Avalon » Katalog postaci » Living Tribunal

Living Tribunal

Charakterystyka

Living Tribunal
Aktualny status:
aktywny
Uniwersum:
wszystkie rzeczywistości i uniwersa
Klasa:
kosmiczny byt
Debiut:
Strange Tales #157 [1967]
Zdolności:
wszechpotężny i wszechwiedzący
Opis:
Living Tribunal jest wszechpotężnym bytem który przewodniczy rzeczywistością i uniwersom. Stworzony został przez One-Above-All. Pojawia się rzadko i tylko wtedy gdy maja miejsce jakieś wyjątkowe sytuacje, takie jak przewodniczenie sądowi nad losem Ziemi, obserwowanie działań innych kosmicznych bytów i działanie w roli sędziego w sprawach, które dotyczą całego uniwersum.

Tribunal występuje pod postacią wielkiej, złotej, humanoidalnej istoty z trzema zakapturzonymi twarzami, które obracają się w stronę rozmówcy gdy któraś z nich chce przemówić. Trzy twarze są tym co tworzy Tribunala. Są to Equity (Sprawiedliwość), Necessity (Potrzeba) i Vengeance (Zemsta). Reprezentują one trojkę głównych stron dla każdego uniwersum. Dla przykładu, w głównym uniwersum są one reprezentowane przez Galactusa (Equity), Eternity (Necessity) i Death (Vengeance).
Tribunal pokazał swoja wcześniej całkiem zasłoniętą twarz Necessity She-Hulk, która okazała się odbiciem jej własnej twarzy. Wytłumaczył, że jest ona Kosmicznym Lustrem które przypomina nam, żeby zawsze osądzać innych, tak jak byśmy osądzali siebie.

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.