Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #83

Dark Wolverine #83

Postacie
Zapowiedź

Gdy wokół szaleje Siege, Daken doświadcza iluzji i tajemnic Asgardu. W końcu jednak musi stanąć przed sobą samym i zdecydować, kim chce być - człowiekiem, czy potworem?

Cytat

Daken: "What is that?"
Norny: "It is your destiny. It is Ragnarok. The end of the world. And the beginning of something... new."

Streszczenie

Asgard. Daken kpi ze zmarłego Osborna i tego, że próbował go kontrolować. Nagle pojawiają się przed nim Norny, chyląc przed nim czoła. Wolverine pyta, czy przyszły mu się oddać, kobiety stwierdzają jednak, że tak naprawdę ich tu nie ma – Dakena zresztą też. Mutant pyta, czego od niego chcą, te więc oświadczają, że tego samego, co on sam. I tylko on będzie mógł zadecydować, co to będzie. W następnej chwili Norny znikają, a Daken budzi się z transu przed Osbornem. Po chwili zostaje wysłany do odnalezienia Thora [patrz Siege #2 – przyp. S_O].

Jakiś czas później, na ulicach Broxton. Wolverine wyczuwa zapach boga piorunów, jednak gdy tylko otwiera drzwi, następuje potężna eksplozja. Spopiela ona jednak tylko towarzyszących Dakenowi agentów H.A.M.M.E.R., jego samego pozostawiając bez szwanku. Nagle przed mutantem ponownie pojawiają się Norny, ogłaszając, że za drzwiami znajduje się jego przeznaczenie. Po przekroczeniu progu Daken widzi wielką bitwę między Asgardczykami a potworami, a wieszczki tłumaczą, że cykl Ragnaroku został zerwany, a one same straciły połączenie z Asgardem. Jest to jednak nienaturalne, bo jak życie i śmierć, Asgard nie może istnieć bez Ragnaroku. Gdy Daken pyta, co to ma wspólnego z nim, kobiety tłumaczą, że teraz, gdy królestwo bogów zostało odtworzone na Ziemi, reguły się zmieniły i to mieszkaniec Midgardu musi zapoczątkować nowy cykl. Długo szukały odpowiedniego kandydata i w końcu znalazły jego. Mutant stwierdza, że to one tego pragną, Normy odpierają zaś, że on również tego chce. Daken zgadza się, ale nagle łapie jedną z wieszczek za gardło i mówi, że odbędzie się to na jego zasadach, bo nikt nie będzie go wykorzystywał. Wściekłe Norny znikają, a Daken wraca świadomością do swojego, spalonego po uderzeniu piorunem, ciała. Gdy kolejny oddział agentów H.A.M.M.E.R. pomaga mu się podnieść, Wolverine widzi przelatującego nad nim Iron Patriota i każe mu uzbroić się w cierpliwość.

Dwie z trzech Norn stwierdzają, że nie doceniły Dakena i zaprzepaściły swoje szanse, ich siostra jednak stwierdza, że jeszcze nie wszystko stracone. Teraz, gdy pokazały mutantowi jego największe pragnienie, pora przedstawić mu jego największy koszmar.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83 Dark Wolverine #83

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.