Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #85

Dark Wolverine #85

Dark Wolverine #85

"Reckoning" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Po latach przygotowań Daken wyrusza, by zdobyć tytuł nowego Romulusa. Ale by osiągnąć swój cel, będzie musiał współpracować ze swoim ojcem, który ma zupełnie inne plany co do naszego ulubionego Przekozaka.

Cytat

Logan: "Cut the crap. I knew you would betray me to Romulus."
Daken: "Oh, did you?"
Logan: "Yeah. But I'm still tryin' to figure out why."
Daken: "It's simple, really.. I hate you."
Logan: "No, Daken. It's not because you hate me... It's because you love him."

Streszczenie

Dwa tygodnie temu, San Francisco. Logan przedstawia swojemu synowi plan pokonania Romulusa. Daken jest pod wrażeniem, ale ukrywa to i wyśmiewa ojca. Pyta, w jaki sposób zamierza on znaleźć Romulusa, Wolverine odpiera więc, żeby się o to nie martwił, i każe mu być gotowym. Dark Wolverine stwierdza, że nie będzie słuchał jego rozkazów i że wkroczy do akcji, gdy będzie chciał. Radzi też, żeby jego rodzic tak się nie śpieszył – gdy już pokonają Romulusa, on jest następny w kolejce.

Teraz, Ankara. Do siedzącego w kawiarni Dakena podchodzi Logan, pytając, co ten tu robi. Daken nie odpowiada i samemu pyta, czy jego ojciec znalazł już Romulusa. Gdy słyszy odpowiedź przeczącą, stwierdza, że starożytny mutant wie za to, gdzie jest Wolverine – a to dlatego, że on mu to powiedział.

Paryż, tydzień temu. W apartamencie Daken gości dziewczynę, ale nawet nie stara się być miły. Kobieta w końcu postanawia wyjść, ale w drzwiach spotyka Romulusa, który ją zabija. Siadając, wojownik prosi swego protegowanego o kieliszek wina. Jakiś czas później starożytny mutant wspomina o plotkach, jakoby Daken i Logan pogrzebali topór wojenny. Syn Wolverine'a odpiera, że po prostu mają wspólny cel. Romulus stwierdza więc, że to nie do końca prawda – Logan chce go zabić, ale Daken chce się nim stać. Akihiro odpiera, że takie jest jego przeznaczenie, przekozak pyta więc, czemu nie zabije go teraz, gdy jest bezbronny. Po chwili sam sobie odpowiada – to nie jego jest Dakenowi przeznaczone zabić.

Z powrotem w teraźniejszości. Wolverine pyta, co jeszcze jego syn zdradził Romulusowi, ten jednak stwierdza, że niczego więcej nie powiedział. Logan jednak mu nie wierzy – doskonale wiedział, że Daken przekaże jego plan ich wrogowi, nie wiedział tylko, czemu. Akihiro odpiera, iż to dlatego, że nienawidzi swego ojca, ten jednak odpiera, że to nie jest prawdziwy powód: zrobił to, bo kocha Romulusa. Następnie ujawnia, że miał nadzieję, iż Daken go zdradzi – Romulus znał już jego plan dzięki Ruby Thursday, musiał jednak zdobyć potwierdzenie z drugiego źródła – a tym był Daken. Ale ani on, ani Ruby nie wiedzieli wszystkiego. Gdy syn Wolverine'a pyta, co jeszcze przed nim ukrył, ten przebija go Mieczem Muramasy.

[Uwaga: Ciąg dalszy tej historii nastąpi w Wolverine: Origins #47 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85 Dark Wolverine #85

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.