Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #80

Dark Wolverine #80

Dark Wolverine #80

"My Hero" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Plan Norman Osborna, który zakładał poprawę publicznego wizerunku Dakena, okazał się tragicznym niewypałem. Tymczasem Daken konsekwentnie realizuje własne zamierzenia.

Cytat

Reporterka (o Dakenie): "My God. What a hero."

Streszczenie

Ekipa telewizyjna obserwuje opuszczony dom w Harlemie, gdzie, według anonimowej informacji, ukrywają się Moses Magnum i jego wspólnicy. Zbliżający się do tego samego miejsca Daken komentuje obecność agentów H.A.M.M.E.R., Osborn tłumaczy więc, że są oni na miejscu tylko na wypadek, gdyby nie wszystko poszło zgodnie z planem. Jednocześnie jednak każe agentom się przygotować – jest pewien, że mutant zawali sprawę. Każe im pamiętać, żeby nic nie stało się dziennikarzom, wszyscy inni są nieważni.

Tymczasem wewnątrz budynku Emmy stwierdza, poparta przez Mosesa, że powinni poddać się przed kamerami, bo tylko w ten sposób Osborn dotrzyma obietnicy. Wolverine, który zakradł się do nich, odradza im to. Przypomina Magnumowi, że jeśli go zaatakuje, cały dom spadnie im na głowy, i proponuje, że sam ich stąd wyprowadzi – Osborn bowiem nie ma najmniejszego zamiaru zrobić tego, co obiecał. Słysząc to, Norman wydaje rozkaz swoim agentom, a ci detonują rozstawione wokół budynku ładunki, ostrzegając jednak media przed "pułapką". Następnie Iron Patriot łączy się z Dakenem, tłumacząc, że publika będzie myślała, że to Magnum wywołał eksplozję, a mutant będzie bohaterem tylko dlatego, że przeżył wybuch, po czym dodaje, że następnym razem na czwartoligowych łotrów naśle jego ojca.

Stojąc przed ruinami, reporterka opisuje obraz zniszczenia, gdy nagle ze zgliszczy wyłania się Wolverine tulący do piersi niemowlę. Gdy Daken finguje utratę przytomności, dziennikarka zachwyca się nad jego bohaterstwem – co ogląda wielu telewidzów, w tym Logan. Jeden z pracowników pyta Osborna, czy było to zaplanowane, a Norman powstrzymuje swój gniew i stwierdza, że tak było w istocie.

Dwie godziny później, podczas konferencji prasowej Norman informuje, że eksplozja była zaplanowana przez Magnuma i jego ludzi, ale dodaje też, że zagrożenie zostało zażegnane. Pytających o Wolverine'a dziennikarzy powiadamia, że Avenger nadal leczy rany.

Tak naprawdę Daken uciekł ze szpitala pół godziny po eksplozji budynku i wytropił uciekinierów aż do Chelsea, gdzie urządził im krwawą łaźnię. Tłumaczy nadal ukrywającej się Emmy, że choć nie czuje niczego w związku z zabijaniem, to ocalił ich przed Osbornem tylko dlatego, żeby zabić ich teraz dla odwetu. Doolin stwierdza, że kiedyś też szukała zemsty – za śmierć jej ojca – ale ojciec Dakena okazał się znacznie trudniejszy do zabicia, niż jej się wydawało. Dodaje, że jej ojciec też był bohaterem [wojskowym – przyp. S_O], i pyta, kim jest w takim razie ona sama. Mutant stwierdza, że – przynajmniej dla niego – jest nikim, ale kobieta się nie zgadza. Wychodząc z ukrycia przypomina mu, że to jej zawdzięcza życie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #80 Dark Wolverine #80 Dark Wolverine #80 Dark Wolverine #80 Dark Wolverine #80 Dark Wolverine #80 Dark Wolverine #80 Dark Wolverine #80

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.