Avalon » Archiwum » Wrzesień 2005

Archiwum wiadomości: Wrzesień 2005

Sentinels w kampusie!

2005-09-25 02:00:00 - Gil Galad

Zastanawialiście się kiedyś, co porabiała Kitty w czasie między zniszczeniem Genoshy, a powrotem w X-Treme X-Men? Otóż, jak zawsze, zajmowała się walką o przetrwanie... tym razem, dla odmiany, na Uniwersytecie.

MekaniX #1
MekaniX #2
MekaniX #3
MekaniX #4
MekaniX #5
MekaniX #6

Piórem w obronie mutantów - Generation M

2005-09-23 02:00:00 - Christoff - źródło: www.comicbookresources.com

W listopadzie mutanci otrzymają nowego bohatera. Nie będzie to jednak ktoś dysponujący niezwykłymi mocami. Sally Floyd, zwykła dziewczyna, spróbuje użyć swych talentów pisarskich, by wytłumaczyć reszcie świata co znaczy być mutantem. Będzie ona główną bohaterką czteroczęściowej miniserii Paula Jenkinsa i Ramona Bachsa "Generation M". Jenkins w telefonicznym wywiadzie dla CBR News zdradził garść szczegółów na temat tego projektu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi: grudzień 2005

2005-09-22 02:00:00 - Gil Galad

Dziś rano pojawiły się grudniowe zapowiedzi komiksów Marvela. Miesiąc upłynie pod znakiem Decimation, czyli powiększania chaosu pozostałego po House of M. Zapowiada się także atak okazjonalnych 1-shotów.

Sentinele i 198 X-Men

2005-09-22 02:00:00 - Christoff - źródło: www.silverbulletcomics.com

Przy okazji odbywającej się w Baltimore konwencji, poświęconej głównie relacjom między wydawcami a dystrybutorami, Marvel ujawnił nieco informacji na temat swych przyszłych projektów. Są wśród nich dwa nowe tytuły związane z X-Men.

Komentarze:

czytaj dalej...

X3: Dokąd Pan zmierza Panie Ratner?

2005-09-21 02:00:00 - Kakteen

Czy Brett Ratner chce umieścić całe X-Universum w jednym filmie? Tymi słowami serwis comicbookmovie.com skwitował zapędy reżysera X3 co do angażowania rzeszy kolejnych aktorów w nowszej filmowej produkcji o mutantach. Pora na kolejne fakty i plotki o X3 ...

Komentarze:

czytaj dalej...

Fanfikowy plebiscyt

2005-09-19 02:00:00 - Gil Galad

Swego czasu, obiecałem na forum, ze pojawi się we wrześniu nowy fanfik, więc pora wywiązać się z danego słowa. A ponieważ chciałbym i Wam dać szansę wyboru, co chcecie czytać, zamieszczam dziś próbki czterech opowiadań. Do Was należy decyzja, które z nich opublikujemy w całości. Aby wyrazić swoją opinię i oddać głos, zapraszamy na forum, gdzie w najbliższym czasie powstanie odpowiednia ankieta. A oto pretendenci w kolejności alfabetycznej:

"Cajun" autorka: Niphredil
"Oczami Potwora" autor: Demogorgon
"X-Men: Unreliable" autor: cd_wolverine
"X-Squad" autor: Psaj

EDIT: Obiecana ankieta znajduje się TUTAJ

Down the rabbit hole...

2005-09-19 02:00:00 - Gamart

Z lekkim opóĽnieniem, prezentujemy avalonowy debiut serii o przygodach Alexa Summersa w innym świecie. Na początek, zapoznamy się z grupą The Six, spotkamy nieco innych Fantascic Four oraz dziką The Pack.

Mutant X #1
Mutant X #2
Mutant X #3

Damon Lindelof w Ultimate

2005-09-17 02:00:00 - Christoff - źródło: Comixfan

Współtwórca i producent kultowego serialu Lost, Damon Lindelof wkroczy do świata Marvela w grudniu. Ma przedstawić czytelnikom swoją wersję debiutu Wolverine'a w świecie Marvela w miniserii "Ultimate Wolverine vs Hulk".

Komentarze:

czytaj dalej...

...wciąż mniej niż zero...

2005-09-13 02:00:00 - Gil Galad

Pamiętacie, co się stało, kiedy królik Bugs Ľle skręcił po drodze do Albuquerque? Narobił sobie sporych kłopotów! A co to ma wspólnego z X-Pose #10? Cóż... nasza dzielna grupa z Deadpoolem na przyczepkę również zmierza właśnie do tego miasta o wyjątkowej nazwie. Zobaczcie, co z tego wyniknie...

"Son of M"

2005-09-13 02:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

W niedzielnym wywiadzie dla Fanboy Radio David Hine ("District X", "Mutopia X") zdradził, że będzie scenarzystą 6-częściowej miniserii "Son of M". Historia będzie częścią "Decimation", o którym pisaliśmy już wcześniej. Szatą graficzną miniserii zajmą się Roy Martinez (wnętrza zeszytu) i John Watson (okładki). Marvel ujawnił okładkę pierwszego numeru, która ostatecznie rozwiewa wątpliwości na temat tożsamości głównego bohatera. Pierwszy numer opowieści o Quicksilverze wydany zostanie w grudniu.

"Uncanny X-Men" Chrisa Bachalo

2005-09-11 02:00:00 - Lex - źródło: Pulse

Po ponad siedmioletniej przerwie Chris Bachalo powrócił na posadę rysownika "Uncanny X-Men". Bachalo ma na koncie wiele różnych x-komiksów (ostatnio "New X-Men" i miniseria "Age of Apocalypse"), ale po raz pierwszy będzie miał okazję współpracować z Chrisem Claremontem. Redaktor "Uncanny", Nick Lowe zaprezentował kilka stron wykonanych przez nowego rysownika i zdradził przyszłość serii.

Komentarze:

czytaj dalej...

Co by było gdyby?

2005-09-06 02:00:00 - Gil Galad

Pozwoliłem sobie popełnić tekst o charakterze publicystycznym. Tekst ów traktuje o historiach, które z różnych przyczyn nie zagościły nigdy na łamach X-Men i tak się złożyło, że w znacznej większości zostały stworzone przez Chrisa Claremonta. Mam nadzieję, że zainteresują Was Historie Nieopowiedziane.

Pierwsze kroki

2005-09-04 02:00:00 - Moonlight

Nie każdy rodzi się X-Manem, a stało się już tradycją, że aby nim zostać, trzeba najpierw przejść szkołę życia pod nazwą New Mutants. Nie jest to takie łatwe, kiedy ma się problemy ze sobą i kolegami, rząd nasyła na ciebie ogromne roboty, a własny mentor, opentany przez kosmiczne robactwo chce cię zabić... Fajnie być w New Mutants, nie?

New Mutants #1
New Mutants #2
New Mutants #3
New Mutants #4

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.