Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #634

Amazing Spider-Man #634

Postacie
Zapowiedź

Grim Hunt czas zacząć. Historia, która była planowana od 20 lat, rozpoczyna się w tym numerze. Kiedy modlitwy Kravena o śmierć z honorem zostały spełnione - jego krewne nie przestały planować zemsty na Spider-Manie.

Cytat

Alyosha Kravinoff: "Why have you called me here Sasha?"
Sasha Kravinoff: "To hunt, of course. To kill... And then... Something very, very special..."
Ana Kravinoff: "For Papa."

Streszczenie

Przed kilkoma miesiącami dochodzi do spotkania rodziny Kravinoff, które odbywa się przed pomnikiem poświęconym pamięci Vladimira. Pomimo enigmatyczności Sashy jedno staje się jasne - zbliżają się nowe łowy.

Tymczasem Parker budzi się w swoim łóżku. Jego jedynym towarzystwem jest jednak tylko bałagan i wirus grypy. Przynajmniej do czasu kiedy jakiś natręt zaczyna walić w jego drzwi. Trochę mija nim zwleka się z łóżka, ale kiedy wreszcie to robi, ma okazję zobaczyć coś co sprawia, że całkowicie zapomina o swoich problemach. Na progu jego mieszkania leży zakrwawiony Kaine, który bez przerwy powtarza, że ktoś poluje na pająki, po czym traci przytomność.

Peter bez chwili zastanowienia zaciąga go do łazienki, gdzie próbuje opatrzyć rannego. Niestety nie ma zbyt dużo czasu by się nim zająć, do jego uszu dochodzą bowiem odgłosy wybuchów. Ich celem okazuje się być Arachne. Na szczęście kiedy eksplozja zrywa jej sieć, Spider-Man jest w stanie złapać ją przed upadkiem. Nie jest to jednak żaden problem dla napastników, którymi okazują się być Ana i Alyosha Kravinoff. Dochodzi do walki, w której osłabienie Parkera szybko daje o sobie znać. Na szczęście Julia jest w stanie odwdzięczyć się za wcześniejsze uratowanie życia.

Po tym jak para pająków gubi tropicieli, ma wreszcie czas na rozmowę. Niestety żadne z nich nie ma pewności o co właściwie chodzi. Jakby tego było mało, po krótkiej chwili znowu zostają zmuszeni do walki. Spider-Man jest wyraźnie poirytowany i po tym jak poważnie rani Aloyshę oraz obezwładnia Anę używając pajęczyny, stara się uzyskać jakieś informację. Dziwne odgłosy bębnów stają się jednak zbyt intensywne. Parker traci panowanie i zataczając się, przypadkowo spada z dachu, na którym doszło do potyczki.

Na szczęście Kainowi udaje się odzyskać przytomność. Wpatrując się w swoje odbicie, przypomina sobie wydarzenia, które doprowadziły do tego wszystkiego. On również miał wątpliwą przyjemność spotkania z Aną i Alyoshą Kravinoff. Nie mogąc liczyć na żadne wsparcie, stał się łatwą ofiarą. Wyraźnie ma jednak dość takiego stanu rzeczy.

Chwilę później akcja przenosi się do bliżej nieokreślonego budynku w Nowym Jorku, gdzie Peterowi również udaje się wybudzić. Okazuje się, że Arachne zdołała go uratować i zabrać do mieszkania Mattie Franklin - Spider-Woman. Wszystko jest jednak niezwykle dziwne, uwagę od wszechobecnego bałaganu skutecznie odwracają tajemnicze symbole wymalowane na ścianach i ciała martwych pająków. Dwójkę bohaterów bardziej interesuje jednak rozwiązanie tajemnicy. Niestety to zadanie szybko ich przerasta. Wtedy też na miejscu pojawia się Ezekiel, który to właśnie informuje parę, że stali się częścią wojny pomiędzy dwoma plemionami: Pająkami i Myśliwymi.

Prawdziwy dramat rozgrywa się natomiast w posiadłości rodziny Kravinoff. W jej lochach przetrzymywana jest nie tylko Spider-Woman, ale również Madame Web. Mattie jest świadoma tego co ją czeka, nawet przed tym jak Alyosha i Ana zabierają ją na miejsce dziwnej ceremonii gdzie czeka już Sasha w towarzystwie Electro i Diablo. Ich celem jest wskrzeszenie Vladimira poprzez złożenie dziewczyny w ofierze. Rezultat jest jednak co najmniej nieoczekiwany. Grim Hunter powraca bowiem do życia jako przerażająca bestia - hybryda stworzona z człowieka i lwa. Wtedy też staje się jasne, że tylko ofiara z prawdziwego Spider-Mana może zwrócić życie Kravenowi.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #634 Amazing Spider-Man #634 Amazing Spider-Man #634 Amazing Spider-Man #634 Amazing Spider-Man #634 Amazing Spider-Man #634 Amazing Spider-Man #634 Amazing Spider-Man #634

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.