Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #88

New Mutants #88

New Mutants #88

"The Great Escape"

Postacie
Cytat

Crimson Commando: "As you see Cable, we have reason to believe that the Mutant Liberation Front, Rusty Collins and Skids Blevins were working in concert"
Cable: "You have reason to go to devil"

Streszczenie

Freedom Force przesłuchują schwytanego Cable'a usiłując wyciągnąć z niego i co robił w kompleksie. Cable nie przejmując się nimi naprawia swe bioniczne ramię, słuchając jak przypominają mu jego poprzednie dokonania. Akta twierdzą, iż jego przeszłość jest równie tajemnicza jak Wolverine'a. Nathan Dayspring, bo tak się nazywa, wielokrotnie współpracował przez lata z rządem biorąc udział w tajnych operacjach. Jakiś czas temu jednak zniknął i aż do dzisiaj nie wiadomo było co się z nim stało. FF żąda od niego odpowiedzi, gdzie podziało się Tritum, materiał do produkcji bomb, który ukradli ze stacji badawczej MLF. Przesłuchanie przerywa wezwanie od Mystique, która stawia FF w stan pełnej gotowości, bowiem na Manhattanie wylądował statek X-Factor [X-Factor #51], którzy mogą nie być zachwyceni iż ich wychowankowie zostali uwięzieni, bowiem nikt nie wie iż Skids i Rusty są w rękach MLF. Po ich wyjściu Cable zastanawia się gdzie może odnaleźć sojuszników, bowiem po konfrontacji z MLF zdaje sobie sprawę iż będą mu oni potrzebni.


New Mutants dolatują do statku X-Factor, będącego dla Boom Boom i Rictora domem. Cannonball i Rahne wspominają ich dom, zniszczoną i opuszczoną Szkołę Xaviera i dawno zapomniane przygody, które przeżyli z Profesorem. Mija ich przelatujący Archangel, zaś New Mutants lądują aby przywitać się ze swoimi nauczycielami. Powitaniom nie ma końca, lecz jak zwykle praktyczny Scott żąda wyjasnień gdzie podziała się reszta jego młodych wychowanków. Szybko uzyskuje odpowiedź, iż gdy New Mutants ostatnio widzieli SKids i Rusty'ego byli oni otoczeni przez Freedom Force.


W więzieniu Cable zaczyna się trząść, twierdząc iż w Madripoorze złapał febrę. Jeden z jego strażników nie ufa takiemu zachowaniu i jak się okazuje słusznie, bowiem Dayspring zmontował z części ramienia dmuchawkę, którą obezwładnia strażników.


Na statku X-Factor i New Mutants oglądają w telewizji żądania MLF niszczącego centra badawcze. Dowiadują się, iż Rusty i Skids pozostają w rękach FF, lecz zastanawiają się kim jest grupa która przyjęła terrorystyczne metody działań. Tymczasem wściekły Cyclops usiłuje skontaktować się Mystique uprzedzając ją, iż jeśli nie uwolni jego wychowanków wstąpi na drogę prawną. Młodym mutantom niezbyt podoba się przyjęcie takiej metody działań, lecz Beast przypomina im iż FF jest grupą rządowych agentów, a oni nie mogą działać ponad prawem.


Mystique otrzymała wiadomość Cyclopsa i zastanawia się czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie zdradzenie mu prawdy i tym samym napuszczenie X-Factor na MLF, gdy przychodzi informacja o ucieczce Cable'a. FF natychmiast ruszają w pościg, za ukrywającym się w ich kompleksie Dayspringiem. Ten w pierwszej kolejności obezwładnia Pyro, a chcącego go zatrzymać Bloba przypala jego miotaczem płomieni. Wyskakuje przez okno na pożegnanie ostrzeliwując siedzibę FF.


Na statku Cannonball dzwoni do rodziców, co wywołuje wśród New Mutants dyskusję na temat ich rodzin. Pojawia się Boom Boom odziana w nową sukienkę, lecz ku jej złości Rictor nadal zdaje się jej nie zauważać, bowiem wciąż dużo bardziej zainteresowany jest Rahne. Poirytowana rzuca w nich swą bombką i wywołuje awanturę.


Blob i Super Sabre ścigają Cable'a, który zastawił na nich pułapki. Super Speed nadziewa się na druty, które gdyby rozwinął swą prędkość urwałyby mu głowę. Korzystając z przewagi Dayspring wbiega na lotnisko i zmierza w stronę stojących tam helikopterów.


Rahne kontaktuje się z wyspą Muir i swą prawną opiekunką Moirą Mac Taggert. Wszystkich zdumiewa dziwny strój Moiry, noszącej czarną skórę i jej agresywne zachowanie. Ku zaskoczeniu Rahne dowiaduje się iż musi natychmiast powrócić na wyspę, bowiem X-Factor nie są dla niej dobrymi opiekunami. Moira nie zamierza dyskutować z Wolfsbane, tylko przybyć po nią osobiście do Nowego Jorku.


Na lotnisku FF spoglądają w ślad za odlatującym w stronę Manhattanu helkopterem. Mystique nakazuje za wszelką cenę zatrzymać Dayspringa, który wie za dużo. Zniknięcie Tritum jest tajemnicą państwową i nią powinno pozostać. Nie można dopuścić aby Cable dotarł do swego celu i poprosił o pomoc X-Factor.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.