Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #692

Amazing Spider-Man #692

Amazing Spider-Man #692

"Alpha" Part 1: "Point of Origin"

Postacie
Zapowiedź

• Wydarzenie jedyne w swoim rodzaju: jedyna, prawdziwa historia z okazji 50-lecia Amazing Spider-Mana!

Cytat

Spider-Man o Alphie: "In every possible way... I've created a monster."

Streszczenie

Andy Maguire chodzi do szkoły Midtown High. Jego matka ma na imię Alice, ojciec to Ray. Chłopak jest średnim uczniem, nie lubi się angażować i w obawie przed porażką nie ryzykuje zbyt wiele - jak chociażby zagadnięcia dziewczyny, która się mu podoba. Nie jest kujonem, pozerem, zdecydowanie nie jest Peterem Parkerem.

Horizon Labs. Andy i reszta jego klasy odwiedzają kompleks w ramach szkolnej wycieczki. Peter Parker demonstruje wszystkim swój wynalazek - cząsteczki Parkera. Jest to czysta, tania, niemal nieograniczona energia.

Tuz obok Tiberius rozmawia z Modellem. Stone chciałby wskoczyć na miejsce Morbiusa do "szczęśliwej 7" najlepszych naukowców Maxa. Ten jednak odmawia. W odpowiedzi Tiberius, po kryjomu, wyłącza zabezpieczenia eksperymentu Parkera.

Na efekt tego działania nie trzeba długo czekać. Rozlegają się alarmy i eksperyment Petera zamienia się w strzelające promieniami energii, działo. Jeden z promieni trafia Andy'ego, który właśnie uratował przed nim swoja koleżankę Chrissy.

Wszyscy ze zgrozą patrzą na chłopaka, ale ten, o dziwo, podnosi się z ziemi. Nagle wiszący nad nim i Chrissy sufit wali się. Maguire strzela w niego energią, rozbijając go w pył.

Obserwując to, zszokowany, Parker przeżywa deja vu. Dla Andy'ego to najlepszy dzień w życiu.

Kilka godzin później. Wezwani przez Modella, Richards, Pym, McCoy i Stark wspólnie badają Andy'ego. Okazuje się, że chłopak ma "standardową" kontrolę nad energią - może nią strzelać, jest super silny, super szybki, może tworzyć pole siłowe i potrafi latać. Naukowcy wydają werdykt - chłopakowi nic nie jest. Ma moc pod kontrolą, a jedynym mankamentem jakiego się doszukali jest fakt, iż Andy może używać na raz tylko jednego aspektu z mocy, które posiada.

Richards zabiera Parkera na bok. Mówi mu, iż moc Andy'ego jest związana ze wszechświatem, dlatego też stale będzie rosnąć. Maguire jest pierwszym nadczłowiekiem poziomu alfa, tak jak Hulk jest omegą. Przy okazji Mr. Fantastic wyjawia, iż wynalazł "cząsteczki Parkera" kilka lat wcześniej, ale uważał, iż są zbyt niebezpieczne, by pokazać je światu. Reed uważa, iż Peter powinien być odpowiedzialny za Andy'ego i to on powinien wyszkolić go na bohatera.

Chwilę później, po akceptacji państwa Maguire i samego chłopaka, Modell ogłasza, iż Horizon Labs mają nowego przedstawiciela - bohatera o pseudonimie Alpha.

Parker zostaje mianowany pomocnikiem nowego bohatera. Zaczyna od... uszycia mu stroju.

Następny poniedziałek. Andy podlatuje do Midtown High. Jest tam witany niczym gwiazda. Z pobliskiego dachu obserwuje go Spider-Man. Pajęczak zauważa coś, co nie podoba mu się w zachowaniu Alphy - chłopak niby przypadkiem wywraca jednego z uczniów, który przed wypadkiem w laboratorium robił z nim to samo.

Później. Peter, M.J., Mary i John Jameson Sr. jedzą razem kolację. Parker nie może jednak cieszyć się spotkaniem, bowiem jego myśli wciąż krążą wokół Maguiera.

Alpha przebywa u swojej nowej dziewczyny - Chrissy. Czyta, na stronie mu poświęconej, niepochlebne wpisy, które oskarżają go m.in. o nie bycie prawdziwym bohaterem. Chłopak ma zamiar to zmienić i wyrusza na patrol. Od razu natyka się na Spidera, który właśnie się do niego wybierał. Peter tłumaczy młodemu adeptowi, iż będzie go trenował. Wyjawia mu także fakt, iż z czasem może zostać najpotężniejszym z bohaterów.

Chwilę później para bohaterów rusza w miasto. Udaje się im złapać kilku bandziorów, uratować ludzi z pożaru. Ale kiedy Pająk otrzymuje wezwanie od Fantastic Four, każe Alphie zostać na miejscu.

Okazuje się, że Giganto niszczy miasto. FF i Spidey mają z nim problemy. Nagle nadlatuje Alpha i jednym ciosem powala potwora. Po wszystkim Andy łaknie oklasków ludzi i świateł reporterów.

Spider-Man jest załamany. Stworzył potwora.

Program w telewizji ogląda Jackal. Ma ochotę dostać Alphę i "cząsteczki Parkera" w swoje ręce.
Scenariusz: Dean Haspiel
Rysunki: Giulia Brusco

"Spider-Man for a Night"

Postacie:
    * Dziadek Olivi, Olivia
    * Peter Parker


Kilka lat temu Peter Parker postanowił przestać być Spider-Manem i pozbył się kostiumu wyrzucając go do śmietnika. Kilka chwil później nadbiegł bandyta, który dopiero co zrabował pieniądze. Mężczyzna szybko przebrał się w strój, dzięki czemu goniący go policjant nie zaaresztował go, choć pozbawił go łupu.

Poirytowany bandzior poprzysiągł nie wracać do swojej Olivii z pustymi rękoma. Niestety próba napadu na lombard zakończyła się fiaskiem. Mężczyzna uciekł do domu i pierwsze co zrobił, to zajrzał do pokoju chorej wnuczki - Olivii. Udając Pająka powiedział jej, że wygląda pięknie i że dziadek chciałby mieć pieniądze, żeby jej pomóc. Mała od razu przejrzała  z kim rozmawia i przypomniała dziadkowi, iż nawet herosi nie są w stanie uratować wszystkich.

Mężczyzna odniósł strój tam, gdzie go znalazł. Dostał od życia lekcję, za którą dziękuje Spider-Manowi - żeby być bohaterem, potrzeba czegoś więcej niż stroju.
Scenariusz: Joshua Hale Fialkov
Rysunki: Nuno Plati

"Just Right"

Postacie
    * Spider-Man, Thing
    * Chris


Gdy Peter się obudził, zorientował się, że zaspał, a za kilka minut ma prowadzić gościnny wykład na swojej alma mater. Avenger szybko ubrał się w garnitur i popędził na przystanek, ale kierowca autobusu go nie zauważył, a taksówkę którą zatrzymał, ktoś przejął. Parker szybko przebrał się w kostium, ale pech go nie opuszczał. W drodze na wykład zauważył próbę rabunku. Kiedy powalił napastnika okazało się, że to kobieta, na dodatek żona domniemanej ofiary.

Chwilę później Pająk zauważył pożar. Telefonicznie zgłosił Modellowi, iż nie stawi się na referat i ruszył ratować ludzi z płonącego budynku. Niepotrzebnie, jak się okazuje, bowiem były to ćwiczenia straży pożarnej.

Po fiasku z pożarem, przemoknięty od wody strażaków, Spidey, wspiął się na dach budynku, żeby wykręcić kostium. Był pewien, iż nie będzie w życiu bardziej upokorzony. Błąd w myśleniu udowodnił mu gołąb, który zapaskudził mu maskę. Jakby tego było mało, akurat obok przelatywał Thing i uwiecznił brudną twarz Spidera na zdjęciu, które rozesłał do wszystkich kontaktów z telefonu.

Peter miał dość, chciał wrócić do domu, zaszyć się w nim na trochę. Nie było mu to jednak dane. Zauważył dwóch chłopaków bijących trzeciego. Okazało się, że ofiara, Chris, to wielki fan Pajęczaka. Spidey uratował chłopaka z opresji i odbył z nim budującą pogawędkę. Na koniec zabrał go na przejażdżkę po mieście. Humor Chrisa poprawił się podczas jedzenia hot dogów na krawędzi budynku, spotkania z Captainem Americą i Iron Manem, czy pokonaniu bankowego rabusia.

Po wszystkim Spider-Man podziękował Chrisowi - powiedział, że  czasem zapomina jak niesamowite jest jego życie, a takie popołudnie jak dzisiejsze pozwoli mu to sobie uświadomić na nowo.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692 Amazing Spider-Man #692

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.