marvelowi przyjdzie także celebrować 25 rocznicę wydania miniserii Marvels od Kurta Busieka i Alexa Rossa. Pojawią się nowe warianty okładkowe od Alexa Rossa, ale także nowe wydania tego dzieła.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Punisher MAX tom 5

2018-12-17 10:16:22 - Rodzyn

Garth Ennis żegna się z serią Punisher MAX tomem, który po raz kolejny zawiera historie mocno osadzone w wydarzeniach z wcześniejszych tomów. Mamy tu powrót Barrakudy w pierwszej połowie albumu i ponowne pojawienie się grupy pewnych ważnych osobników, którym Frank zaszedł za skórę w trakcie misji w Moskwie. Ennis nie raz już łączył ze sobą swoje wcześniejsze historie lub wyciągał z nich nowe wątki. Ale czy tym razem znów udało mu się stworzyć z tego coś ciekawego?

Cosmic Ghost Rider z nową miniserią

2018-12-17 09:56:19 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

W listopadzie zakończyła się pierwsza miniseria z udziałem Cosmic Ghost Ridera, bohater ma pojawić się też w przyszłorocznym składzie Guardians of the Galaxy

Komentarze:

czytaj dalej...

Agents of SHIELD najpopularniejszym serialem Marvela?

2018-12-17 09:29:11 - Rodzyn - źródło: ScreenRant

Od kiedy pamiętam, nad Agentami Tarczy wiecznie widniało widmo nadchodzącej kasacji. Rok za rokiem jednak dostawali kolejne sezony i choć głównym arugmentem przywoływanym za tym była chęć Disney'a do posiadania na ABC stałego połączenia z kinowym uniwersum mimo słabych wyników, wedle danych Parrot Analytics na zlecenie SceenRant, serial ma większą publikę niż inne seriale na podstawie komiksów Marvela.

Komentarze:

czytaj dalej...

Hello Felicia, this is embarassing - komentarz do Amazing Spider-Man #9 i #10

2018-12-17 08:59:58 - Redakcja

Czas na podwójną dawkę naszych dwugłosów na temat obecnej serii o przygodach Petera Parkera. Historia z Black Cat obu naszych redaktorów nie zachwyca, ale co sądzą o szczegółach zawartych w tych zeszytach?

Katalog postaci - S część 2

2018-12-16 14:36:46 - Avalon

Część druga literki S, rozpoczyna się podobnie jak ostatnia, bo od przedstawiciela rasy Skrullów, aczkolwiek znacznie mniej istotnego, niż władczynię fragmentów ich imperium. Znacznie ciekawiej natomiast prezentują się min: różni przywódcy organizacji AIM, o tym samym tytule, była dziewczyna Wonga oraz sekretarka Dr. Strange, jeszcze jeden Scarlet Spider, jeden z wojowników służących Mojo, psiak należący do Beasta, jednego z wrogów Punishera, który może się poszczycić tym, że przetrwał z nim niejedno starcie. A na sam koniec małżeństwo, które zaadaptowało kosmitę. Nie spokojnie, nie jest to bezczelna kopia Supermana. Tego muszą faszerować prochami, aby utrzymać nad nim kontrolę. Nie, to są dobrzy rodzice, to ich "syn" jest tak niebezpieczny. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Spider-Man: Life Story - nowa miniseria od Chipa Zdarskyego i Marka Bagley'a

2018-12-15 19:47:05 - Rodzyn - źródło: Adventures in Poor Taste

W 1962 roku na kartach Amazing Fantasy #15 nastoletni Peter Parker został ugryziony przez radioaktywnego pająka... tak oto narodził się Spider-Man. Minęło 57 lat od tamtego wydarzenia, a nasz przyjacielski superbohater aż tak bardzo się nie zestarzał. A co jeśli byłoby inaczej? Co gdyby przybywało mu lat tak jak nam? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć Chip Zdarsky i Mark Bagley w nowej miniserii.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Marvel Action: Spider-Man #1

2018-12-13 20:54:00 - Rodzyn

Po wielu próbach dotarcia do młodszego czytelnika, Marvel postanowił nieco zmienić podejście i przekazał sprawy w ręce innego wydawcy, IDW, które na swoim koncie ma kilka popularnych komiksów na licencji dla młodszego czytelnika. Nowa inicjatywa nazwana Marvel Action ma w przystępny sposób wprowadzić młodych fanów bohaterów Marvela do ich świata. Na pierwszy ogień wystartowano z przygodami Spider-Mana (i to nie jednego).

Recenzja komiksu - Moon Knight: W noc

2018-12-12 21:24:57 - Rodzyn

Trzeci tom przygód Moon Knighta to również trzeci zespół twórców. Jak prezentują się przygody tego bohatera do nowego scenariusza i z nowymi rysunkami?

KONKURS - ANT-MAN I OSA (DVD) [ZAKOŃCZONY]

2018-12-12 19:22:26 - Redakcja

Z okazji premiery filmu Ant-Man i Osa na nośnikach DVD i Blu-Ray organizujemy konkurs, w którym zdobyć można dwa egzemplarze DVD. Co zrobić, by wygrać? Regulamin konkursy w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi Egmont na luty 2019

2018-12-12 18:53:55 - Rodzyn - źródło: Egmont.pl

Poznaliśmy już tytuły, jakie w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Egmont pojawią się w lutym na sklepowych półkach. Wśród nich kolejny tom Ms Marvel, zbiorcze kompletne wydanie nagradzanej serii Vision (zwycięzcy Avalonów roku 2016), pierwsze tomy Avengers od Marka Waida i All-New Wolverine. Na dokładkę szóśty tom Deadpool Classic i kolejny numer Star Wars Komiks. Szczegóły wydań w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Daredevil: Nieustraszony! tom 6

2018-12-12 18:28:54 - Rodzyn

Niedawno niespodziewanie kasację otrzymały serialowe przygody Daredevila od Netfliksa. Jeżeli brak Wam Śmiałka, warto sięgnąć po serię Daredevil: Nieustraszony!, której szósty tom ostatnio zagościł na polskim rynku.

Wtorki Wychodzące - 11.12.2018

2018-12-11 21:16:05 - S_O

Mini-eventy rządzą tym tygodniem: Defenders, Typhoid Fever, Infinity Wars, Spider-Geddon - wszystkie doczekają się tej środy co najmniej jednej części. A skoro o Pająkach mowa, Miles doczekuje się swojej nowej serii. Tak samo jak Darth Maul, swoją drogą.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - S część 1

2018-12-09 14:26:11 - Avalon

Początek literki S. I mógłbym się postarać o jakieś sensowne wprowadzenie, ale wszyscy i tak pewnie, zaprzątają sobie głowę, dogłębnymi analizami trailerów, z nadchodzących filmów Marvela [które swoją drogą warto obejrzeć], więc nawet nie warto próbować. Hurra, dla uzasadnionego lenistwa. No to zostało mi tylko, krótko przybliżyć co ciekawsze persony, z dzisiejszej porcji. a są to moim zdaniem: była żona Wizarda, adoptowany syn rodzinki Impossible, członkowie różnych wersji Zodiaca, upadły anioł, małżeństwo wilkołaków, daleki potomek starożytnego bóstwa, a także zapomniana już cesarzowa Skrulli. Biorąc uwagę, co takiego zrobiła dla swoich rodaków, to wręcz oburzająca niewdzięczność z ich strony, że tak łatwo podporządkowywali się innym "watażkom". Ogólnie, całkiem ciekawa gromada.

Komentarze:

czytaj dalej...

Darth Vader z nową miniserią

2018-12-07 21:43:22 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

Po tym, jak Marvel zwolnił Chucka Wendiga, a następnie skasował pisaną przez niego miniserię Shadow of Vader, przyszła pora na zapowiedź innego tytułu z tą postacią, ale już od innych twórców. Star Wars: Vader: Dark Visions zadebiutuje w marcu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Pierwszy trailer Avengers 4

2018-12-07 20:55:36 - Rodzyn - źródło: CBR, Marvel

Marvel zaprezentował dziś pierwszy trailer kontynuacji Avengers: Infinity War. Opublikowano także pierwszy plakat tej produkcji oraz ujawniono jej tytuł.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man: Nocna zmiana

2018-12-05 23:54:36 - Dengar

Czwarty tom przygód Pająka, który nie tak dawno trafił w moje łapki jest niestety ostatnim tomem tej serii. Ale spokojnie, nie rozpaczajcie! Zapowiedziana została nowa seria o Spider-Manie, która pojawi się na rynku całkiem niedługo, która jest jej bezpośrednią kontynuacją. Więc nie rozstaniemy się z naszym ulubionym, łażącym po ścianach superbohaterem! Ale zanim wpadniemy w globalną sieć, dowiedzmy się, co spotkało Petera Parkera zanim świat się skończył. Zapnijcie pasy, bo czeka nas jazda…

Master of Kung Fu na wielkim ekranie?

2018-12-05 20:38:43 - Rodzyn - źródło: CBR

Kilka dni temu pojawiła się plotka dotycząca nowego bohatera Marvela, który ma zagościć na wielkim ekranie. Miałby nim być Shang-Chi, Master of Kung Fu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedź: Jessica Jones: Wyzwolona! (tom 1)

2018-12-05 20:36:17 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB

Mucha Comics zapowiedziała na ten rok dwie ostatnie swoje premiery: czwarty tom Bękartów z Południa i pierwszy tom nowej serii o przygodach Jessiki Jones. Przedstawiamy Wam opis tej drugiej i przykładowe plansze. Oba komiksy trafią do sprzedaży już 15 grudnia.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Anihilacja Podbój tom 2

2018-12-04 23:21:32 - Dengar

Po poprzednim, skutecznie budującym fabularne napięcie tomie, przychodzi nam w końcu poznać zakończenie tej historii. Czy tytułowy podbój zakończy się sukcesem najeźdźców? Czy może nieliczni kosmiczni obrońcy znajdą sposób na zatrzymanie tajemniczych i niebezpiecznych Phalanxów? No i czy dowiemy się, czym tak naprawdę kierują się przedstawiciele tej technoorganicznej rasy? 

Wtorki Wychodzące - 04.12.2018

2018-12-04 19:06:11 - S_O

Wraz z ostatnim miesiącem roku rozpoczyna się mini-crossover skupiający się na Defenders. W Polsce tymczasem Egmont kontynuuje wydawanie tie-inów do Secret Wars. Wszystko wcześnie, żeby był czas kupić znajomym pod choinkę.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Rat Queens tom 4: Najwyższe fantazje (AvalonPlus)

2018-12-04 16:54:59 - Redakcja

Czwarty tom Rat Queens to mały restart serii. Jaki wpływ ma to na poziom całości, sprawdza jeden z naszych redaktorów.

Nowy trailer Captain Marvel

2018-12-04 06:07:51 - Rodzyn - źródło: Marvel.com

Zgodnie z zapowiedziami pojawił się najnowszy trailer Captain Marvel, przekonajmy się, czy wypadł lepiej od pierwszego. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedź: Ant-Man i Osa na Blu-Ray i DVD

2018-12-03 21:58:34 - źródło: Informacja prasowa

Już za dwa dni swoją premierę na DVD i Blu-Ray będzie miał trzeci z tegorocznych filmów Marvel Studios, Ant-Man i Osa. Zapraszamy do zapoznania się z opisami wydań.

Komentarze:

czytaj dalej...

Tydzień pełen trailerów?

2018-12-03 20:49:44 - Rodzyn - źródło: Marvel.com

Najnowszy trailer Captain Marvel niecierpliwi będą mogli zobaczyć już tej nocy o 2, gdyż zaprezentowany on zostanie najpewniej w połowie Monday Night Football. Jednak wedle doniesień, w tym tygodniu premierę mogłbyby mieć aż trzy trailer związane z Marvelem. W rozwinięciu znajdziecie też najnowszy plakat Captain Marvel

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - R część 5

2018-12-02 14:32:19 - Avalon

Tuż przed Mikołajem, mamy dla was prezent, w postaci ostatniej i dość skromnej porcji literki R. Zwrotów nie przyjmujemy. Jeśli zaś chodzi o zawartość "pozostałości z R", to szczególnie warto zwrócić uwagę na: homoseksualnego przyjaciela Steva Rogersa, byłego szefa She-Hulk, weterana z Wietnamu świata MAX, demona z Las Vegas,  rodzinę jednej z dziewczyn Captaina America oraz mechanicznego muła. Najlepszego towarzysza, jaki mógł sobie wyobrazić, kosmiczny poszukiwacz cennych minerałów. Serio. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.