Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #698

Amazing Spider-Man #698

Amazing Spider-Man #698

"Dying Wish" Prelude: "Day in the Life"

Postacie
Zapowiedź

• Początek końca świata Spider-Mana zaczyna się, gdy Dr. Octopus dowiaduje się, kim naprawdę jest Peter Parker.

Streszczenie

Więzienie Raft tonie w odgłosie alarmu. Uzbrojeni strażnicy szybko przeliczają więźniów. Okazuje się, że alarm wzbudził lekarz pracujący nad Doctorem Octopusem. Otto jednak leży podłączony do niezliczonej ilości maszyn, ledwo żywy. Ostatkiem sił, szeptem, wymawia nazwisko Petera Parkera.

Nabrzeże nieopodal więzienia. Złoty octobot także wymawia to samo imię.

W mieście. Po rozprawieniu się z super-łotrem, który tylko udawał że posiada moce, Spider-Man wraca do swojego apartamentu, gdzie odsłuchuje automatyczną sekretarkę, która przypomina mu o odwiedzeniu pracy, spotkaniu z M.J. i ciocią May. Peter szybko odwiedza Horizon Labs, gdzie rozmawia z Maxem obiecując mu kolejne wynalazki. Parker wspomina ile lat spędził bezużytecznie, teraz pracując w takim miejscu może wykorzystać swój geniusz. Peter postanawia żyć pełnią swojego potencjału.

Klub "MJ's". Peter rozmawia z Mary Jane i od razu proponuje jej wyjazd we dwoje - chce, by ich związek w końcu na dobre się zaczął. Mary przypomina sobie jednak o wizycie u May, którą jej obiecali.

Szpital. Jameson Sr., Peter i M.J. są świadkami, jak May stawia pierwsze kroki po wypadku. Nagle odzywa się komunikator Avengera i Peter wychodzi. Choć, jak zauważa May, nie bez pożegnalnego całusa od panny Watson.

Raft. Spidey dostaje się na wyspę, gdzie czekają na niego Avengers. Captain tłumaczy Pająkowi, iż Ock umiera i chce z nim porozmawiać przed śmiercią, a dokładnie chce porozmawiać z Peterem Parkerem.

Spider-Man spełnia życzenie umierającego. Rozmawia z Octopusem w cztery oczy. Tam okazuje się, że Otto nie woła Parkera - on jest Peterem Parkerem, umysłem uwięzionym w umierającym ciele. A umysł Octaviusa mieszka w ciele Spider-Mana i na dodatek posiada jego wszystkie wspomnienia.

Nagle ciało Octaviusa dostaje zawału i przybywają lekarze, by go ratować. Spider-Man wychodzi i nie ogląd się za siebie - w końcu ma w swoim nowym życiu lepsze rzeczy do roboty.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #698 Amazing Spider-Man #698

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.