Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #81

Dark Wolverine #81

Dark Wolverine #81

"A Cautionary Tale"

Postacie
Zapowiedź

Wszystko, co wiemy o Dakenie, stanie na głowie, gdy Moonstone będzie chciała odkryć, co kryje się pod powierzchnią osobowości mutanta. Ale to, co tam znajdzie, może ją zabić.

Cytat

Daken: "What do you see, Karla? Who am I?"
Karla: "A liar."

Streszczenie

Avengers Tower. Osborn jest wściekły, że Daken nie stawił się na spotkanie z nim. Hawkeye proponuje, że go znajdzie, Ms. Marvel stwierdza jednak, że zabójca nie wiedziałby nawet, gdzie zacząć szukać. Gdy Lester pyta, czy ona to wie, Karla jedynie uśmiecha się i odchodzi. Następnie wyskakuje przez okno i wzbija się do lotu. Podczas podróży nad miastem rozmyśla o tym, jak kiedyś, jako psycholog, pomagała ludziom odnaleźć samych siebie, ale nigdy nie spotkała kogoś takiego jak Daken – nawet ona nie jest w stanie go rozgryźć i stwierdzić, co jest prawdą, a co kłamstwem i grą. W końcu znajduje mutanta przed japońską restauracyjką.

Jakiś czas później w środku Karla pyta, czemu mężczyzna wybrał akurat to miejsce, ale syn Wolverine'a każe jej zgadnąć. Kobieta stwierdza, że może mieć to coś wspólnego z tym, że jego matka była Japonką, ale to byłoby zbyt proste, po czym dodaje, że nie lubi formułować opinii, gdy nie są one oparte na faktach, i ponawia pytanie. Mężczyzna zgadza się na nie odpowiedzieć, ale najpierw zadaje własne – czemu ją to interesuje? Następnie sam formułuje odpowiedź – być może Karla czuje między nimi jakąś chemię, coś, co wymaga dogłębnego zbadania. Po chwili ciszy zmienia temat, proponując kobiecie tutejszą herbatę – jest wyśmienita, i to właśnie dlatego tu przyszedł. Czasem bowiem odpowiedzi są bardzo proste. Karla jednak mu nie wierzy i stwierdza, że – jak zawsze – mutant coś ukrywa. Daken pyta więc, czego mógłby jej nie mówić, a gdy kobieta przypomina, że nie lubi zgadywania, jej rozmówca zauważa, że między nie lubieniem czegoś, a nie robieniem jest jednak subtelna różnica. Karla przyznaje mu rację stwierdzając, że wszyscy oceniają innych, tu jednak mężczyzna się sprzeciwia.

Następnie opowiada jej historię ze swojej młodości, gdy pewną nocą, jeszcze w Japonii, zakradł się do chatki pewnej starej kobiety, która przygotowywała herbatę. Staruszka wyczuła go i zaprosiła do środka. Gdy młody mutant spytał, czy wie, czemu do niej przybył, ta odparła, iż dlatego, że go zaprosiła. Chłopiec wyjaśnił więc, że ma ją zabić, ale babinka, niewzruszona, stwierdziła, że jest już stara i pewnie i tak wiele życia jej nie pozostało. Daken zdziwił się, że kobieta nie okazuje strachu, ta więc wyjaśniła, że nie można się bać tego, czego się nie zna. Po chwili rozmyślania młody zabójca wstał, ukłonem okazał szacunek dla mądrości kobiety i odszedł.

Kończąc historię Daken wyjaśnia, że już nie pamięta, czemu go na nią nasłano, ale herbata w tej restauracyjce najbardziej przypomina mu smak tej, którą pił lata temu w tamtej chatce. Karli jednak w tej opowieści coś nie pasuje. Syn Logana zauważa jej wahanie i pyta, czy odkryła, kim jest. Ta odpiera, że kłamcą, a Daken przyznaje jej rację. Stwierdza, że nie powinna była zagłębiać się w jego umysł i pozostać przy uczuciu chemii, które było jego tworem. Karla stwierdza, że mutant cały czas zabawiał się tak z nią, jak i z wszystkimi innymi. Daken jednak nie odpowiada na ten zarzut, stwierdza jedynie, że przychodził tutaj, żeby być sam, a przez nią będzie musiał znaleźć sobie inne miejsce. Karla ostrzega, że się go nie boi, ale Wolverine, wstając i odchodząc, odpiera tylko, że go to nie obchodzi i nigdy nie obchodziło.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #81 Dark Wolverine #81 Dark Wolverine #81 Dark Wolverine #81 Dark Wolverine #81 Dark Wolverine #81 Dark Wolverine #81 Dark Wolverine #81 Dark Wolverine #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.