Avalon » Archiwum » Październik 2018

Archiwum wiadomości: Październik 2018

Katherine Langford w obsadzie Avengers 4

2018-10-31 02:50:10 - Rodzyn - źródło: CBR

Katherine Langford, gwiazda serialu Trzynaście Powodów, dołączyła do obsady Avengers 4 w nieokreślonej roli. Od razu rozpoczęły się spekulacje, w kogo miałaby się wcielić. Jak myślicie?

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Infinity Warps: Arachknight #1 (of 2)

2018-10-30 21:22:38 - Redakcja

Infinity Wars trwają w najlepsze, a wraz z nimi pojawiają się kolejne połączenia bohaterów. W ubiegłym tygodniu przyszła pora na miks Moon Knighta i Spider-Mana, ale czy to ciekawe połączenie? 

Wtorki Wychodzące - 30.10.2018

2018-10-30 20:51:25 - S_O

Dziadzio Logan świętuje okrągłą pięćdziesiątkę (numerów), a tymczasem Spider-Geddon coraz bardziej się rozpędza. A skoro ta ostatnia środa Spooktobera przypada w samo Halloween, nie mogło zabraknąć także czegoś skupiającego się na straszakach.

Komentarze:

czytaj dalej...

Guess my name... - komentarz do Amazing Spider-Man #5

2018-10-29 19:23:32 - Redakcja

Na rynku pojawił się już ósmy numer nowej serii Amazing Spider-Man, a my zatrzymaliśmy się na omawianiu czwartego zeszytu. Przyspieszamy tempo i powracamy z kolejnym dwugłosem, oczywiście na temat piątego numeru. Opinie ponownie się nie pokrywają, więc... trzeba przeczytać całość. Plusy i minusy w obu opiniach, mniejsze i większe, czy warto więc sięgnąć po kolejny zeszyt?

Nowe informacje o przyszłości kinowego uniwersum Marvela

2018-10-29 16:06:31 - Rodzyn - źródło: CBR

Wiemy już, kiedy możemy spodziewać się pierwszego trailera Avengers 4. Mamy doniesienia o tym, jakie filmy zobaczymy na wielkim ekranie w 2020 roku. Kevin Feige zdradził też, jakie są szanse na pojawienie się w kinach marvelowego króla Atlantydy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Plany Mucha Comics do końca roku

2018-10-29 12:48:43 - Rodzyn - źródło: Paradoks

Na Krakowskich Targach Książki przepremierowo ukazały się kolejne tomy serii Nieśmiertelny Iron Fist i Dziedzictwo Jowisza. W Krakowie dowiedzieliśmy się, że do końca roku nakładem Mucha Comics powinno ukazać się jeszcze pięć albumów, w tym dwa komiksy z uniwersum Marvela.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - Q

2018-10-28 14:51:43 - Avalon

Wzrok was nie myli. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, nie mamy podziału literki na części. A sama jej liczebność jest bardzo nikła, jak zresztą zapowiedziałem wcześniej. A jeśli uważacie, iż to jest zdecydowanie za mało, chcę tylko zwrócić uwagę, że były i nastąpią przedziały, mające znacznie większą zawartość. Tak więc nie miejcie mi za złe, iż raz na jakiś czas, rzucę tylko garstkę postaci, biorąc pod uwagę ile jest wam przedstawionych regularnie. A dobrą rzeczą jest to, że mogę pokrótce zaprezentować, wszystkie postacie z dzisiejszej porcji. Mamy zatem potomkinie Suthura, weterana Navy Seal, mistycznego szefa arabskiego wywiadu, zdradzieckiego pracownika Rand Meachum Inc, demonicznego pasożyta, władczynię Sisterhood of Baddon z alternatywnej rzeczywistości, kosmitę który na krótko osiadł w Savage Landzie i jednego z prototypów "człowieka przyszłości", będącego zmodyfikowaną małpą. Ktoś się chyba naoglądał Planety Małp i wyciągnął z niej dziwne pomysły, jak sądzę.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi Marvela na styczeń 2019

2018-10-26 14:04:24 - Rodzyn - źródło: CBR, ATOM Comics

Koniec roku coraz bliżej, pora więc poznać zapowiedzi Marvela na pierwszy miesiąc nowego roku. Tam m.in. nowa seria o Conanie, Strażnikach Galaktyki, Spider-Manie, Captain Marvel i nie tylko. Do tego masa specjalnych zeszytów i wydań z okazji 80. lecia istnienia wydawnictwa. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Flame On! Queerkodowanie jednego z pierwszych superbohaterów Marvela

2018-10-24 21:54:37 - Redakcja

Flame on! to znany okrzyk jednego z założycieli Fantastycznej Czwórki, Johnny'ego Storma. Jest najmłodszym członkiem drużyny - był zaledwie nastolatkiem, kiedy poleciał z pozostałymi w kosmos i zdobył swoje ogniste moce. To bohater z bogatą historią, przy analizie której można czasem spotkać się ze sformułowaniem queerkodowanie. Co to znaczy i na jakiej podstawie fani doszli do takich wniosków, opowie w swoim tekście autorka bloga Pochodnia Fandomu.

Nick Fury z własnym serialem?

2018-10-24 21:08:53 - Rodzyn - źródło: CBR

Pojawiły się doniesienia o planowanym serialu skupiającym się na Nicku Furym dla platformy Disney Play, która zadebiutuje w przyszłym roku. Byłaby to trzecia produkcja po serialach o Lokim i Scarlet Witch, nad jakimi wedle plotek pracuje Marvel. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Premiera Marvel's Spider-Man: The Heist

2018-10-23 23:19:05 - Rodzyn - źródło: Informacja prasowa, YouTube

Dziś premiera pierwszego dodatku do gry Marvel's Spider-Man od Insomniac Games. The Heist to pierwsza z trzech części The City That Never Sleeps

Komentarze:

czytaj dalej...

Wtorki Wychodzące - 23.10.2018

2018-10-23 09:55:54 - S_O

Moon Knight doczekuje się swojego dwusetnego numeru, a tak Infinity Wars, jak i Spider-Geddon doczekują się hałdy tie-inów.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Infinity Warps: Weapon Hex #1

2018-10-21 20:27:30 - Redakcja

Nie byłoby eventu Marvela bez masy tie-inów. Tak też jest w przypadku Infinity Wars, które dało dobry powód na ich powstanie - pewna postać sprawiła, że wszyscy ludzie na świecie złączyli się parami ze sobą np. X-23 zrosła się ze Scarlet Witch w postaci Weapon Hex. To własnie o niej jest jedna z dwuczęściowych miniserii. Krzysiek sprawdza, czy dobrze wypadła.

Katalog postaci - O część 2

2018-10-21 14:55:48 - Avalon

Część druga i ostania literki O, przynosi nam wiele osobistości, o których zapewne w życiu nie słyszeliście. Takich jak; robot-pomocnik Thundry, demon z Nowego Orleanu, bóstwo Czejenów, egipskie bóstwo śmierci i odrodzonego życia, ojciec Clei, japoński krewny Collen Wing, japoński super-żołnierz oraz japoński przywódca, jednego z klanów Yakuzy. Tego ostatniego, nie należy mylić, z amerykańskim senatorem, włoskiego pochodzenia, który ma azjatycko brzmiące imię. Podobnie ma się sprawa, z potomkinią rodziny carskiej, z jakiegoś powodu, ubierająca się jak wojownik rodem z Japonii. Komiksy bywają, niepotrzebnie skomplikowane. A jeśli uważacie, że dzisiejsza porcja była mała, to poczekajcie aż zobaczycie, ile postaci jest planowanych przy literce Q. Czyli już za tydzień. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Avengers: Czas się kończy tom 2

2018-10-20 22:25:42 - Krzycer

Czas się kończy... Będąc coraz bliżej wydania Tajnych Wojen, pora rzucić okiem na drugi tom prowadzący do tego wydarzenia.

Luke Cage skasowany

2018-10-20 15:23:32 - Rodzyn - źródło: Polygon, Twitter

Mimo doniesień sugerujących zamówienie kolejnego sezonu, Netflix ogłosił kasację Luke'a Cage'a. To drugi serial koprodukcji Marvela, który platforma streamingowa skasowała w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Tak jak w przypadku kasacji Iron Fista, możliwości rozwoju dalszych wydarzeń jest kilka.

Komentarze:

czytaj dalej...

Mucha zapowiada ciąg dalszy Nieśmiertelnego Iron Fista

2018-10-18 20:54:04 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB

Wczoraj zapowiadaliśmy wydanie trzeciego tomu serii Nieśmiertelny Iron Fist od Mucha Comics na koniec tego miesiąca. Album ten domyka run Eda Brubakera i Matta Fractiona. Nie wiadomo było do tej pory, czy wydawca zdecyduje się wydać także ciąg dalszy od Duane'a Swierczyńskiego. Teraz już znamy odpowiedź.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Spider-Geddon #1

2018-10-18 09:15:15 - Dengar

W ubiegłym tygodniu swoją premierę miał pierwszy numer nowego pajęczego eventu, jakim jest Spider-Geddon. Jakich emocji dostarczy spadkobierca Spider-Verse? Czy ponowne połączenie sił przez pajęczych bohaterów spodoba się czytelnikom?

Komentarz do Edge of Spider-Geddon: Superior Octopus

2018-10-18 09:12:57 - Dengar

Mimo iż Otto Octavius już od jakiegoś czasu nie kontroluje ciała Petera Parkera i nie jest Superior Spider-Manem, Marvel widzi w tym pomyśle na tyle duży potencjał, że postanowił do niego wrócić. Czy jest lepsza okazja niż wielki pajęczy event?

Zapowiedź: Nieśmiertelny Iron Fist tom 3

2018-10-17 21:03:56 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB

Niespodziewanie Mucha Comics zapowiedziała na koniec miesiąca premierę trzeciego tomu Nieśmiertlenego Iron Fista zatytułowany Historia Żelaznej Pięści. Prezentujemy Wam przykładowe plansze z tej pozycji.

Komentarze:

czytaj dalej...

Kim są nowi Strażnicy Galaktyki?

2018-10-17 20:49:12 - Redakcja

Trwający event Infinity Wars wywraca do góry nogami życie obecnych Strażników Galaktyki. Konsekwencje tych wydarzeń zobaczymy w nowej serii o ich przygodach, gdzie do drużyny dołączy sporo nowych bohaterów. Marvel niedawno ujawnił, kim są. Przyjdzie nam śledzić wspólne losy Groota, Moondragon, Novy, Silver Surfera, Adama Warlocka, Cosmic Ghost Ridera, Beta Ray Billa, Darkhawka, Phylli-Vell, Gladiatora i Star-Lorda. Jeżeli nie kojarzycie niektórych z nich, lub chcecie sobie przypomnieć ich dotychczasowe losy, przygotowaliśmy dla Was specjalny tekst.


Recenzja DVD "Riverdale" sezon 1

2018-10-16 22:18:49 - Redakcja

Recenzowaliśmy dla Was komiks będący uzupełnieniem "Riverdale", to wypadałoby powiedzieć także pare słów o samym serialu. Okazją do tego jest nie tylko premiera trzeciej odsłony tej produkcji, ale także pojawienie się DVD z pierwszymi sezonem na polskim rynku, na którym znaleźć można też kilka dodatków.

Wtorki Wychodzące - 16.10.2018

2018-10-16 21:35:18 - S_O

Marvel kontynuuje tradycję Spooktobera, wydając pierwszy numer nowej zombifikowanej historii. Do tego kolejny amalgam w Infinity Wars, Shuri doczekuje się własnej serii - po raz pierwszy od czasu, gdy nie jest już Black Panther - podobnie, jak Wasp - po raz pierwszy od poprzedniej.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja filmu "Han Solo: Gwiezdne Wojny - Historie"

2018-10-16 21:35:15 - Redakcja

Kilka tygodni temu na DVD i Blu-Ray ukazał się w Polsce film o przygodach Hana Solo. Jak po paru miesiącach od kinowej premiery wypada ten film?

Komentarz do Edge of Spider-Geddon

2018-10-15 15:53:46 - Dengar

W ubiegłą środę rozpoczął się nowy pajęczy wielki event - Spider-Geddon. Nim zabierzemy się za zrecenzowanie jego pierwszego numeru, pora na parę słów o prowadzącej do niego miniserii Edge of Spider-Geddon

Katalog postaci - O część 1

2018-10-14 15:57:23 - Avalon

Zaczynamy literkę O i muszę wyznać, nie miałem pojęcia, że jest w Marvelu tyle osób, których nazwisko zaczyna się od O'. Najbardziej rzucili mi się z nich w oczy; portier z Baxter Bulding, seneszal zamku Cassidy oraz szef policji o imieniu O'Hara. Przy czym ten ostatni, głównie dlatego, że mam miłe wspomnienia, dotyczące historyjek kryminalnych z Myszka Miki. Kto czytał, ten wie do czego nawiązuje. A poza nimi, mamy jeszcze min. szwedzkiego najemnika, członków Riot Squad, androida napędzanego nienawiścią, legendarnego króla Itaki, brata jednego z najsłynniejszych trolli Asgardu oraz cyklopa z Asgardu. No bo oczywiście, że w świecie opartym na mitologii nordyckiej, egzystuje grecki cyklop. Może to emigrant z innego panteonu jak niektóre trolle oraz gnomy. Nie żartuje, tak właśnie wyjaśniono ich obecność w Asgardzie. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Kolejny nowy kostium Spider-Man: Far From Home

2018-10-14 12:20:24 - Rodzyn - źródło: CBR, Instagram

Zdjęcia i filmiki z planu Spider-Man: Far From Home sugerują, że tytułowy bohater będzie miał nie tylko nowy dodatkowy kostium, ale także jego podstawowy strój ulegnie zmianie. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Iron Fist skasowany

2018-10-13 23:45:25 - Rodzyn - źródło: CBR

Serial Iron Fist, który miesiąc temu pojawił się na platformie Netflix z drugim sezonem, został skasowany w oficjalnym oświadczeniu wypuszczonym przez ten serwis wraz Marvelem. Sugeruje ono jednak, że to nie koniec ekranowych przygód tego bohatera.

Komentarze:

czytaj dalej...

Znamy pełny skład nowych Strażników Galaktyki

2018-10-13 23:34:05 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

Trwający event Infinity Wars wywraca do góry nogami życie obecnych Strażników Galaktyki. Konsekwencje tych wydarzeń zobaczymy w nowej serii o ich przygodach, gdzie do drużyny dołączy sporo nowych bohaterów. Marvel właśnie ujawnił, kim są.

Komentarze:

czytaj dalej...

Hammerzeit #105: Venom

2018-10-12 14:04:49 - Hammerzeit

Film Venom bije rekordy. Zarabia dużo pieniędzy, zbiera słabe recenzje jednocześnie podobając się widzom i podpadając fanom komiksów. Hammerzeit zmierzy się z najnowszą produkcją ze studia Sony. Oczywiście ze spoilerami.

Tom Hardy i jego relacja z symbiontem to bardzo mocny punkt Venoma. Ale czy to wystarczy, by uznać go za spoko film? Zapraszamy na wyjątkowo poukładany odcinek podcastu i życzymy miłego odsłuchu (od niedawna również na Spotify).

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Mort Cinder

2018-10-11 20:43:59 - Redakcja

Jeżeli mielibyście w tym miesiącu kupić tylko jeden komiks, niech to będzie Mort Cinder - tak Rodzyn zaczyna swoją recenzję klasycznej powieści graficznej, która dla wielu była i wciąż jest inspiracją. Sprawdźcie, dlaczego.

Recenzja komiksu - Star Wars: Yaviński Artefakt

2018-10-11 18:33:42 - Redakcja

Trzej Huttowie zakładają się, który z nich zatrudni najlepszych pomagierów do zdobycia bardzo cennego, mitycznego skarbu. Do ścigających się po artefakt, konkurencyjnych ekip trafiają między innymi przemytnicy i najsłynniejsi łowcy nagród - czy to pomysł na satysfakcjonującą lekturę? 

My to... Venom

2018-10-10 21:31:23 - Redakcja

Venom szaleje w kinach, ku zaskoczeniu wielu pobijając niektóre rekordy. Najnowsza z komiksowych serii o jego przygodach również zaskakuje kolejnymi dodrukami, a sama jej treść wywraca do góry nogami to, co dotychczas wiedzieliśmy o postaci. Jak przez lata zmieniał się Venom, kto oprócz Eddiego Brocka był nosicielem symbiontu? 

Spider-Man w nowej animacji od LEGO

2018-10-09 21:47:35 - Rodzyn - źródło: Newsarama

W 2019 roku zadebiutuje kolejna specjalna animacja od LEGO z postaciami Marvela. Tym razem będzie to Spider-Man: Vexed by Venom

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Walka kobiet. 150 lat bitwy o wolność, równość i siostrzeństwo

2018-10-09 20:49:42 - Big-Y

We wrześniowej ofercie wydawnictwa Non Stop Comics znaleźć można było komiks Walka kobiet, który wydawać by się mogło, że bardziej pasowałby do oferty paru innych polskich wydawców. Pozory mogą jednak mylić i jest to ciekawy dodatek do już bogatej oferty wydawnictwa, a sam komiks, zwłaszcza w czasach akcji #metoo, jest lekturą ciekawą i wartościową. Nasz redaktor wyjaśni dokładnie, dlaczego. 

Wtorki Wychodzące - 09.10.2018

2018-10-09 20:31:43 - S_O

Dość czekania na skraju eventu - Spider-Geddon w końcu zaczyna się na dobre! Z innych rozpoczynających się serii - pamiętacie tegoroczny przebój kinowy ze stajni LucasFilm, Solo? Teraz możecie sobie odświeżyć pamięć, Marvel zaczyna boweim wydawanie komiksowej adaptacji.

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel na NYCC: dzień 4

2018-10-09 17:45:18 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

Czwarty i ostatni dzień na New York Comic Con upłynął pod znakiem X-Men, choć nie zabrakło też zapowiedzi nowej serii o Black Widow i informacji o wstąpieniu pewnego Strażnika Galaktyki w szeregi Avengers.

Komentarze:

czytaj dalej...

"Venom" - omówienie filmu

2018-10-09 17:26:47 - Dengar

Przed obejrzeniem filmu pokusiłem się na to, aby posłuchać, co mają do powiedzenia na temat tego filmu niektórzy komiksowi youtuberzy - w większości zmieszali oni ten film z błotem i ciągle narzekali. Ja nie będę… no może nie tak bardzo jak oni. I proszę, drogi Czytelniku, weź uwagę, że jestem trudnym odbiorcą – nie wiem jak Ty – bo swego czasu na przykład podobał mi się Daredevil w wydaniu Afflecka i z szeroko otwartymi patrzałkami oglądałem Cage’a jako Ghost Ridera. Czy mam spaczony gust? Może. Dlatego chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat filmowego Venoma.

Black Widow z nową serią komiksową

2018-10-09 16:05:54 - Rodzyn - źródło: marvel.com

Black Widow powraca! Do niedawna uznawana za zmarłą, Natasha powróci ponownie we własnym tytule z nowym zespołem twórców.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Dozorca: Nie wszystko złoto

2018-10-09 14:29:44 - Maciej Raulinajtys

Pora na recenzję kolejnej z nowości od wydawnictwa Non Stop Comics i tym razem skupimy się na komiksie, który choć oryginalnie ukazał się na rynku francuskim, ma akcent polski w postaci scenarzysty Bartosza Sztybora. Czy Dozorca to dobra lektura, czy też o jego wydaniu u nas zadecydowało wyłącznie nazwisko autora? 

Run the Jewels tworzą utwór dla Venoma

2018-10-09 12:17:41 - Rodzyn - źródło: CBR

Kto doczekał napisów końcowych Venoma, ten usłyszeć mógł towarzyszący im utwór “Let’s Go (The Royal We)” od Run the Jewels. Będzie on dostępny dla wszystkich już 12 października, a teraz przedstawiamy Wam promującą ją grafikę.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Nienawidzę Baśniowa: I żyli długo i burzliwie

2018-10-07 18:00:49 - Mateusz Cebrat

Skottiego Younga zna chyba każdy fan komiksów Marvela. Jego charakterystyczny styl sprawia, że bez problemu rozpoznamy jego dzieło. A co jeśli artysta stworzy komiks w nieco innym klimacie niż nas przyzwyczaił dotychczas? Pora rzucić okiem na wydany niedawno na naszym rynku pierwszy tom jego autorskiej serii Nienawidzę Baśniowa.

Katalog postaci - N część 2

2018-10-07 17:44:26 - Avalon

Dalsza i zarazem ostania część literki N. Obiecywałem przecież, że nie spędzimy przy niej zbyt wiele czasu, więc nie bądźcie zaskoczeni. W tym zestawieniu, zostaje wam zaprezentowana cała masa wampirów, w tym jeden z rywali Draculi, były współpracownik Morbiusa oraz sam Nosferatu. A poza nimi jeszcze min. matka Mantis, przywódca paramilitarnych szabrowników, smok żywiący się duszami asgardian, żona Blastaara, kosmiczny byt, mutant-tatuażysta, upadłe bóstwo, jeden z mniej znanych fałszywych Spider-Manów, rosyjska baletnica-najemniczka(jedno nie wyklucza drugiego), była dziewczyna Beasta, a także ewidentna parodia... albo przewrotny hołd złożony Batmanowi. Jak kto woli.    


[Uwaga: news przygotowany przed wystąpieniem usterki na serwerze, stąd widać grafikę].

Komentarze:

czytaj dalej...

Spider-Man: Into the Spider-Verse - omówienie trailera

2018-10-07 17:40:58 - Sobb

Kilka dni temu obejrzeliśmy po raz pierwszy drugi trailer nowego animowanego filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse (czy też Spider-Man: Uniwesum). Jest on na tyle ciekawy, że pora go omówić i zwrócić uwagę na parę kwestii.

Marvel na NYCC: dzień 3

2018-10-07 15:14:19 - Rodzyn - źródło: BleedingCool

Restart przygód Champions, nowy tygodnik o Avengers, War of the Realms w końcu na łamach Thora, nowy komiks o Daredevilu - te i inne newsy znajdziecie w relacji z trzeciego dnia trwania New York Comic Con. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Trzy serie o Conanie od Marvela w przyszłym roku

2018-10-07 15:14:16 - Rodzyn - źródło: Marvel.com, BleedingCool

Do tej pory wiedzieliśmy na pewno tylko o tym, że w styczniu zadebiutuje seria Conan The Barbarian od Jasona Aarona, Mahmuda Asrara, Matta Wilsona i Esada Ribica (przykładowe plansze w rozwinięciu).  Teraz już możemy Was poinformować, że do tego tytułu dołączą Savage Sword of Conan (w lutym) i Age o Conan (w marcu).

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel na NYCC: dzień 2

2018-10-07 15:03:55 - Rodzyn - źródło: Marvel.com, BleedingCool

W drugim dniu konwentu zapowiedziano m.in. nową serię o przygodach Petera Parkera i adaptację podcastu o przygodach Wolverine'a. Co jeszcze ciekawego ujawniono? Szczegóły w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Wolverine: The Long Night z komiksową adaptacją

2018-10-07 14:48:54 - Rodzyn - źródło: Marvel.com, Multiversity Comics

Nie raz już komiksy adaptowały dzieła, które były adaptacjami historii o komiksowych bohaterach. Teraz przyszła pora na adaptację słuchowiska Wolverine: The Long Night, którą zajmie się jej scanarzysta Benjamin Percy oraz artysta Marcio Takara.

Komentarze:

czytaj dalej...

Friendly Neighborhood Spider-Man powraca

2018-10-07 14:27:20 - Rodzyn - źródło: Marvel.com

Marvel na NYCC zapowiedział na styczeń start serii Friendly Neighborhood Spider-Man od Toma Taylora (X-Men Red) i artysty Juanna Cabal (X-23). Tytuł ma mocniej skupić się na życiu Petera Parkera i okolicy w jakiej mieszka.

Komentarze:

czytaj dalej...

Topher w drugim sezonie Runaways

2018-10-07 14:09:58 - Rodzyn - źródło: Marvel.com

Kto czytał komiksowe przygody Runaways, ten wie, że na początku istnienia drużyny dołączył do niej niejaki Topher. Pojawi się także w serialowej adaptacji komiksu i poznaliśmy jego odtwórcę. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel na NYCC: dzień 1

2018-10-07 13:57:04 - Rodzyn - źródło: Marvel.com

Powoli końca dobiega New York Comic Con.  W trakcie pierwszego dnia jego trwania dowiedzieliśmy się m.in. o powrocie Marvel Comics Presents, serii Invaders i o pierwszym członku nowych Guardians of the Galaxy.

Komentarze:

czytaj dalej...

The Mandalorian - nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen

2018-10-07 13:36:42 - Rodzyn - źródło: CBR

John Favreau, który od jakiegoś czasu zajmował się produkcją serialu osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen dla platfromy streamingowej Disney Play, ujawnił tytuł jak i kilka szczegółów jego dotyczących. Poznaliśmy także nazwiska reżyserów kolejnych odcinków i są one naprawdę zaskakujące. Mamy także pierwsze zdjęcie z planu. Szczegóły w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Pełny trailer trzeciego sezonu Daredevila

2018-10-05 12:57:22 - Rodzyn - źródło: YouTube

Po kilku teaserach i plakatach nadeszła pora na pełny trailer najnowszego sezonu przygód Daredevila. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Ruszyła kolekcja Sokół Millennium od De Agostini

2018-10-05 11:53:38 - Rodzyn - źródło: De Agostini

Chcecie zbudować od podstaw swój własny model Sokoła Millennium? Od teraz dzięki kolekcji De Agostini macie szansę na stworzenie wiernej repliki tego statku.

Komentarze:

czytaj dalej...

Hammerzeit #104: Iron Fist S02

2018-10-03 21:30:22 - Hammerzeit

Czołem, goście Avalonu. 

Widzieliście już nowy sezon Iron Fista. Tu nie ma znaku zapytania - na pewno widzieliście. Nam też w końcu udało się po raz drugi spotkać z Dannym Randem i całkiem szybko okazało się, że trudno było nie poprawić serialu w prawie każdym względzie. Sezon drugi jest lepszy od pierwszego. 

Temat omawiamy ze spoilerami w ciągu godzinnej rozmowy, która zaczyna się - tradycyjnie - masą prywaty i chaosu. Oraz niespodziewanym, dodatkowym spoilerem z filmu Kler (3:20). Wybaczcie. Zapraszamy do posłuchania - koniecznie sprawdźcie, czy Iron Fist 2 jest spoko.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nowe animacje w ramach Marvel Rising

2018-10-02 21:18:47 - Rodzyn - źródło: marvel.com

Tuż po premierze Marvel Rising: Secret Warriors, Marvel zapowiedział dwie kolejne animacje rozgrywające się w tym uniwersum. Marvel Rising: Chasing Ghosts i Marvel Rising: Heart of Iron. Czego będą dotyczyć? 

Komentarze:

czytaj dalej...

Zajawka drugiego sezonu Runaways

2018-10-02 16:54:05 - Rodzyn - źródło: marvel.com

Do premiery drugiego sezonu Runaways zostały niecałe trzy miesiące i Hulu opublikowało właśnie pierwszą zajawkę dla nowych odcinków.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nowy trailer i plakat Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018-10-02 16:47:27 - Rodzyn - źródło: YouTube, CBR

Do sieci trafił właśnie najnowszy trailer filmu Spider-Man: Uniwersum, który do kin trafi już w grudniu tego roku. Poza Milesem Moralesem, Peterem Parkerem i Gwen Stacy, tym razem możemy zobaczyć o wiele więcej pajęczych bohaterów. Ujawniono także nowy plakat tej produkcji i wygląd figurek Funko POP! towarzyszących premierze.

Komentarze:

czytaj dalej...

Wtorki Wychodzące - 02.10.2018

2018-10-02 14:12:44 - S_O

Marvel zaczyna październik od gigantycznego rzutu Omnibusów, wśród których można znaleźć nowe wydanie od dawno niemożliwego do znalezienia pierwszego tomu Tomb of Dracula. A skoro już mowa o strasznych historiach, Marvel Unlimited już zaczyna świętować Spooktober, udostępniając dwie miniserie Blade'a i pierwsze dziesięć numerów serii o Darkhold.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nowe informacje o Venomie

2018-10-01 13:57:02 - Rodzyn - źródło: CBR, YouTube

Już w tym tygodniu do kin zawita solowy film o przygodach Venoma. Dzięki kolejnym doniesieniom wiemy już, ile scen po napisach możemy się spodziewać, poznaliśmy także nieco informacji na temat jego kategorii wiekowej.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zdjęcia z planu Spider-Man: Far From Home

2018-10-01 12:30:11 - Rodzyn - źródło: CBR

Pojawiły się nowe zdjęcia z planu drugiej części filmowych przygód Spider-Mana. Możemy dzięki nim zobaczyć Jake'a Gyllenhaala w stroju (najprawdopodobniej) Mysterio, zapowiedź nowego kostiumu Spider-Mana, a także Petera, Michelle i innych nastolatków w trakcie wycieczki po Europie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.