Avalon » Archiwum » Listopad 2004

Archiwum wiadomości: Listopad 2004

Nagrody Wizarda

2004-11-27 01:00:00 - Lex - źródło: Wizard Magazine

Do końca roku pozostało jeszcze trochę czasu, ale magazyn "Wizard" juz opublikował swoje doroczne nagrody. Najwięcej zebrał ich "Identity Crisis", który został uznany Mini-Serią Roku, a Brad Meltzer uhonorowany został tytułem Scenarzysty Roku. Poza tym "IC" otrzymał nagrody za "Single Issue of the Year" ("IC" #1), "Moment of the Year" (JLA mindwipe - "IC" #2), Cliffhanger of the Year ("IC" #6) i Villain of the Year. Honoru Marvela ("Publisher of the Year") bronił "Astonishing X-Men" ("Book of the Year") i jego rysownik John Cassaday ("Artist of the Year").

Warto też dodać, że nominacje w kategorii "What the... ?", otrzymały "X-Men" #162 (za beznadziejne wyjaśnienie pochodzenia Xorna) i "X-Force" #1 (komentarz redakcji: "'Nuff said.").

"Age of Apocalypse" - dziesięć lat póĽniej

2004-11-27 01:00:00 - Lex - źródło: Wizard Magazine

W przyszłym roku wypada 10 rocznica "Age of Apocalypse", największego crossovera w historii X-Men. Marvel postanowił uczcić ten jubileusz specjalnym wydaniem zawierającym wszystkie części tej historii, a także kilka nowych komiksów:

Komentarze:

czytaj dalej...

Wrześniowa lista sprzedaży

2004-11-20 01:00:00 - Lex

Patrząc na wrześniowe wyniki sprzedaży można dojść do wniosku, że DC i Marvel potraktowali wrzesień jako kolejny wakacyjny miesiąc. Zabrakło spektakularnych premier, a czołówka listy pozostała bez większych zmian. Na szczęście już od paĽdziernika powinno być ciekawiej - do końca tego roku czeka nas jeszcze sporo interesujących debiutów. Zresztą, rok 2005 również zapowiada się interesująco. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi wydawnictw zaprezentowanych podczas konwentu WizardWorld w Texasie. Część tych informacji podajemy już teraz - reszta pojawi się przy okazji listy paĽdziernikowej.

Komentarze:

czytaj dalej...

Dwa kroki wstecz...

2004-11-14 01:00:00 - Gil Galad

Panie i Panowie, cofamy się w przeszłość, aby wraz z Joe Kellym i Edem McGuinessem przyjrzeć się początkom solowych przygód naszego ulubionego "Merca z Paszczą".
Na dzień dobry, mały sparring z Sasquatchem, a potem pierwsze spotkanie z Taskmasterem.

Deadpool #1
Deadpool #2

X-Pozycja

2004-11-13 01:00:00 - Gil Galad

Myślicie, że łatwo jest być Timebrokerem? Mieć na głowie wszystkie rzeczywistości i pilnować, żeby siły entropowe nie rozwaliły wszystkiego co Jest. Wyszukiwać najdrobniejsze zmiany w kontinuum i dbać o ich naprawę. Nawet będąc fundamentalną siłą Wszechświata, nie można wszystkiego robić osobiście! Dlatego powstała grupa Exiles, a potem Weapon X. Niestety, ci pierwsi nie dają sobie rady ze wszystkim, po tym, jak trzeba było pozbyć się tych drugich. Co tu robić...? Najlepiej złożyć grupę, która będzie w miarę bezpieczna. Ale jak to zrobić? Najlepiej zacząć od kogoś, kto poznał już Exiles i wie, na czym rzecz polega. Na szczęście jest ktoś taki, w rzeczywistości która nie została do końca naprawiona!

Pora wyeXponować naszą własną, Avalonową grupę! Rusza seria fan-fików, zrodzonych z pokręconej wyobraĽni Gil Galada i wzbogaconych fantastycznymi rysunkami WeeGee. Enjoy!

"Exposing" - part 1: "Spinning The Web"

New X-Men

2004-11-12 01:00:00 - Kumos

... czyli nowy skład wzbogacony o Marrow, Maggota i Cecilię Reyes przechodzi trudne chwile usiłując stworzyć zespół. Sytuację komplikują związane ze szkołą morderstwa popełniane w Salem Center, w wyniku których Nowi X-Men będą musieli przejść swój chrzest bojowy.

X-Men #71
X-Men #72
X-Men #73
X-Men #74
X-Men #75

Forum reaktywowane

2004-11-09 01:00:00 - viq

Z radością informujemy, że nasze forum już działa. Miłej zabawy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.