Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #7

Soldier X #7

Soldier X #7

"The Low Budget Action Movie"

Postacie
  • * Cable
  • * Nigel Novotny
    * generał Daid-Khan, Aamir
Cytat

Cable do chłopca: "Being able to do something does not necessarily mean you must do it."

Streszczenie

"Nathan Summers jest jedną z najpotężniejszych istot na tej planecie. Stawiając czoła własnemu przeznaczeniu próbuje zmienić okrutną, otaczającą go rzeczywistość. Przemierza cały świat szukając lepszej i spokojniejszej przyszłości. Stając się coraz bardziej potężnym rozwiązuje konflikty wszystkimi dostępnymi i potrzebnymi metodami. Tyrani drżą na sam dźwięk nazwy Soldier X."


Gdzieś nad Kaszmirem, leci pakistański samolot wojskowy. W kokpicie, dowódca rozmawia z pilotem, o tym czy powinni lecieć tak nisko bo mieszkający na dole ludzie oddają w ich stronę strzały. Pilot uspokaja go, mówiąc, że są poza zasięgiem i że nie dziwi się, że do nich strzelają zważywszy na to co oni im zrzucają. Po tych zapewnieniach, dowódca przechodzi do ładowni, gdzie znajduje się grupka związanych, indyjskich dzieci i pilnujący je młody żołnierz, Aamir. Dowódca otwiera właz, łapie małego chłopca i wyrzuca go z samolotu. Widząc to, reszta dzieci wpada w panikę, zaczyna wrzeszczeć i wierzgać. Aamir łapie jedną dziewczynką, która zdołała się wyrwać, wtedy dowódca wydaje mu rozkaz zabicia niej. Młody żołnierz nie może tego zrobić. Odmawia nawet pod groźbą podzielenia losu tych dzieci. Nagle wstrząsa całym samolotem. Dowódca szybko biegnie do kokpitu, aby sprawdzić co się stało. Tam zastał zdezorientowanego pilota kurczowo trzymającego się sterów. Samolot zatrzymał się w powietrzu, nawet śmigła się przestały kręcić. Tymczasem Aamir zobaczył coś zdumiewającego na zewnątrz samolotu i zawołał swojego dowódcę. W powietrzu lewitował mężczyzna, trzymający na rękach chłopca wyrzuconego z samolotu chwilę wcześniej. To Nathan Summers, oznajmił on, iż przybył po dzieci i przywołał je do siebie. Maluchy nieśmiało wyskakiwały z samolotu i niczym po niewidzialnej kładce zawieszonej w powietrzu, podbiegły do niego. Aamir też chciał uciec, gdyż za niesubordynacje czekała go pewna śmierć, więc i jego Cable zabrał ze sobą i odleciał. Dowódca zaczął wykrzykiwać groźby, że jego przełożony, generał Daid-Khan, im tego nie wybaczy i pozabija ich wszystkich. Przerywa mu pilot zakładający plecak ze spadochronem. Mówi, że przy tej wysokości po ponownym odpaleniu silników nie zdoła wytworzyć odpowiedniego ciągu i samolot się rozbije, jak tylko przestanie oddziaływać siła, która ich obecnie utrzymuje w bezruchu. Po czym, wyskakuje pytając się czy jego przełożony nie zapomniał o swoim spadochronie. Patrząc na przerażony wyraz twarzy dowódcy można samemu domyślić się odpowiedzi.


Chwilę później, w himalajskich górach Nathan musi rozstać się z grupką uratowanych dzieci i prosi Aamira, żeby ten bezpiecznie doprowadził je wszystkie do domu. Dzieci nie zgadzają się na towarzystwo Pakistańczyka i rzucają kamieniami w młodego żołnierza. Wtedy Cable powołując się na dogmaty zakonu Askani przekonuje je do współpracy. Jeden z chłopców mówi, że już słyszał tą nazwę - Askani, tydzień temu do jego wioski przybył obcy też używający tego słowa. Nathan zaciekawiony bierze chłopca na barana i osobiście postanawia odprowadzić go do domu.


Gdy Cable i jego młody przewodnik dotarli na miejsce, zastali tylko opustoszałą wioskę. Chłopiec zaczął wołać własną matkę i w odpowiedzi usłyszał tylko kobiecy krzyk dochodzący tuż zza rogu. Tam na głównym dziedzińcu znajdowali się wszyscy mieszkańcy wioski otoczeni przez wojsko generała Daid-Khana. Naprzeciw Nathanowi wyszedł sam generał w towarzystwie własnego tłumacza. Daid-Khan już wie co się stało w powietrzu i oferuje Cable'owi prace. Dzięki zgrabnym zabiegom tłumacza, obaj mężczyźni myślą, że doszli do porozumienia. Generał rozkazuje Summersowi aby ten nauczył go latać, lecz widząc uśmiech na jego twarzy zmienia zdanie i chce by to tłumacz nauczył się latać. Cable używa swej mocy i przekształca tłumacza w skrzydlatą szkaradę. Generał jest pod wrażeniem a jego żołnierze rzucają śnieżkami w latającego nad ich głowami potwora. Daid-Khan widząc, że ma do czynienia z osobą o niemal boskiej władzy, zażyczył sobie aby Nathan dał mu moc bomby atomowej. Cable jedynie błysnął okiem i ręce generała nabrały zielonkawej poświaty. Zamieniły się one we wzbogacony uran i wystarczy klasnąć by osiągnąć masę krytyczną i spowodować wybuch. Daid-Khan od razu chce sprawdzić czy to prawda, ale zanim cokolwiek zrobił jego żołnierze zastrzelili go, obawiając się o własne życie. Poczym dochodzą do wniosku, że mogą nieźle zarobić na uranie i próbują odpiłować ręce byłemu dowódcy. Wtedy Cable tylko pstryka palcami i wszyscy żołnierze znikają, pozostawiając po sobie jedynie broń. Przestraszeni wieśniacy pytają się, co by było gdyby generał zdążył klasnąć. Nathan wytłumaczył nim, że tylko blefował. Nagle ni stad ni zowąd pojawia się Blaquesmith, to on jest tym obcym rozgłaszającym na lewo i prawo nauki Askani. Robił tak by przykuć uwagę Cable'a i go odnaleźć. Po krótkiej wymianie uprzejmości, Blaquesmith przyznaje się, że nie jest mentorem Summersa tylko kiepskim, bezrobotnym nauczycielem - Nigelem Novotnym pracującym dla Jackiego Singapora. Nigel poddał się szeregowi operacji plastycznych oraz ingerencji genetycznych, aby upodobnić się do Blaquesmitha, zdobyć zaufanie i mieć wpływ na Nathana. Miał nakłonić Cable'a do wystąpienia w paru filmach i programach religijnych promujących agendę pana Singapora a jego samego na mesjasza nowego milenium, ale okazał się mentorem równie kiepskim co nauczycielem. Teraz to on prosi o nauki. Nathan zgadza się i obaj mężczyźni odchodzą w kierunku zachodzącego słońca.


Chwilę później, nieco dalej. Cable pyta się Nigela, co się stało z zapoznaną niedawno w Moskwie blondynką. Podszywacz [copywrited to capulet, musiałem gdzieś to wcisnąć :D - Black Bolt] odpowiada, że dziewczyna pozostawiła go kiedy byli w Krasney Polyanie, by wyjść za mąż za niejakiego Dimitriego. Razem chcą nieźle zarobić na nowopowstałym tam kulcie Nathana.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.