Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #79

Dark Wolverine #79

Dark Wolverine #79

"My Hero" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Niewyobrażalne stało się! Plany Dakena i Osborna wypaliły im prosto w twarz. Teraz Daken, ofiara własnych manipulacji, pobity niemal na śmierć przez drugoligowych złoczyńców musi przyznać, że bycie bohaterem jest trudniejsze, niż mu się wydawało. Teraz albo wykopie się ze swoich kłopotów i odzyska dumę, albo pogrąży się na samym dnie.

Cytat

Logan (jako widziadło): "Ain't as easy as it looks… Is it, kid?"

Streszczenie

Daken recytuje formułkę aresztowania zebranym złoczyńcom. Cutthroat jest gotowy się poddać, jednak Avenger mimo to go atakuje. Podczas gdy w wozie transmisyjnym Osborn każe wyciąć ostatnią scenę, na Wolverine'a rzuca się reszta grupy. Ten jednak bez problemu blokuje ich ataki i zaczyna flirtować z Emmy, posuwając się nawet do recytowania poezji. W końcu staje przed kobietą, proponując darmową próbę zabicia Wolverine'a, ale Doolin stwierdza, że jej przeciwnik nie jest prawdziwym Loganem. Dezorientację mutanta wykorzystuje Moses Magnum, uderzając go w głowę wiązką energii. To przeważa szalę zwycięstwa na stronę łotrów, którzy w krótkim czasie sprowadzają Dakena do parteru. Moses stwierdza, że powinni uciekać, co popiera Emmy, powstrzymując Cutthroata przed przebiciem się przez oko do mózgu mutanta. Gdy pozostali się ewakuują, kobieta klęka przed Wolverinem i upewnia się, że zapamięta on, kto uratował jego żałosne życie. Gdy Daken zostaje sam w pomieszczeniu, słyszy w słuchawce głos Osborna, który za kobietą powtarza, że jest żałosny. Przez chwilę widzi też swojego ojca stwierdzającego, że bycie nim nie jest jednak taką prostą sprawą.

Złoczyńcy uciekają po dachach kamienic i w końcu ukrywają się na jednym z nich. Doolin i Magnum tłumaczą sobie nawzajem, jak rozpoznali, że ich przeciwnik to nie Logan, gdy nagle Cutthroat ogłasza, że muszą zadzwonić do Osborna i to wyjaśnić. Zbywa argument, że to jeden z Mścicieli Normana ich zaatakował stwierdzając, że Wolverine zawsze chadzał własnymi ścieżkami. Moses się zgadza, ale decyduje, że to Emmy powinna zadzwonić, bo jest najmniej rozpoznawalna. Kobieta zgadza się i schodzi na chodnik, gdzie po chwili dołącza do niej Leighton. Następnie dzwoni do Oscorp i prosi o połączenie z Normanem, przedstawiając się przy tym i wspominając Mosesa Magnuma. Tłumaczy kompanowi, że wszystkie rozmowy w Oscorp są monitorowane i w przypadku użycia jednego ze słów-kluczy zaczynają być namierzane. Nim jednak Osborn zdąży podnieść słuchawkę, Emmy i Cutthroat widzą na jednym z telebimów informację, jakoby cała ich czwórka została schwytana przez Wolverine'a. Zapytany o to Norman przyznaje, że wysłał tę wiadomość, zanim nasłał na nich Dakena. Emmy sugeruje więc, żeby wysłał kolejną – jego pachołek właśnie zdycha w jednym z magazynów, a on sam ma przerąbane.

Niedługo później Doolin pojawia się w pasażu handlowym, w którym pracowała. Udaje się do swojego szefa, którego prosi o zapisy z kamer, a gdy ten odmawia, sugestywnie odsłania swoje nogi i stwierdza, że mogą dojść do jakiegoś porozumienia. Napalony pracodawca próbuje jednocześnie zdjąć spodnie i znaleźć nagrania, ale okazuje się, że zostały one usunięte. Zatrzymuje odchodzącą pracownicę i przyznaje, że istnieje jeszcze jeden, tajny monitoring, którego zadaniem była obserwacja damskich przebieralni i miejsca pracy Emmy. Kobieta zabiera więc laptop zawierający nagranie, a gdy szef przypomina jej o ich "umowie", celuje do niego z pistoletu.

Niedługo później złoczyńcy oglądają pozbawione dźwięku nagranie, stwierdzając, że nie wystarczy to do zniszczenia opinii publiki o Osbornie. Inquisitor stwierdza jednak, że doskonale wie, co mogliby z tym zrobić.

Avengers Tower. Na laptopie Normana nagle pojawia się nagranie z pasażu, a czyjś głos informuje, że szef H.A.M.M.E.R. wkrótce stanie się bohaterem najnowszego internetowego hitu. Osborn ze złością zatrzaskuje klapę komputera, czym wywołuje złośliwą uwagę Dakena. Odpiera więc, że nie miałby problemów, gdyby mutant wykonywał swoją robotę jak należy. Po chwili jeden z jego pracowników informuje go o telefonie, który odbiera w swoim gabinecie – to Doolin, która chce wiedzieć, czy podobał mu się filmik. Na pytanie Osborna kobieta odpiera, że chcą być wolni, mężczyzna więc mówi jej, żeby się poddali, a on przyspieszy ich proces, a po skazaniu wyśle ich na wolność ze zmienionymi tożsamościami. Emmy po chwili zgadza się, pytając, gdzie mają się spotkać, Norman odpiera jednak, że sami ich znajdą i rozłącza się. W następnej chwili do gabinetu wchodzi pracownik Osborna powiadamiający, że namierzyli rozmówcę, oraz Daken. Tego drugiego Osborn informuje, że tym razem będą musieli nagrywać na żywo, więc porażka nie wchodzi w grę. Syn Wolverine'a uspakaja go – tym razem będą to osobiste porachunki.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #79 Dark Wolverine #79 Dark Wolverine #79 Dark Wolverine #79 Dark Wolverine #79 Dark Wolverine #79 Dark Wolverine #79 Dark Wolverine #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.