Avalon » Katalog postaci » Malekith

Malekith

Charakterystyka

Malekith
Prawdziwe imię i nazwisko:
Malekith the Accursed
Inne pseudonimy:
Angel, Dark Elf, Malcolm Keith, King of Svartalfheim, Lord of the Wild Hunt, Mandarin Four, Mandarin-Four, Master of the Hounds, Sera
Aktualny status:
Aktywny
Uniwersum:
616
Klasa:
Mroczny elf
Narodowość:
Svartalfheim
Debiut:
Thor #344 [1984]
Powiązania z grupami:
Black Bile Clan, Dark Council, Dark Elves
Zdolności:
Typowe zdolności dla jego rasy, obejmujące nadludzkie atrybuty fizyczne, długowieczność oraz czynnik regeneracyjny. Posiada zdolność manipulacji różnego rodzaju formami energii magicznej, pozwalających mu min. na zmianę wyglądu, przemianę w mgłę, teleportacje, wzmacniania swojej siły oraz generowania wyładowań energii. Posiadał dostęp do magicznych pierścieni Mandarina, pozwalających mu kontrolować żywioły.
Opis:
Malekith uczestniczył w wielkiej wojnie trolli z mrocznymi elfami, w której stracił większość swej rodziny, a własna matka czuła wstyd, iż nie umarł w czasie konfliktu jak na żołnierza przystało. Sprzedała go następnie jako niewolnika, w zamian za jedzenie dla swoich ogarów bojowych. Z czasem trafił w ręce trolli, skąd uciekł dzięki pomocy elfiego maga, u którego zaczął pobierać nauki. Po zakończeniu szkolenia, został poproszony o pomoc w zakończeniu wszelkich wojen, ale Malekith nie był tym zainteresowany i bez żalu uśmiercił swego mentora, ulegając przy tym oszpeceniu. Następnie powrócił do rodzinnej krainy, przejmując nad nią kontrolę i rozpoczynając serie kampanii przeciwko sąsiednim światom, w celu zostania ich niepodzielnym władcą.

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.